Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Myszkagd a z tej drugiej cytologii co wyszło? Ile masz lat?
  • Mam 33 lata. Tak z tej drugiej. Lekarz podjal decyzje - radykalne wyciecie macicy wrazz wezlami. Nie ma przerzutow ale powiedzial ze kontrolnie po operacji zrobia tomograf. Po usunieciu beda wiedzieli czy chemia bedzie potrzebna. Termin operacji 8 marzec
  • Myszkagd a znasz dokladny wynik tej drugiej cytologii? Ona już pokazała nowotwór? Najważniejsze ze nie ma przerzutow!
  • Wiecie co ja chyba po raz kolejny zaczynam watpic w wiarygodność cytologii. Jak jest możliwe nie wyrycie taka w jednej a za 3m w drugiej rak?? :/
  • Nie znam wyniku ale mowili ze nie pokoil ich wynik i dlatego koloposkopie zrobili
  • I to kolposkopia dała wynik:rak ?
  • To samo powiedzialam ze w pazdzierniku bylo ok dla nich a teraz nie?? Doszlam do wniosku ze dla GP wszytsko jest ok. Teraz bede prosila o skierowanie do szpitala. Niechce by GP znow mi wmawialo ze jest ok
  • Tak. Ale w tej drugiej cytologii bylo juz cos nie tak. Pobierali mi 4 rozne probki podczas tej cytologii.
  • Czyli pobierali wycinki podczas kolposkopii? Jeżeli pierwsza cytologia nie wykazała zmian to nic innego zrobić lekarz nie mógł. Ciekawi mnie dokładny wynik pierwszej i drugiej. Chyba ze już w pierwszej cytologii wyszedł CIN I HPV. ALE w Polsce raczej przy hpv i najmniejszej dyspalzji od razu robią kolposkopie. Nie wiem jakoś nie mogę tego pojąć żeby w trzy miesiące az taka rozbieżność.
  • Cały czas mam w głowie swoje wyniki. Już minął rok od tej złej cytologii. Dwie kolejne cytologie wyszły ze stanem zapalnym,bez CIN. Idę w kwietniu na kolejną. Wiem ze pobiera dobrze cytologie. Obraca kilka razy szpatulka... czy ja do końca życia będę się już bala? ;(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat