Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Witaj na portalu bluebelle87 moim skromnym zdaniem chodzi o to, że jeśli stan taki będzie powracał to będzie docinanie szyjki, przecież niektóre z nas mają docinanie 2,3x a zatem jeśli kobieta zajdzie w ciążę to chodzi o (w wielkim skrócie) długość kanału, szyjki. Instynkt macierzyński jest zrozumiały <3 <3 dlatego musisz konkretnie porozmawiać ze swoim lekarzem a może i z innym/tak dla porównania.
  • Jak odbiorę wyniki cyto, za te dwa tygodnie, to zamierzam się umówić do tego gina-onkologa którego mi moja ginka poleciła :) Najbardziej mnie zastanawiają jej słowa, że im szybciej bym zaszłą w ciążę, tym lepiej.
  • 7 lat temu
    a ile masz lat ? Może chodzi o wiek..ale raczej moim zdaniem chodzi o to dokładnie co powiedziała, że CIN3 to wredna sprawa i może wracać. Podpytaj ją dokladnie żeby nie było niedopowiedzeń bo człowiek potem rozmyśla i głowa jest pełna <3
  • W tym roku 30 kończę :) Zapomniałam dodać, że mam HPV16 :/ więc jeśli doszłoby do ciąży, to zapewne czeka mnie cesarka? I taki dylemat, ponieważ świeżo po okresie jestem, i za pare dni powinnam mieć płodne, i już myśli, co by było, gdybyśmy teraz się postarali...I gdyby się za tym pierwszym cyklem udało zaciążyć, to czy przy utrzymującym się CIN3, byłyby jakieś częstsze kontrole/cytologie/kolposkopie? Poczekam z ewentualnymi staraniami do następnego cyklu, bo mając wyniki cytologii będę być może spokojniejsza. A może akurat by się udało mieć prezent do ukochania i wycałowania na Boże Narodzenie :) tak bardzo chcę maluszka....A z ginka pogadam jak wyniki cytologii odbiorę tego drugiego marca. A z tymi niedopowiedzeniami to masz rację, za dużo w głowie siedzi, albo czegoś się człowiek nie dopyta, dodatkowo w internecie próbuje się leczyć u wujka google, i mętlik w głowie gotowy. PRzechodziłam neidawno nerwicę, spowodowaną sądową walką z biologicznym ojcem córki, o opiekę nad nią itp itd, objawy miałam koszmarne - codzienne nudności, bóle głowy brzucha, a wszystkie wyniki badań w normie, długo nie dochodziło do mnie że to nerwica... a jak walka w sądzie sie zakonczyła, to nagle wszystko minęło mi jak za dotknięciem różdżki... No może czasami mdłości się jeszcze odzywają, ale też słyszałam opinie, że nerwica zawsze w człowieku siedzi, tak jak HPV które również mam. a mdłości ujawniają mi sie głownie w sytuacji stesującej, obojętnie czy się z czegoś ucieszę, czy czymś denerwuję... Uff ale się rozpisałam.
  • 7 lat temu
    bluebell87 czas szybko leci, do 2 marca niedługo, postaraj się myśli gdzieś podzielić na dom, może na coś równie przyjemnego, na pracę, bo w przeciwnym razie głowa pęknie. Sama napisałaś,że przeszłaś nerwicę a jeśli zdecydujesz się na ciążę to spokój, spokój i spokój, sama wiesz. Wiem, że w głowie pełno myśli co robić ale wstrzymaj się do marca, to niedługo a rozmowa z lekarzami całkiem możliwe, że rozwieje wątpliwości <3
  • Cześć dziewczyny. Śledzę Was po cichutku czytam i kibicuję. U mnie wszystko ok. Składam psychę bo się troszkę posypało. Zaczęłam terapię. Cytologia przesunięta na 8 marca. Boję się jak cholera. Najbardziej boję się czekania, bo wiem że wynik będzie dobry. Nie może być inaczej. Bardzo się cieszę Karo i white_lavender, że konizacja się udała. Wspaniałe wieści. Tasza, myślę że wszystkie chciałybyśmy Cie przytulić i podzielić się siłą i nadzieją. Wiesz dobrze kochana, że wszystko zależy od Ciebie. Nie wolno się poddawać. Jesteś silną młodą dziewczyną. Wszystkie w Ciebie wierzymy! Nie daj się gadowi. <3 <3 <3 Dziękuję, że mnie wspominacie tu i ówdzie. To bardzo miłe. Spokojnej nocy i miłego weekendu <3 Bardzo dużo pozytywnych fluidów dla Was kochane. Przede wszystkim dla naszej dzielnej Taszy <3
  • 7 lat temu
    Fjorka80 ;) Kochana byłoby idealnie gdyby wszystko naprawdę zależało od nas :D Tasza jest młoda i już tyle przeszła, że zwyczajnie ten limit złych wyników się już wyczerpał i właśnie ja myślę w ten sposób. Ty uważaj na siebie i nie znikaj stąd znowu na długo <3 Udanego weekendu wszystkim <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Witam dziewczyny po dluzej przerwie,ale caly czas w prywatnym kontakcjie z Taszka,aczkolwiek od dwoch dni milczy i bardzo trzymam za nia kciuki. Wczoraj milalam wizyte u lekarza i ..... bardzo dobre wiesci mam :) Z CIN3 po dokladnych badaniach zrobilo sie CIN2 :) i nigdzie indziej niczego PET nie wynalazl:) Lekarz powiedziala ze moga operowac,ale nie podjeli takiej decyzji poniewaz chemioterapia i radioterapia i tak bedzie,wiec nie chca zastosowac trzech tak duzych zabiegow. Chemia bedzie raz w tygodniu i 5 razy radioterapia,a pod koniec 2 razy brahyterapia. Teraz przygotowuja plan naswietlan i tam cos tam,od poczatku marca jedziemy z gadzina. Milego weekendu wszystkim zycze:)
  • 7 lat temu
    ana67 to są dobre wieści, jesteś idealnym przykładem na to, że po burzy przyjdzie zawsze ale to zawsze słońce a z pewnością jeśli nie słońce to poprawa. Jak widać jesteś pod dobrą opieką, nic tylko trzymać trzeba teraz mocno kciuki żeby wszystko poszło zgodnie z planami i zamiarami Twoich lekarzy. Pozdrawiam Ciebie mocno i przesyłam wirtualne kciuki <3 prosząc o to samo za mnie bo niedługo czeka mnie rundka kontrolna :)
  • Hej dziewczynki, ja chwilowo walczę z moją psychą dlatego mało się odzywam. Ana67 wspaniałe wiadomości!! Bardzo się cieszę kochana, wyjdziesz z tego i będziesz cieszyć się zdrówkiem!! <3 Fjorka, Kaa, Aga, Joasia i wszystkie moje forumowe "psiapsiółki" buziaki dla Was <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat