Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • kaa heh :) nie, nie, wracałam z chłopakiem, ale, że nie mamy samochodu, a od szpitala do domu jedyna opcja to 3 przesiadki, więc tak wyszło. Mogliśmy w sumie wziąć taksówkę ale dopiero teraz o tym pomyslałam, bo nic mi nie było i nawet mi nie przyszło do głowy :)
  • 7 lat temu
    EwelinaD uufff ulżyło mi ;) ;) ;)
  • Dzięki, sporo mi rozjaśniłyście :) oprócz tego po napisaniu tutaj i tym wielkim odzewie od was, poczułam się zdanie lepiej. Z myślą, że nie jestem z tym sama, a Wy, mimo czasami trudnej diagnozy, wyszłyście z tego z podniesioną głową... to napawa optymizmem :) ja test HPV miałam robiony równolegle z cytologią. W sumie nie wiem dlaczego, gin mi to zaproponowała mimo iż ostatnie cytologie wychodziły jak najbardziej poprawnie. Za cytologię i HPV płaciłam 200 zł. W takim razie pojadę pewnie z kimś na wycinki i wezmę sobie dzień wolny w pracy, tak dla bezpieczeństwa :) Ewelina, nie, nie jestem z Warszawy. Na razie staram się o tym wszystkim nie myśleć. Trochę zmieniłam dietę (mniej cukrów i węglowodanów), bo dowiedziałam się, że wirus HPV właśnie tym się "żywi" najchętniej. Więcej nie mogę zrobić, a zamartwianie się już na pewno mojego zdrowia nie odmieni. Pozostaje mi czekać na wycinki i wyniki i wtedy będziemy myśleć co dalej. Mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży. Wracam do książki, a wam dziewczyny życzę miłej i spokojnej soboty <3
  • 7 lat temu
    Mi jedna z rzeczy ,która średnio wychodzi w życiu to czekanie... B).Muszę skończyć czytać bo świra można dostać.Miłego wieczoru.Dziękuję
  • 7 lat temu
    Skończyć czytać w necie rzecz jasna B).Tu wreszcie można sie uspokoić.
  • Witam. Minely dwa tygodnie i bylam w piatwk odwbrac wyniki z cytologii.... Wyszla piękna grupa Ii ;-) I słowa ginki, że kolejna cyto za pół roku no chyba że wcześniej zajdę w ciążę to obowiązkowo wcześniej mam sie u niej zjawic :-) Jeewju dawno nie byłam taka szczęśliwa
  • 7 lat temu
    Agnieszka76 w grudniu lekarz po otrzymaniu wyniku z wycinka powiedzial i nawet napisal mi na kartce CIN 3,nieoperacyjny,prawdopodobnie z naciekami na pochwe. W polowie lutego po wykonaniu scentologii, rezonansu i PETa wynik CIN 2 bez przezutow. Lekarz onkolog powiedziala mozemy operowac,ale chemie i radioterapie i tak dostaniesz a to 3 duze zabiegi,gigantyczne obciazenie dla organizmu wiec operacje sobie darujemy. Od jutra zaczynam chemie raz w tygodniu,radioterapie piec razy w tygodniu,i w kwietniu 2 brahyterapie.Plan leczenia jest 5 tygodni. Tylko dodam ze mieszkam w UK. Mam przekonanie ze krzywdy mi zrobic nie chca:)
  • 7 lat temu
    ana67 całkiem inne leczenie niż u mnie ja po cytologi miałam cin2 cin3 cis po koloskopi cin2 a po konizacji cis i na konizacji jak narazie zakończono leczenie w zaleceniach miałam cytologię po 3 miesiącach jak wyjdzie Ok to następna po 6 miesiącach nawet nie wiedziałam że ciny mogą być nieoperacyjne :) powodzenia i trzymam mocno kciuki za Ciebie <3 :)
  • ana67 a mozna zapytac gdzie mieszkasz? Bo w szoku jestem z tego co poszesz to ja mialam jeszcze gorsze wyniki niz Ty bo CIN3 i nikt nawet nie wspomnial ze tego wyciac nie mozna po prostu wycieli. O chemii czy jakiechkolwiek naswietlaniach mowy nie bylo przecież to nawet nie rak.. az sie boje ze gdzieś inadziej tak lecza a u nas tylko tak skoro u Ciebie tak jest a u nas nie to moze to co miala większość z nas czyli CINY są bagatelizowane.. Pozdrawiam Was wszystkie w poniedzialek! W powietrzu czuc troszke wiosnę tulko ten deszcz.. :(
  • Też się dziwię. U mnie wycieli wwszystko prócz jajników. Diagnoza c53 czyli nowotwór złośliwy bez naciieków a o chemii nie było mowy....


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat