Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    dona77 dzisiaj dopiero zobaczyłam że pisałaś odpisałam już <3 <3 <3 :)
  • White_lavender płynna cytologia to prawie identyczna jak zwykła tylko zmienia się sposób przechowywania. Zwykła jest rozprowadzana szczoteczka na szkiełko a przy płynnej ulamuje się ta szczoteczka i umieszcza w specjalnym płynie. Jest lepsza z tego względu ze komórki pobrane absolutnie nie zostają zniszczone. A.przy zwykłej przy rozcieraniu na szkielku można uszkodzić ewentualnie"zmienione"komórki. Ja gdybym chciała nie zaufać swojej ginekolog to już bym.bym się kładła i umierala. Cytologia pol roku o po i rok po złym wyniku pokazuje u mnie grII. Zasugerowalam gince powtórzenie kolposkopii ale ta absolutnie mnie u spokoila (chętnie daje skierowania na badania nfz). Powtarza mi po raz kolejny ze jestem zdrowa i mam sie nie martwic. Owszem mam czasem chwilę zwatpienia ale zaraz myślę ze nawet gdyby to i tak sie nie dam!
  • White_lavender, pobyt w spa przełożony na marzec, ale pierwszy raz był i nie odczuwałam różnicy po konizacji ;) Treningi w pełni intensywne z ciężarkami, także jestem zadowolona. W połowie marca idę do ginekologa. Poproszę o cytologię-tylko nie jestem pewna czy zrobią, bo lekarz wydający wyniki powiedział, że za pół roku. Ja miałam CIN2, ale zobaczę i też będę chciała płynną.
  • Ja miałam ostatnią ostatnią listopadzie i też kazała przyjsc dopiero w czerwcu ale ja nie wytrzymam. Pójdę wcześniej. Może w kwietniu :D
  • 7 lat temu
    Zania1313 ja od mojego gin onk miałam zalecenie dopiero za rok a ostatnia cyto w grudniu, ale tak jak wcześniej napisałam powiedziałam mu, że ja muszę przyjść w czerwcu. Przestań :D bo mnie też nosi i chyba też pójdę wcześniej :D
  • karo77 ja miałam tę samą sytuacje, 4 lata temu konizacja, rok temu cytologia III wycinki pobrane, ale nic nie wykazało, teraz znowu zła cytologia i kolejne badanie histopatologiczne za tydzień...ciągle coś
  • nie wszystkie gabinety robią płynną, musisz poszukać :) a skąd jesteś?
  • katarzyna1988, zawsze w nerwach... Ja z Warszawy jestem, idę do ginekologa w szpitalu, gdzie miałam konizację. Pewnie robią płynną, ale czy zechce ginekolog to inna sprawa. Niestety nie mam szczęścia do lekarzy :/
  • 7 lat temu
    Katarzyna 1988 czyli mozna powiedziec,ze jedziemy na tym samym wozku....Ja lecze sie w Niemczech.
  • Karo_2016 <3 ja tez nie odczulam różnicy :P zaczelam juz biegac i też wszystko oki. Patrz ja mialam cina 3 i tez kazal za 6 miesiecy.. no kurde oni chyba znaja sie lepiej niz my :P za 3 miesiące bede po recepte na anty to pomecze go o ta cytologie i zobaczymy hehe


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat