Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    krupek witaj i dobrze,że tu napisałaś bo w internecie wiadomo co a tu znajdziesz wiele kobietek które przechodziły albo przechodzą przez takie wyniki jakie masz Ty. Przede wszystkim całkiem prawdopodobne,że lekarze (pewnie się z tym liczysz) po kiepskich wynikach zlecą zabieg konizacji.Sam zabieg ma na celu usunięcie (pod narkozą do ok. 30min.) chorych miejsc aby zakończyć sprawę.Najczęściej to się udaje. Po drugie i chyba najważniejsze/lekarze szybko skierowali Ciebie na biopsję a więc Im zaufaj. To, że jesteś pod opieką to już jest połowa sukcesu. Czas odgrywa istotną rolę, czas i nasze nastawienie dlatego bądź dobrej myśli bo jest duża szansa, że wszystko się zakończy jak trzeba. Nie zamartwiaj się na zapas i choć to dość niedorzecznie brzmi to uwierz mi na słowo. Pewnie niedługo odezwą się inne kobietki i dodadzą coś od siebie <3 <3
  • 7 lat temu
    Dziękuję.Chodzę z tą komórka jak głupia...Czytalam Twoj post 10 razy chyba...U mnie tak szybko biopsja bo mąż jest lekarzem więc tak trochę się udało.On trwa na stanowisku : czekamy na wynik.A ja z siebie wychodzę.?
  • 7 lat temu
    krupek Twój mąż lekarz pewnie ze 100x Tobie mówił, że nasze nastawienie jest istotne i że nerwy nie tylko nie pomogą ale i mogą zaszkodzić ;) Ja serio napisałam,że u Ciebie wszystko może się tak samo szybko zakończyć co się rozpoczęło. Wiele jest tutaj na forum podobnych przypadków dlatego głowa do góry i pozytywne nastawienie ! Przecież wiesz, że my kobiety potrafimy zawalczyć jak nam na czymś zależy no nie ?! <3
  • Krupek witaj! <3 wiem co czujesz i jaki masz mętlik w glowie pewnie patrzysz na swoje dzieciaczki i juz w myślach sie znimi zegnasz albo plakac ci sie chce.. ja mialam tak samo jeszcze 3 czy 4 miesiace temu a teraz jestem zdrowa! Kochana badz dobrej mysli! Nawet jesli wycinki potwierdza cytologie to wytna Ci to dziadostwo i zapomnisz o tym nie martw sie na parwde CIN 3 to nie jst żaden rak wiec nawet jesli sie potwierdzi to w bardzo latwy sposob mozna sie go pozbyc! Rownie dobrze moze byc tak ze okaze sie ze cytologia się nie potwierdzi i po prostu za pol roku zrobisz kolejna te zmiany czesto cofaja sie same i u Ciebie mozliwe ze wlasnie tak będzie! Ciesz sie kobietko ze sie zbadalas i juz wiesz ze musisz teraz to wypierdzielic (jesli w ogóle będzie co wypierdzielac) ;) czekaj cierpliwie na wyniki i usmiechaj sie duzo to naklepsze lekartwo! <3
  • Krupek witaj! Cin2/3 na szczęście nie jest rakiem. <3ciesz się Kochana że mąż lekarz- na pewno wszystko szybko uda się załatwić <3 <3 będzie dobrze, inaczej nie może być. <3 <3 <3 <3pozdrawiam cieplutko <3 <3
  • 7 lat temu
    Boskie jesteście.Chodzi Wam o to że nie mam CIS ?Ale cyto może być przecież lepsza niż realny wynik hist. ? Mi jeszcze dodatkowo trudno bo siedzę prawie na walizkach i czekam na telefon bo lada moment muszę jechac z córka do szpitala na 3-4 tygodnie....Zastanawiam się nawet czy może od razu nie isc na wycięcie skoro i tak się pewnie tym skończy?
  • Krupek widze ze sie mega pesymistycznie nastawilas :P tak cyto moze byc lepsze niz hist ale tez może byc na odwrot i tak jest zazwyczaj poza tym sama piszesz ze robilas cytologie dwa lata temu i byla ok wiec niemozliwe jest zebys przez dwa lata raka wyhodowala.. Druga rzecza jest to ze nikt nie zgodzi ci sie wyciac czegos "na zaś" ;) i nie na pewno sie tym skończy tylko mozliwe ze sie tym skonczy jesli cyto sie potwierdzi. Pewnie lekarz Ci mowil o tescie na hpv robilas go? Nue zamartwiaj sie w najgoszym wypadku bedzuesz miala konizacje jestem po tym 2 miesiące i juz zapomnialam ze wogole to mialam. Przykro mi z powodu córeczki <3
  • 7 lat temu
    Mój pierwszy wynik po wycinku CIN3 ,nie operacyjny z naciekami na pochwe. Szczegółowe badania CIN 2,bez naciekow i przezutow. Od poniedziałku zaczynam chemioterapie i radioterapie. .... Krupek nie martw się na zapas, i to nie slogan. Na płacz zawsze jest czas.
  • Krupek <3 witaj wczoraj ja tu panikowalam:) tez mam Cin2/Cin3 I w tym momencie mogę Ci powiedzieć, nawet jeśli biopsja wykaze więcej niż cytologia to ze tak nie ladnie powiem lej na to:) wcześnie wykryty jest w 100% wyleczalny :) także bez stresu a może biopsja nie potwierdzi CIN3 tylko na przyklad CIN1 albo okaze się ze nic nie masz:P wiem wersja mega optymistyczna ale co by ta biopsja nie wykazala i tak będzie to dobra wiadomość:) Milego wieczoru i pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczek:)
  • .


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat