Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    jezyk321 witaj i to wcale w złych okolicznościach bo przeczytałam Twój wpis bardzo dokładnie i też uważam, że nie masz większych powodów do obaw. Wiadomo jak jest bo działa nasza wyobraźnia i każda panicznie boi się najgorszych wyników ale u Ciebie nie postawiono takiej diagnozy. jezyk321 jesteś już pod opieką lekarzy, przed Tobą kolposkopia. I nawet jeśli wyjdzie coś nie tak to wszystko w porę co uda się wychwycić udaje się usunąć. Pamiętaj o tym, miej to w tyle głowy <3 <3
  • Agnieszka76 i kaa bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi, ja z natury zawsze przyjmuje najgorszy scenariusz, gdy sie nie sprawdzi to mam powody do radosci, gdy niestety sie sprawdzi to jestem na to przygotowana i sie z tym mierze. Moze ktoras z was wie jak wyglada ewentualne leczenie cin2/cin3 w przypadku kobiety ciezarnej? Czy moze przeczekuje sie ciazy i dziala dopiero po rozwiazaniu? I jeszcze jedno pytanie co dalej po otrzymaniu wyniku kolposkopii, mam biec od razu z wynikiem do lekarza czy czekac na wizyte u gina kolposkopia 18.03 a wizyta 28.03 a i ile mniej wiecej czeka sie na wynik? Troszke sie rozpisalam, ale tyle pytan klebi sie w mojej glowie, zawsze wydalo mi sie ze choroby tego typu dotykaja kobiety co najmniej kilka lat starsze ode mnie, no coz moj organizm kolejny raz mnie zaskakuje. Nigdy nie chorowalam ginekologicznie a tu ciaza pozamaciczna a teraz to ajj uczciwemy zawsze wiatr w oczy. Teraz to sie dopiero rozpisalam;) ale za to tchnelyscie we mnie tone optymizmu;) tym pozytywem zakoncze swoj marny wywód:P
  • Agnieszka76, podchodze do sprawy na ten moment w ten sposób ze nawet jeśli kolposkopia pokaze więcej niż cytologia to i tak Spoko bo wcześnie wykryte, troche poczytalam forum i aż mi wstyd ze w pierwszym szoku tak spanikowalam. Ludzi to dopiero maja problemy, nieoperacyjne dziady, pozno wykryte dziady. A ja z powodu jednego wyniku taki raban, troche mnie zmiotlo jak polozna chcac mnie pocieszyc zaczela opowiadac ze byla u nich dziewczyna ze donosila ciaze do 32tyg, a pozniej amputacja szyji i chemia, na koniec dodala cos w stylu ale u pani to jeszcze niewiadooomo. Wiem ze nie chciala zle, ale wyszlo jak zwykle:P moze bardziej to wszystko przezywam ze wzgledu na to ze mama chorowala, ona wygrala ale jej tato a moj dziadek nie i to wszystko w ciagu ostatnich kilku lat.U lekarza ryczalam, u poloznej ryczalam, w poczekalni ryczalam, aż mila pani po 50 chcąc mnie pocieszyc mówi "Nie becz mala ciąża to nie koniec świata:P"
  • Agnieszka76 czekam z niecierpliwoscia:) szczerze wierze ze wszystko bedzie dobrze;) ze urodze synka, niby jeszcze nie wiem bo to 11 tydz ale czuje ze bedzie chlopiec, przy corce sie przeczucia sprawdzily;) a pozniej jeszcze ze dwojeczke;P a co tam bede matka pelna geba;) poza tym mam super meza przy boku, jest ogromnym wsparciem, chlopaki w jego wieku lataja po dyskotekach a on taki fajny;)
  • MonPor1977 witaj. Ja jestem tego zdania byś poszla na wycinki. Ja osobiście jestem po Asc-us i u mnie okazało się to Cin2. Także kolposkopia i wycinki powinny wyjaśnić sprawę. Samą kolposkopia nie jest inwazyjna a jeśli nie będzie podstaw to nie pobiorą wycinków. Pozdrawiam cieplutko i nie zamartwiać się na zapas.u mnie konizacja załatwiła sprawę tak że nawet HPV nie mam <3 <3
  • Jezyk321 witaj. Ostatnio gdzieś czytałam że dziewczyna w ciąży miała Cin3. Wynik okazał się zaklamany i po rozwiązaniu miała prawidłowa cytologię. Często w ciąży jest tak że cytologia daje zły wynik a zmiany cofaja się. Głowa do góry. Myśl o dzidxi <3 <3 <3 <3 <3
  • Olenko88, dzieki tej informacji glowe mam tak wysoko ze o wlasne stopy sie przewracam;) Agnieszka76 o ile liczby przy nicku to rok urodzenia to jestes kilka lat mlodsza od mojej mamy, ktora wyczekuje 5w wnuka/ wnuczki;) wiec sie strzez bo ni stad ni z owąd gromada sie uzbiera;)
  • :)
  • 7 lat temu
    Witam nowe dziewczynki MonPor1977 i jezyk321 <3 <3 <3 Oczywiście archanioły Agnieszka76 i kaa nasze kochane <3 <3 <3 jak zwykle niezastąpione, już zrobiły swoje :D One są kochane <3 MonPor1977 mamy identyczne sytuacje Ja listopad 2016 grupa2 cytologia zwykła. W styczniu 2017 pojedyncze komórki Ascus z intensywnym stanem zapalnym to już cyto Lbc(płynna) Razem z tą płynną zrobiłam test Cintec p16/Ki67, który wyszedł ujemny. Ten test zwalnia z wykonywania kolposkopii. Ale ja i tak zrobiłam jedną w listopadzie wynik satysfakcjonujący bez cech dysplazji i drugą w styczniu niesatysfakcjonująca bez cech dysplazji (tą drugą robiłam u innego gin. Nadmienię, że była zrobiona bez użycia próby kwasu octowego i ogólnie szkoda pisać), ale najważniejsze obie bez cech dysplazji. A najważniejszy ten ujemny Cintec. Kontrola w czerwcu. Oprócz tego mam dodatni hpv mRNA 16. Jaką robiłaś cyto w lutym i czy robiłaś test na hpv? Pozdrawiam wszystkie cieplutko Agnieszka76,Kaa, Olenka88,Zania1313, Leona a właśnie Leona odebrałaś już fizycznie wyniki? :P
  • 7 lat temu
    Kochane, z tego co pamiętam to początek marca ma być miesiącem badań i odbioru wyników. Dobrą passę rozpoczęła Joasia81 <3 <3 Oby tak dalej. Pozdrawiam Agnieszka76, Joasia81, Tasza27, Dona77, Karo_2017, Oleńka88, Zania1313,Leona,white_lavender oraz wszystkie których nie wymieniłam <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat