Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Karo_2016 czy badanie robiłaś u dwóch innych lekarzy ale w tej samej przychodni? Pytam, bo miałam tak samo. Wyszła mi 3 gr, zrobiłam kolpo, potwierdziło zmiany cin1. Po 4 miesiącach znów zrobiłam kolposkopie i wyszła tak samo, cin1. Pani Dr kazała ponownie zrobić ją za pol roku. W tym czasie robilam co 3 miesiące (dwa razy do momentu kolejnej kolposkopii) zrobiłam cytologię, u różnych lekarzy, wyszła 1gr. Niestety nie potwierdziły się wyniki cytologii w kolposkopii. Nadal mam zmiany cin i czekam na pobranie wycinków. Dopiero pózniej zweryfikowałam oba wyniki i wyszło, że dwie próbki badała ta sama osoba. Bys może po prostu cytologia była pobrana w miejscu, gdzie zmian nie ma, a może osoba, ktora badała nie przyłożyła do oceny starań
  • 7 lat temu
    Witaj EwelinaD!Ja wlasnie badania robilam co trzy miesiace naprzemiennie u dwoch roznych lekarz. Z tego co wiem to probki badane sa w roznych laboratoriach.Dlatego juz sama nie wiem....Ostatnia cytologie mialam 6 lutego i wynik tez jest w porzadku...Pozdrawiam :D
  • 7 lat temu
    Ewelina,kiedy bedziesz miala pobierane wycinki?
  • 01.03 mam się zgłosić do szpitala, czyli już niedługo. Ja robiłam obie cytologie u innego lekarza, ale w tym samym centrum medycznym. Po kolposkopii pani dr powiedziała, że na wyniki cytologii pewnego pana nawet nie patrzą (moje badała pani, ale to świadczy o tym, że nie każdy patomorfolog jest wiarygodny). Ja bym może poszła na Twoim miejscu i zrobiła dla świetego spokoju kolposkopię by mieć 100% pewności. Trzymam kciuki aby wyszła tak samo rewelacyjnie jak cytologie :)
  • 7 lat temu
    Masz racje.Rozsadek podpowiada,ze byloby to najrozsadniejsze.Tylko nie wiem czy lekarz zgodzi sie dac mi skierowanie na te kolposkopie....
  • 7 lat temu
    cześć dziewczynki cały czas was czytam i trzymam mocno kciuki za wszystkie 3.02 miałam robioną pierwszą cytologie po konizacji miałam robioną tą lbc z hpv czekałam trzy tygodnie na wynik i dzisiaj dostałam esemesa że moje wyniki są już do odebrania a wynik i interpretacja na mailu pół godz czaiłam się żeby sprawdzić wynik ale w końcu się odważyłam ale to jest stres ;) w mailu jest napisane tyko "wynik prawidłowy" po wyniki muszę pojechać to będę wiedziała coś więcej następną cytologię lekarz kazał zrobić za 6 miesięcy jak ta wyjdzie dobrze ale planuję zrobić po ok 4 miesiącach pozdrawiam was kochane fjorka trzymam kciuki za twoją cytologię w marcu :) <3 :) :)
  • kochane <3 spokój!!! :D jesteśmy tutaj po to żeby każda napisała o swoim przypadku i żebyśmy mogły siebie wspierać i pomagać sobie i czasem niestety też trzeba napisać te złe informacje tak zrobila ilka która podzieliła się swoją wiedzą, ja jak zapytalam lekarza czy cin wróci to nie potrafił jednoznacznie mi odp i kazdy pewnie by tego nie zrobił Twój lekraz iłka chyba był mega szczery albo miał zły dzień :) nie kłoćmy sie! karo_2016!!! widziałam, że byłaś na chwilkę jak się czujesz wróciłaś już do cwieczeń pełną para??? jak pierwszy raz po konizacji? ;) mam nadzieje ze nie przejadłyście sie poczkami ja zjadłam trzy i już czuje ze boczki mam wieksze! ;)
  • 7 lat temu
    cześć dziewczynki cały czas was czytam i trzymam mocno kciuki za wszystkie 3.02 miałam robioną pierwszą cytologie po konizacji miałam robioną tą lbc z hpv czekałam trzy tygodnie na wynik i dzisiaj dostałam esemesa że moje wyniki są już do odebrania a wynik i interpretacja na mailu pół godz czaiłam się żeby sprawdzić wynik ale w końcu się odważyłam ale to jest stres ;) w mailu jest napisane tyko "wynik prawidłowy" po wyniki muszę pojechać to będę wiedziała coś więcej następną cytologię lekarz kazał zrobić za 6 miesięcy jak ta wyjdzie dobrze ale planuję zrobić po ok 4 miesiącach pozdrawiam was kochane fjorka trzymam kciuki za twoją cytologię w marcu :) <3 :) :)
  • Leona powiedz proszę po jakim czasie od konizacji zrobiłąś pierwsza cytologie? Oczywiście gratuluje! :)
  • 7 lat temu
    white lavender po 3,5 miesiąca dziękuję :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat