Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • karo_2016 byłabym w stanie wyżebrać na tą wizytę niż czekać :) jest różnica między 3 miesiącami a np 6, to samo teraz wszystkie badania robiłam na NFZ a z wynikiem poszłam prywatnie i z drogi na oddział ( tym razem jastrzębie, masa ludzi )
  • Witajcie kochane! Jest tu ktos kto leczyl się w szpitalu WCO w Poznaniu? Moja mama jest dwa miesiące po radioterapii brachyterapi i chemii. Dzis byla na pierwszej kontroli i jest zawiedziona. Lekarz powiedzial ze wszystko ok ale myślała ze badanie będą większego zakresu. Zbadal ją ginekologicznie, pomacal wezly chlonne wywiad i takie tam i to wszystko. Jak wyglądały u was pierwsze kontrole? Ma szukac innego lekarza czy jak na pierwszą wizytę po 2 miesiącach nie ma co liczyć? Proszę o pomoc bo mamuska panikuje
  • Anka, niestety nie pomogę bo ja póki co byłam tylko w szpitalu na polnej ginekologiczno-polozniczym i byłam zadowolona z wizyty ale byłam tylko na badaniach. W tej kwestii dziewczyny lepiej powiedzą jak przebiegała u nich kontrola :) ale skoro lekarz mówi że wszystko dobrze to trzeba się cieszyć :) może za wcześnie na większą ilość badań? :)
  • <3
  • Katarzyna1988 u mnie problem polega na tym ze jestem w ciąży, dziwi mnie to ze biopsje mam mieć dopiero 3 miesiące po porodzie. Takie postepowanie przy CIN2/CIN3/CIS kurde tak naprawde ten lekarz nic mi nie powiedzial, dyktowal tylko swojej pomocnicy. Może mój lekarz powie mi cos co w jakims stopniu do mnie dotrzeć, bo poki co oglupialam
  • Jezyk, wydaje mi się że w przypadku ciąży takie są procedury. Można znaleźć w internecie ogólne zalecenia dotyczące poszczególnych zmian wydane przez ginekologow położnikow :) oficjalne zalecenia. Jeśli chcesz to chętnie Ci wyślę ale dobrze pamiętam, że do porodu raczej nic nie zrobią poza kontrola. Ze względu na to że zabieg byłby niebezpieczny dla dziecka. Jeśli kolposkopia wyszlaby naprawdę zła zaproponowali by zabieg. Najwidoczniej jest dobrze :) nie zamartwiaj się :) w ciąży będziesz mieć powtórne badania więc w razie jakichkolwiek zmian lekarz na pewno da znać. Ja zaraz poszukam Ci tych zaleceń może przyda się innym dziewczyna.
  • https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://jml2012.indexcopernicus.com/fulltxt.php%3FICID%3D897113&ved=0ahUKEwitzJTV1OrSAhWB0xQKHULcCO8QFggaMAA&usg=AFQjCNEo3T0_UqemgoPJAX6XT1SQVAr4Ww Po wrzuceniu powinien pobrać się plik pdf :) może komuś się przyda. A żeby link działał wklejcie go sobie albo zamiencie usmieszki na znaki :)
  • Ja byłam operowana we wrześniu po diagnozie nowotworu, do tej pory dwie kontrole, pierwsza z podejrzeniem wznowy i zabiegiem , który nie potwierdził wznowy. Dziś wracam z drugiej. Badanie gin. Wszystko ok :) na następną mam przyjechać we wrześniu. Żadnych innych badań. Kontroluje mnie ordynator centrum onkol. Wizyty prywatne. Żadnych innych badań nie zleca. Cieszę się , pó roku spokoju ;) jutro pierwszy dzień pracy, drżę.... ;)
  • emilyemily, o tym ze zabieg jest w ciąży niebezpieczny wiem, jednak cos ta ciążę trzymać musi,:)
  • Katarzyna1988 u mnie problem polega na tym ze jestem w ciąży, dziwi mnie to ze biopsje mam mieć dopiero 3 miesiÄ…ce po porodzie. Takie postepowanie przy CIN2/CIN3/CIS kurde tak naprawde ten lekarz nic mi nie powiedzial, dyktowal tylko swojej pomocnicy. Może mój lekarz powie mi cos co w jakims stopniu do mnie dotrzeć, bo poki co oglupialam


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat