Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Dziękuję z całego serca. Mam nadzieję ,że będzie dobrze...musi być <3
  • Witajcie Dziewczyny <3 <3widze że ostatnio było tu dość gorąco.... Ja znów podzielę się z Wami swoją opinią która jest jak najbardziej potwierdzona przez lekarza onkologa. Otóż duże znaczenie ma HPV u kobiet. Bardzo często odpowiada za RSM. Ja osobiście miałam 3 rodzaje onkogenne, ale konizacja załatwiła sprawę. Ponad rok temu miała CIN 2 i HPV 31, 51 i 82 a teraz śladu po tym nie ma. Mam nadzieję że tak zostanie. Do tego też mam w piersi zmiany ale to na szczęście torbiele- rozmawiałam z onkolog od piersi i ona powiedziala że to najprawdopodobniej ze stresu. Badania co rok u ginekologa i onkologa od piersi. <3 <3trzeba cieszyć się życiem bo nasza psychika odgrywa znaczącą rolę <3 <3
  • rok temu miałam grupę III lekarz pobrał wycinki, ale nic nie było tylko koilocyty - czyli zmiany wywołane hpv. Teraz też mam grupę III i też może to być wszystko...albo hpv albo już coś gorszego :( w poniedziałek idę na wycinki i łyżeczkowanie
  • Katarzyna1988 witaj. ciesz się Kochana że masz tą wiedzę że coś może być nie tak. Inne kobiety tego szczescia nie mają.... Z mojego doświadczenia i wiedzy onkologa z którym rozmawiałam III gr to nie może być rak. <3 <3
  • 7 lat temu
    Katarzyna1988 trzam kciuki,zeby wszystko bylo w porzadku.Ale, jak napisala Olenka88, to nie moze byc rak.Ostatnio p.doktor powiedziala do mnie,ze po to jest ta profilaktyka,te czeste badania,zeby wychwyci to potencjalne dziadostwo zanim zdazy nam w organizmie nabalaganic.Pozdrawiam <3
  • Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy :* mój lekarz mówi, że taki wynik to nic strasznego, gorzej jakby był np hsil. 6 mam iśc na wycinki a dalej okresu nie dostałam hehe jak nie urok to.... :P 4 lata temu ze stresu chyba przesunął mi się okres i operacja też, coś czuję, że będzie powtórka z rozrywki...chociaż gdzieś podświadomie boję się, że to może być fasolka, chyba bym się załamała ;/ zrobię może test dla spokoju, chociaż mam objawy typowo "przedokresowe" ehhh kobiety mają ciągle pod górkę
  • Witam miłe Panie, Właśnie przekopałam się przez całe forum i mam do Was pytanie jak było w waszym przypadku u mnie w listopadzie 2016 cytologia gr II a w lutym 2017 taki opis stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych, inne zmiany nienowotworowe odczytowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem łącznie z typowymi zmianami naprawczymi, atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego ACS, których charakter trudno jednoznacznie ustalić ASC-US. Ginekolog powiedział sile zapalenie leczyć macmiror 500 oraz albothyl kontrolna cytologia po leczeniu w maju, drugi jak poszłam od razu chce pobrać wycinki do badania histopatologicznego. I Bądź tu mądry co robić? Czy jesli byłyby komórki nowotworowe to napisali by to w cytologi? dodam, że od 2 m pobolewa mnie pośladek więc jak przyszedł ten wynik to wpadłam w panikę bo doczytałam, że rak w zaawansowanym stadium charakteryzuje się bólami kręgosłupa miednicowymi oraz pośladka. I teraz wpadam, już chyba w jakaś depresję, robiłam badanie krwi ogólne wyszło dobre poza ob powiększone do 17 norma 15 ale w piątek robiłam krew z soboty na niedzielę dostałam okres i ponoć to mogło podwyższyć wynik. Boże jak się boję z nerwów chodzę po ścianach w domu 3 latek i 11 latka w tym roku 40 i tak po kolei wszystko się sypie. Postawcie mnie do piony kobiety bo ja chyba wyląduje u psychiatry.
  • Witam was Drogie Forumowiczki, jestem tu nowa i chyba potrzebuje kilku slow otuchy. Mam 22 lata, 2letnia corke, jestem w 11 tyg ciąży,dzis odebralam wyniki cytologii HSIL-zmiany srodnablonkowe stopnia wysokiego mogace odpowiadac CIN2,CIN3/CIS. Infekcja HPV. Wskazana dalsza diagnostyka kolposkopia z weryfikacja histopatologiczna. 21 wrzesnia 2016 mialam cytologie i wszystko bylo jak ta lala. A tu taki psikus. Dziewczyny boje sie.
  • Agnieszka76 Dziekuje za odpowiedz i slowa wsparcia, tak naprawde najbardziej boje sie tego ze kolposkopia nie tyle co potwierdzi wynik cytologii a wykaze inwazyjnego dziada a ja ze wzgledu na dzidzie będę czekać zamiast z nim walczyć, a on będzie rósł w najlepsze.
  • 7 lat temu
    MonPor widziałam Twój wątek i czuje jaka jesteś przerażona. Chciałam Ci napocieszenie napisać moja historie, bo wiem jak w panice szuka się dobrych informacji na necie. 3 lata temu miałam identyczny wynik jak Twój. Ascus, tez napisali ze stan zapalny, komórki nieokreślone itd. Panika, płacz, przekopałam wszystkie możliwe fora. Chodziłam do jednego z lepszych ginekologów w moim mieście. Kazał czekać pół roku, zrobił wymaz, dał leczenie celowane!!! Pół roku czekania dlatego, ze te komórki się złuszczają i na ich miejsce tworzą się nowe. Stad nie zalecał wcześniejszej cytologii. Boże, co ja wtedy przeżyłam!!! Doczekałam 5 miesięcy, więcej na dałam rady i cytologia w następnym badaniu wyszła ok. Tego Ci z całego serca życzę. Bądź dobrej myśli, gdyby to był rak zaawansowany to już byś wiedziała. Oczywiście to tylko moja historia, ale mam nadzieje, ze u Ciebie będzie podobnie. Taki wynik poprostu jeszcze nie oznacza niczego złego. Przepraszam, ze tak się wtrącam Wam dziewczyny, jestem z innego wątku, ale chciałam tylko koleżankę pocieszyć. Mocno trzymam za Was kciuki.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat