Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Chyba pomyślę o zmianie lekarza bo to bardziej położnik niż lekarz od takich spraw.Myślałam że w 2 cytologia zaleca kolposkopia a tu kolejna cyt.za pół roku z resztą sam powinien zalecic takie badanie tak mi się wydaje.Już minęło 3 miesiące może prywatnie powinnam zrobić cyt.tym razem płynna tak dla siebie??Nie wiem co owym wszystkim myśleć a może wizyta u onkologia?
  • Powiedział też że zadowolony jest z pobrania cyt bo wyszła taka sama a to znaczy że jest poprawny wynik również że za małą ma historie mojej choroby i za dużo nie może powiedzieć tyle że czekamy do następnej cyt.Mam nadzieję tylko że to tylko cin 1 tam siedzi a nie nic większego...
  • 7 lat temu
    Wikola12 poszukaj ginekologa onkologa bo dobry specjalista jest kluczowy. Zania1313 <3 <3 <3 <3 <3 <3 Ściskam mocno Tasza27, Joasia81, Agnieszka76, Dona77, Oleńka i wszystkie inne o których myślę ale mam sklerozę do imion <3 <3 ;) :) <3 <3
  • Agnieszka 76, kaa wielkie dzięki za ponowne ustawienie mnie do pionu! Zrobię płynna w kwietniu. :)
  • 7 lat temu
    Zania1313 zawsze do usług, może kiedyś Ty mnie ustawisz ok ?? wiesz jak się mówi - karma wraca...
  • Nawet nie wiecie ile te słowa dla mnie znacza. Przesadzam wiem. Inne kobiety tu mają gorsze problemy niż ja... :/ Dlatego trzymam za Was wszystkie walczące kciuki! A jak macie chwilę zwątpienia...wpadajcie tu!
  • U mnie była taka sytuacja. Po konizacji robiłam cytologię co 6 m. I w styczniu ok a czerwcowa pokazała nowotwór złośliwy gruczolowy szyjki macicy w odcinku dystalnym. Wynika z tego, że nie zawsze cytologia dociera gdzie powinna. Rak nie rozwija siè w ciągu 6 miesięcy. Na szczęście był in situ, histopatologia po usunięciu macicy z jajowodami to potwierdzila. Jestem pod kontrolą.
  • Witam Moje Drogie. Mało się udzielam, ale wszystko staram się czytać. Ostatnie wydarzenia sprawiły, iż muszę nadrobić kilka ostatnich stron, natomiast reszte śledziłam bardzo dokładnie. Przypomnę po krótce. Rok temu wyszła mi cytologia cin1. Kolposkopia to potwierdziła. Powtórzyłam kolposkopię w lipcu i nadal był cin1. Zrobiłam cytologię we wrzesniu i grudniu, która wyszła I gr. Byłam zaskoczona (cyto w grudniu robiłam, bo nie wierzyłam w wynik z września). Na luty miałam zaplanowaną kolposkopię. Jaki to był cios, gdy na kolposkopii, Pani Dr powiedziała "super, że w cytologii wyszła 1Gr, szkoda tylko, że nie ma to przełożenia na rzeczywistość". Skierowanie na wycinki, bo na zewnatrz jest cin1 ale nie wiadomo czy w kanale nie jest gorzej. Z uwagi na fakt, że bujam się z tym cin1 od roku, jak również, że mam potwierdzony hpv16 i jeszcze jakis wysokoonkogenny, pokierowano mnie na wycinki. 01.03 mam się wstawić w szpitalu. To jest straszne, przerażające. Co byłoby gdyby rok temu nie wyszła mi zła cytologia? Przecież teraz dwa razy wchodziła 1gr, a w rzeczwistości jest zupełnie inaczej. Przeraza mnie ile kobiet chodzi nieświadoma tego, co się dzieje w środku. Przecież kolpokopia nie jest w standardzie jako badanie przesiewowe.
  • Dziewczynki czytam Was i tak sobie mysle ze straszne jest to ze nas tutaj przybywa.. :/ Trzymam za Was wszystkie kciuki i pozdrawiam cieplutko te nowe kolezanki i te "stare" tez <3 Ewelina nie denerwuj sie z wycinkow moze byc lepiej juz nie raz tak tugaj bylo na forum <3
  • Ewelino witaj. Ile masz lat? Do 25rz ten cin1 jest tak brany przez palce. Prosza by kontrolować i tyle... Ale dobrze że nie spoczelas na laurach i zrobiłaś kolposkopie. Też w grudniu 2015 miałam cin1, a czerwiec 2016 i listopad 2016 już grII. Wciąż się obserwuję i badam


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat