Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Robię zwykła bo tak mówi moja ginekolog. Może tym razem zrobię płynna. Ale myślisz że w moim przypadku różnica w wynikach może być istotną? Tzn.ze nie powinnam do końca ufać wynikom zwykłej cytologii?
  • Agnieszka staram sie miec te glowe w gorze ale sama wiesz jaka jest reakcja w pierwszej chwili... po malu zdaje sobie sprawe z tego ze powinnam sie cieszyc ze nie mam przerzutow i ze moge byc zdrowa...
  • Po każdej burzy wychodzi słońce. Na pewno miałaś chwilę załamania Ale zaraz zlapiesz dystans i będziesz ostro walczyć. Masz dla kogo. A uwierz ze pozytywne myślenie jest tu jednym z lekarstw :D
  • Dziekuje Wam dziewczyny za mile slowa. Dzis rozmawialam z dziewczyna ktora powiedziala mi ze mam sie cieszyc ze tak szybko dzialaja i ze mam tak jak mam. Ona od momentu diagnozy do operacji czekala 4 mce a ja dostalam informacje 6/02 a na 8/03(dzien kobiet) mam date operacji. Najgorsze ze nie wiem jaka to operacja czy laparoskopia czy normalna.
  • 7 lat temu
    myszkagd wszystko całkiem nieźle wbrew pozorom wygląda; u mnie również było tempo że hej,kiepska cytologia i wstępna diagnoza potem biopsje,równolegle kolonoskopia (dobrze napisałaś ;)), potem bach i niestety bardzo bardzo źle, konizacja nie przyniosła niczego dobrego więc na cito TK, MR i radykalna operacja. Miałam dużo szczęścia i wszędzie to pisałam. Błyskawiczne i przemyślane decyzje i radykalna operacja. Usunięte wszystko wraz z węzłami. Jestem niecałe 1,5roku po operacji i mam na mojej karcie DILO napisane czarno na białym "leczenie zakończone". Do dzisiaj wiem doskonale, że czas u mnie był kluczowy jak to jakich lekarzy po drodze spotkałam.Obyło się bez naświetlań, bez chemii. Jeśli u Ciebie podjęli decyzję o radykalnej już z początkiem marca to całkiem możliwe, że na tym się zakończy. Tego bardzo Tobie życzę. Teraz dbaj o siebie bo stan psychiczny może zdziałać cuda. Postaraj się mimo wszystko czymś się zająć co odciągnie Ciebie choć na kilka godzin od diagnozy. Jeszcze długie i piękne życie przed Tobą <3 <3 aaa i słuchaj lekarzy :D Pytasz o operację/ja jak wspomniałam miałam radykalną operację czy wszystko usunięte wraz z jajowodami,węzłami. Operacja była przeprowadzona laporoskopowo a to czego się nie dało laparoskopowo to usunięto od dołu np.macicę. Operacja trwała 6 godzin a moja lekarka była wykończona i już po jak do mnie przyszła to mówiła, że dawno się tak nie napracowała. Moja wdzięczność nie ma końca. Jak będziesz miała jakieś pytania itp. to pytaj,nie ja jedna tutaj już jestem po radykalnej. Ściskam wszystkie Kochane dziewczyny <3 <3 <3 <3 <3
  • Witam Was Jakiś czas temu odpisywałem mój przypadek mam cin 1 i potwierdzone testem hpv 16 18.Pierwsza cytologie zrobiłam w zeszłym roku w marcu wyszło cin 1 zalecana cytologia za pół roku ponownie wyszło to samo czyli cin 1 w między czasie zrobiłam testy na hpv zalecenia czekamy kolejne pół roku do następnej cytologii ewentualne będzie również powtórzone test na hpv. A więc Zania1313 kolposkopii nie zawsze zalecają przy najmniejszej dysplazji.Pisałam również do Bio odp.tak to jest odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam :)
  • 7 lat temu
    Witam po dłuższej przerwie. Witam nowe dziewczynki <3 już otoczone fachową opieką forum naszych niezastąpionych archaniołów Agnieszka76 i Kaa <3 <3 <3 jak zwykle wkraczają błyskawicznie nasze kochane <3 Oczywiście czytam Was codziennie po cichutku i sama ze sobą czekam na kontrolną cytologię w czerwcu(mam nadzieję, że nie poniesie mnie tam dużo wcześniej) Zania1313 ja zawsze robiłam konwencjonalną zwykłą ale już od ostatniego razu (grudzień 2016) robię płynną LBC jest o wiele dokładniejsza. Jak masz możliwość to zdecydowanie LBC. Miłego wieczorku i pozytywnych wieści <3 <3 <3
  • No mnie trzech lekarzy mówiło ze przy CIN1 w cytologii kolejnym punktem jest kolposkopia. Jeżeli ta wyjdzie dobra przyjmujemu postawe wyczekujaca a więc cytologia za 6 i 12m. CIN 1 w przeciągu dwóch lat powinien się cofnąć. Ale powiem Ci szczerze ze na Twoim miejscu to jednak zrobilabym ta kolposkopie na własną rękę. To wlasnienm cytologia z kolposkopia daja 100% pewnosc. Tym bardziej ze u Ciebie druga cytologia po pół roku też wyszła CIN 1 i masz potwierdzone HPV najbardziej onkogenne. Mnie cytologia pół roku po cin1 wyszła już dobra, i po roku też dobra.... Ale zrobisz jak uważasz.
  • 7 lat temu
    Wikola12 fakt faktem ja sama namówiłam lekarzy żeby oprócz planowej biopsji zrobili mi kolposkopię bo kiedyś na tym forum dziewczyna mi o niej pisała a potem sama poczytałam o kolposkopii, jak mi lekarz ją wykonywał to potem latał po gabinecie i mówił do innych, że teraz wszystko widać jak na dłoni, mnie to wtedy przeraziło i jeszcze bardziej dobiło ale z biegiem czasu wiem, że warto czasem abyśmy same zadbały o swój los bo dla lekarzy my jesteśmy kolejnym przypadkiem. Namawiam, żeby pytać o wszystko swojego prowadzącego gina, w szpitalu to samo. Lepiej dowiedzieć się u źródła niż z internetu bo może głowa odpaść.
  • Tak też zrobię. Będę spała spokojnie a mnie hipochondrykowi ułatwi to życie ☺


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat