Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziękuję taki mam tez plan tylko tyle że nie wiem czy przed tym badaniem zacząć brać tabletki dopochwowe mam brać 12 dni po okresie. Czyli powinnam zacząć od piątku/soboty czy iść tak zaraz po miesiączce bez brania tabletek bo mogą zakłamać obraz? Miałaś jakieś objawy, które Cię niepokoiły przed wynikiem cytologi?
  • dona 77 dziękuję za informację, HPV nie robiłam teraz robiłam 3 lata temu jak byłam w ciąży badanie wyszło ok. Czy są tu jakieś dziewczyny, którym po cytologi wyszedł wynik niepewny a po wycinkach wynik dobry? Czy cuda się zdarzają?
  • MonPor ja tak mialam w 2015 roku ze cytologia wyszla gorzej niz wycinki z cytologii mialam CIN 3 a z wycinkow CIN 1. :)
  • Dziewczyny, na razie tak na szybko, bo ze szpitala. Przed momentem miałam pobierane wycinki i łyżeczkowanie kanał szyjki, w znieczuleniu miejscowym. Ogłaszam, że nie bolało :) Teraz tylko 2 tygodnie stresu, czekając na wyniki :(
  • 7 lat temu
    EwelinaD czas szybko leci więc oby tak szybko doszły i Twoje wyniki ale najważniejsze, żeby przyszły dobre, wyłącznie dobre !! Tego Tobie życzę. Teraz odpoczywaj, dbaj o siebie i nie dźwigaj/to ważne.
  • Witajcie kochane <3 usg j. brzusznej ok. Teraz czeka mnie kontrola w marcu u gin. onkologa. Wiem, że kaa ma przed sobą badania. Trzymam kciuki mocno kaa <3 i za taszę, ona też ma trudny miesiąc przed sobą <3 oby dla nas wszystkich świeciło słoneczko :) buziaki tasza, kaa, aga , dona i wszystkie dziewczynki :)
  • 7 lat temu
    Joasia81 ucieszona Twoim dobrym wynikiem już dzisiaj z rana o tym napisałam, czasami są takie dni, że aż człowiek wyczekuje dobrych wieści...a Ty rozpoczęłaś dobrą passę. Ja mam swoją rundkę w drugiej połowie marca i MUSI BYĆ DOBRZE, ja w to nie tylko wierzę ale i uparcie zaklinam los ;) ;) <3 <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Czołem dziewczynki <3 MonPor1977 myślę, że przed żadnym badaniem tam na dole nie powinno się brać leków. Czy zamieszasz jednak zrobić Cintec? Ja nie miałam żadnych, niepokojących objawów tylko moja nadgorliwość :D Chociaż trochę mnie na początku zgubiła, to było straszne, ale dziewczynki postawily mnie do pionu, pilnowały :D Dziękuję Agnieszka76,Kaa <3 <3 <3 EwelinaD a ty kobietko odpoczywaj teraz i słuchaj się doświadczonych kolezanek :) Wyniki będą oczywiście tylko dobre, na inne w ogóle nie czekamy, szybko zleci zobaczysz <3 Joasia81 już zaczęła dobrym wynikiem ten marzec super wiadomość <3 Teraz trzej muszkieterowie Agnieszka76, Kaa i Joasia81 pokażą nam jak to się robi. A więc pójdą do swoich doktorków, porobią niezbędne badania, poczekają na wyniki oczywiście wszystkie bardzo dobre i nam o tym napiszą <3 <3 <3 A my już zaczynamy trzymać kciuki za nie :D Potem kolejne biorą z nich przykład i robią tak jak one <3 <3 <3 Ewelina przeczytała jak to się robi? No teraz sciskam wszystkie mocno <3 <3 <3
  • Kochane jesteście dziewczyny <3 <3 <3 muszą byc dobre wieści bo nie widzę innej ipcji <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Cześć ! Mam już taki mętlik w głowie, że postanowiłam napisać... W poniedziałek zadzwonił mój ginekolog, że wyniki cytologii złe: dysplazja średniego i znacznego stopnia CIN2/CIN3. We wtorek miałam pobieranie wycinki: łyżeczkowanie jamy macicy i szyjki. Czekam na wyniki. No i wiadomo.... Nie mam tyle czasu, żeby przebrnąć przez wszystkie wątki/informacje. I mam czas myślenia, że wszystko będzie ok, po te gorsze myśli. Cytologię robiłam regularnie pomijając tę ostatnią, bo miałam ją pobraną po niecałych dwóch latach. Mam dwójkę małych dzieci. Kurczę, liczę się z interwencją chirurgiczną . Tyle, że widzę, że często cytologia vs histpat wychodzi bardziej optymistyczne....


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat