Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Muszka-ja Ciebie rozumiem.Wstyd mi tu pisać bo dziewczyny z takim hartem ducha i przeżyciami...Ale ja mam sinusoide.Raz ,że bedzie ok a potem jak poczytam historie..Boję się i wiem ,że muszę poczekać na moją historię...
  • Muszkaaa ahaa a ja myślałam ze właśnie wczesniej Ci ja zrobią no ale nic nie dzieje sie bez przyczyny takze teraz np wykorzystuj partnera bo później 4 tyg postu :P Krupek będzie dobrze musi byc przecież w najgorszym wypadku Wam to wytna (uwierzcie to nic strasznego) a w najlepszym po prostu będziecie do obserwacji :)
  • krupek, dokładnie! a my takie ledwo opierzone, a najwięcej tu hałasu robimy... no ale zawsze chyba tak jest, kiedy spotyka cię coś nowego, po prostu się boisz.. u mnie też sinusoida. white_lavender, teraz to ja mam okres, więc będzie posucha na maxa ;) dziewczyny, a czy przed kolposkopją i wycinkami powinno się zachować wstrzemięźliwość? :D gdzieś coś czytałam na ten temat i teraz nie mogę znaleźć
  • To było pierwsze pyt o ktore zapytalam lekarza! Ha! Powiedzial ze do 2-3 dni przed zabiegiem więc jak masz w czwartek to poniedzialek zrobcie sobie wieczor romantyczny :P
  • 7 lat temu
    <3 <3 <3 <3 dołączam się do życzeń Iłki i dodam jeszcze od siebie, żebyśmy wszystkie miały tę pewność. że najlepsze jeszcze jest przed nami <3 <3 <3 <3
  • Witam,wszystkie nowe forumowiczki! MonPor1977 ja natomiast miałam cytologie lsil, kolposkopia nie potwierdziła cytologii (być może już się lsil zaczęło cofac). Następnie za 3m od kolposkopii a prawie 6 od cytologi lsil zrobiłam ponowną cytologie i ta już grupa II, po roku od lsil kolejna Cytologia i też grupa II. Też się trochę obawiam że ta kolposkopia wyszła dobrze mimo lsil ale kolejne dwie cytologie wyszły już ok. Teraz podobno jeżeli przy lsil dwie kolejne cytologie wychodzą dobrze (po 6 i 12m) można wrócić do przesiewowego badania jaknzdrowe kobiety. Ja natomiast jestem bojuchem i zrobię znów kolejna za 2-3m tym razem płynna by potem nie mieć do sobie pretensji. Moja ginekolog mówi mi nie martw się! Jesteś zdrowa! Ale Zania hipochondryk woli dmuchać na zimne! Jak widzę większość kobietam.którym koloposkopia nie pokazała nic złego miała zła cytologie...więc lekarze drazyli temat dalej. Mnie wyszło tylko lsil...więc tu przyjmuje się zasadę wyczekiwania... Z okazji dnia kobiet zycze Wam kochane TYLKO zdrowka i dobrych wynikow!!! P.s czy wiadomo co z Tasza? Pozdrawiam kaa,white_lavender,ilka,Agnieszka, Joasia,fjorka i resztę z Was :)
  • Życia usłanego różami kochane Wam życzę w tym dniu i samych dobrych wieści <3 <3 <3
  • Witajcie Dziewczyny. Wszystkiego najpiękniejszego w tym szczególnym dla nas dniu. Zdrówka,szczęścia i pieniążków z okazji Dnia Kobiet Kochane. Oby żadna z nas nie musiała się już martwić o wyniki. Oby wszystko układało się po naszej myśli. <3 <3 <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    worek z życzeniami się poszerza i nie ma siły, żeby się nie spełniło <3 <3 Zania1313 Tasza miała pet skan i 13go będzie znała wyniki <3
  • 7 lat temu
    Wszystkie kobietki <3 <3 <3 Dużo zdrowia, spełnienia marzeń i samych dobrych wyników. Zania1313 ja już pisałam Tobie kochana <3 <3 <3 przestań z pomysłem wcześniejszej cytologii :D bo normalnie ja też nie będę czekać do czerwca i pójdę wcześniej :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat