Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kobietki, juz poniedzialek dla wielu z was przyniesie dobre wiadomosci, czego z calego serducha Wam zycze, ja jednak zmieniam zdanie, po raz kolejny fala paniki, od godziny rycze, chyba mam za duzo czasu na rozmyslanie, moze czytalyscie ostatnio dobrą książke warta polecenia?
  • 7 lat temu
    Język321 ja mam to samo...Teraz trochę lepiej ale wieczorem pewnie znowu wróci.Zastanawiam sie też czy to ma jakieś znaczenie że ja nie miałam kolposkopiii.Pozdrawiam
  • Cześć dziewczyny :) trochę nie pisałam, bo starałam się trochę zapomnieć o tym wszystkim przed kolejnymi badaniami i zająć się życiem. Ale cały czas czytałam co u was słychać i trzymalam kciuki. Dzisiaj wizyta u onkologa na którą czekałam 1,5 miesiąca i na mój pech mam ostatni dzień okresu więc pewnie żadnych badań się nie doczekam :( ale mam nadzieję, że przynajmniej powie co mam robić dalej na czym się skupić. Buziaki dziewczyny, wszystkie ściskam i czekam na same dobre wieści! <3 <3 <3
  • Krupek, u mnie jak dotąd bylo ok, wlasciwie prawie nie myslalam a teraz tragedia dół kompletny. Wszystko na mojej glowie, zbuntowana dwulatka, ciąża, "to" i do tego przypałętało mi się przeziębienie, wisze nad syropem z cebuli, tankuje herbatę z cytryną i tone w stosach chusteczek. Jakby tego bylo malo przyjechal brat z rodzina z Anglii, brat z Francji, dzieci jak szarancza biegaja po domu pozastawiajac po sobie zgliszcza niczym po tsunami, kocham dzieci wszystkie, ale w tych okolicznościach marze tylko o świętym spokoju co w tej sytuacji jest nieosiagalne,
  • Witajcie kochane. Jestem zadowolona po wizycie u ginekolog. Kobietka bardzo przyjemna, pomocna. Co prawda cytologii nie pobrała, bo powiedziała, żeby chociaż 4 m-ce po konizacji mineły wiec zapisałam sie na 28 kwietnia br. Sprawdzała szyjke jest jeszcze przekrwiona, ale powiedziała, że tarcza juz wygoila sie, jest gładka. Przepisała mi globułki, które wspomogą regneracje szyjki, zeby cytologia wyszla jak najlepiej :) jezyk321 ostatnio nie moge sie skupic na czytaniu ksiazek-odpuscilam, bo ciagle z tylu glowy problemy i nie potrafie oddac sie przyjemnosci czytania... Dziewczyny trzymam za Was kciuki <3 musi byc dobrze :D
  • Karo_2016 gratuluje dobrych wiadomości, staram się jak mogę żeby nie myśleć ale miernie mi to idzie. Trzymam kciuki za wszystkie dzielne Dziewczyny <3
  • 7 lat temu
    karo_2016 gina już przy badaniu może powiedzieć czy wszystko dobrze się goi i ma rację,że od konizacji musi kilka miesięcy upłynąć, mówiłyśmy/pisałyśmy o tym, bo tu nie chodzi o nadgorliwość częstotliwości badań ale organizm musi mieć czas, wszystko musi się zagoić, dajcie sobie czas Kochane. Cieszę się karo, że wizyta się udała <3 jezyk321 całe szczęście, że wcześniej napisałaś to samo bo literówki zwariowały ;) ;) Tak czy siak jak głowę masz zajętą czymś innym to ja bym się tym raczej cieszyła bo niedługo rodzina wyjedzie i będziesz miała dość czasu na rozmyślanie, póki są to ciesz się ich obecnością <3 ;) ;) Tasza27 daj znać :) Joasia81 chwal się dobrymi wieściami <3
  • Kaa pisze z telefonu i telefon swiruje, w tym rzecz ze wolalabym odrobine ciszy i spokoju, glowa mi peka od przeziebienia, zmeczenie zwala mnie z nog, po nocach nie śpie wtedy wlaczaja mi się czarne mysli. W domu poza rodzicami i mezem nie wie nikt, więc ciągłe pytania mnie dobijaja.
  • 7 lat temu
    jezyk321 znam to uczucie dlatego pomyślałam, że podobnie jak u mnie im mniej czasu na rozmyślanie tym lepiej na naszą psychikę ale rzeczywiście potrzeba nam wyciszenia i spokoju; rodzinka niedługo wyjedzie, przeziębienie też minie równie szybko, trzymaj się jezyk przesyłam tobie uściski - może nie pomogą ale zawsze raźniej <3 <3 <3 <3
  • kaa naprawde razniej, tutaj przynajmniej czuje się rozumiana, w domu tylko suche, "to jeszcze nic nie znaczy" albo "nie martw się będzie dobrze"


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat