Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    MonPor1977 u mnie Kochana wszystko poszło źle, tak jak napisałam powyżej i rzeczywiście Iłka dobrze napisała, że pytanie było adresowane właśnie do Niej.
  • MonPor1977 wydaje mi się, że kolposkopia nie wpływa na przesunięcie brania globulek przeciwzapalnych. Mi podczas pobierania wycinków lekarz powiedział, że mam lekki stan zapalny, wypisał receptę i kazał juz tego dnia wieczorem je zastosować, także tym bardziej kolposkopia, ktora w żaden sposób nie jest inwazyjna nie powinna byc przeszkodą :)
  • Ps. kaa nie mów, że wszystko, w końcu ostatecznie poszło najlepiej jak mogło :) jesteś zdrowa!
  • Cześć dzielne kobiety!! <3 monpor u mnie podobnie jak u ilki czyli cytologia zla na kolkoskopii stwierdzil ze jest ok i nie sadzi zeby byly zle wyniki po wycinkach ale niestety były zle i musialam miec operacje. U Ciebie na pewno będzie dobrze! <3 jesli chodzi o to czemu pobrali nam wycinki jak kolkoskopia byla ok no wydaje mi sie ze tak zawsze jest ze jest mat pobierany do biopsji wydaje mi sie ze Tobie tez pobral wycinki a moze zle zrozumialas ze to wymaz?
  • 7 lat temu
    Ewelinko ;) ;) fakt JESTEM ZDROWA i o to chodziło, zawsze o to chodzi ale droga do tego choć bardzo szybka to kręta <3 <3
  • hej dziewczyny, miałam mieć za tydzień kolposkopję i wycinki ale przesunęli je na czwartek. czyli wychodzi na to, że nawet jeżeli lekarz nie widzi niczego na kolposkopji, nie oznacza to, że jest "czysto". myślałam, że może usłyszę jakieś dobre słowo od lekarza i będę we względnym spokoju czekać na wyniki biopsji, ale jednak niczego nie można być pewnym.. odebrałam też dzisiaj wyniki krwi, miałam robioną podstawową morfologię, APTT i PT (INR). współczynnik MXD wyszedł mi 0,2 (norma to 0,26 - 1,3), INR wyszło 0,85 (norma 2-4. chyba możliwe że to sprawka hormonów, przez kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne, a potem krążki), reszta w normie. mniej więcej wiem za co odpowiadają te współczynniki, ale nie mogę znaleźć informacji co oznacza zaniżone MXD, w Internecie są tylko informacje co oznacza zbyt wysoki wskaźnik. może któraś z was zna się na interpretacji wyników? :)
  • 7 lat temu
    muszka91 w prawym górnym rogu mamy do dyspozycji (anonimowo) BIO, tam lekarze pomogą jeśli zadasz Im pytanie - polecam.
  • Muszka co do wynikow krwi to nie pomoge ale po cholere kobito juz szperasz w tych internetach?!?! Co za uparta z Ciebie baba :P dobrze ze przesuneli ci na czwartek szybciej bedziesz miala to za soba :) To ze u nas tak bylo z ta kolkoskopia nie znaczy ze tak bedzie u wszystkich takze nie martwcie sie :)
  • white_lavender, niestety na ten czwartek w przyszłym tygodniu, więc dwa dni później ;) oj wiem, ciągle coś podczytuje bo nie mogę wysiedzieć na tyłku z tej niewiedzy ;) kaa, dzięki, nie wiedziałam o tym :)
  • 7 lat temu
    muszka91 pamiętaj tylko żebyś zapisała sobie gdzieś kod który otrzymasz bo potem kiedy sprawdzisz czy odpowiedź już masz będziesz musiała ten kod podać; tam siedzą lekarze, zazwyczaj po 1,2 dniach można się spodziewać profesjonalnej fachowej pomocy. Wszystko anonimowo. Korzystajcie dziewczyny z tego bo nie zawsze my coś wiemy no i czasami na wizytę lekarską też trzeba swoje odczekać więc polecam <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat