Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Dzizus,dziewczyny ale wzbudzilyscie mój niepokój . W piątek będę miała konsultacje, zapytam jeszcze raz o te CINY. Póki co pierwszą chemię i radio mam za sobą, nie jest źle. Pozdrawiam A
  • 7 lat temu
    Już niejednokrotnie na tym forum w podobnych przypadkach (podobnych - a nie takich samych bo ciężko o jednoznaczne podobieństwo pod każdym względem) można było zaobserwować, że w różnych ośrodkach podchodzi się delikatnie mówiąc inaczej do pacjentek. Być może ana67 nie dopytała o szczegóły odnośnie swojej diagnozy bo wiadomo, że nam ze stresu głowa pęka dlatego ja zawsze radzę, żeby pójść z kimś do lekarza bo co dwie głowy itp.itd. :) :) Ana67 nie zamartwiaj się na zapas. Lekarze przecież wiedzą co robią a w piątek już będziesz wiedziała o co w szczegółach wypytać. Trzymam kciuki za nas wszystkie, za badania i wymarzone wyniki <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Dziewczyny PRZEPRASZAM, ja ten CIN wymyśliłam, nie wiem skąd mi się to wzięło. Po waszych wpisać zaczęłam "myśleć "kto powiedział CIN i ani ja ani moj facet nie slyszal takiego okreslenia.I sprawdzilam napisane jest 3B. Na usprawiedliwienie powiem tylko że tak przebiega moje życie, bardzo często coś pokrece. A mój facet to skomentował przed chwilą -no cała Anusia nawet diagnozę swojego raka pomieszala :) Przepraszam za chaos i niepokój że może któraś jest źle leczona. Miłego wieczoru życzę :)
  • Było by dużo lepiej gdyby to był cin... dobrze , że nastawienie jest pozytywne. Z takim podejściem wszystko napewno pójdzie dobrze <3 i tak trzymać dzielna kobietko <3 <3 <3 !!!!!
  • 7 lat temu
    Dziekuje dziewczyny ze rozumiecie ,ze pewnie z doswiadczenia wiecie jak to jest miec chaos w glowie,a szczegolnie jak sie zyje z rakiem. Ja ktoregos dnia czytalam wpisy z kilku dni i tam bylo CIN2,CIN 3 I MNIE TO CIN zostalo jak odpowiadalam na posta,ze moze byc lepiej bo u mnie bylo:) Jesli kiedys mnie najdzie to opisze wam kilka historii z zycia gdzie najpierw zrobilam czy powiedzialam a potem pomyslalam.Moze ktoras sie usmiechnie majac gorszy dzien,napewno sie usmiechnie:) Tymczasem zycze spokojnej nocy,majac nadzieje ze sama rano obudze sie bez skutkow ubocznych chemii. Niech moc bedzie z nami :)
  • 7 lat temu
    ana67 wiadomo, każda z nas ma niejedną taką historyjkę do opowiedzenia bo tak czy tak powinno być ale potem samo życie... Ale tak sobie pomyślałam i podtrzymuję to co napisałam wcześniej, że w tych ważnych dla nas sprawach jeśli jesteśmy chaotyczne to pójdźmy na wizytę lekarską z kimś; choćby dlatego, żeby nic z wizyty nie umknęło ;) <3
  • Jestem już po badaniu kolposkopowym czy u was też tak krótko trwało około 5-6minut? Lekarz stwierdził, że tarcza macicy czysta, pobrał wymaz z tarczy na badania histopatologiczne choć mówił coś, że jak tarcza czysta to nie musił. Wyniki za 2 tyg. Czy myślicie, że gdyby coś widział to wyszło by to w obrazie kolposkopii? Z tych nerwów zapomniałam zapytać ile dni po koloskopii mozna zacząć brać globulki dopochwowe przeciwzapalne?
  • 7 lat temu
    MonPor1977 kolposkopia nie trwa długo, u mnie trochę dłużej niż 5minut ale też u mnie niestety lekarz wypatrzył co wypatrzył i przed biopsją wszystko widział w zasadzie jak na dłoni. A więc tak - to badanie pokazuje co jest i lekarz to błyskawicznie może zobaczyć. Kolposkopia to wiarygodne badanie które pozwala wykryć przedkliniczne postaci raka szyjki macicy - wówczas wyleczalność wynosi 100 procent! Moim zdaniem kolposkopia nie wyklucza ani nie opóźnia rozpoczęcia brania globulek dopochwowych ;) Pozdrawiam wszystkie <3
  • 7 lat temu
    U mnie najpierw zła cytologia, potem zła kolposkopia i dla potwierdzenia równie zła biopsja. Zlecono mi wszystkie te badania, jedno po drugim bo prawidłowa diagnostyka onkologiczna szyjki macicy powinna opierać się o skojarzone badanie kolposkopowo-cytologiczne.
  • Dziękuję za informacje. Pytanie do Kaa czemu pobierali ci wycinki jak kolposkopia nic nie wskazała, to jakaś norma bo mnie nic nie pobrano tzn, wycinków poza wymazem z szyjki.? Teraz zaczynam się martwić, że to może źle, że nie pobrali?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat