Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    iwantmagicx moim zdaniem czeka Ciebie konizacja, ale to nie jest jakaś straszna sprawa bo często konizacja kończy sprawę; z pewnością idź na wizytę jak najszybciej bo przed nami weekend i jak Agnieszka76 napisała w głowie się wtedy dzieją cuda. Chłopak z pewnością się martwi o Ciebie ale niestety/stetytak bywa, że nasi bliscy nie zawsze nas zrozumieją. Dlatego ja od kiedy weszłam na to forum nie żałowałam ani chwili bo tu nie chodzi o straszenie czy nakręcanie. Tu najzwyczajniej w świecie pomagamy sobie wzajemnie a kto nas zrozumie lepiej jak nie kobietki w poodobnych sytuacjach... Dlatego pytaj o co chcesz i jedź do lekarza :D
  • No ja już jestem po elektrokonizacji którą przeszłam bardzo gładko i w zasadzie byłam wkurzona że nie wypuścili mnie w tym samym dniu :D Niestety jutro 12 h stania w pracy i nie mam jak się urwać, poniedziałek to samo, więc zostaje mi wizyta w szpitalu w walentynki ;D
  • Iwantmagic trzymam kciuki żeby wszystko poszło okej :) Ja dziś odebrałam wyniki hpv Hpv 16 i 18 ujemne co mnie ucieszyło ale dalej Hpv hr dodatni dla dna któregokolwiek lub kombinacji typów: 31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68 I się zastanawiam teraz co to znaczy i napisze dziś do bio z wynikami bo jednak martwi mnie to czekanie pół roku :/ może da się zrobić coś teraz. Albo ja mogę coś zrobić jakoś dodatkowo się przebadac wysłać męża. No i chyva dla uspokojenia wybiorę się do onkologa. Trzymajcie się miłego weekendu. Ja jutro idę do kina z siostrą i się cieszę bardzo że coś mnie oddali od tych myśli.
  • emilyemily ja mam identyczny wynik testu hpv zrobiony 1,5 roku temu.Lekarz powiedział ze cytologia co pół roku w takim przypadku.
  • emilyemily ja mam identyczny wynik testu hpv zrobiony 1,5 roku temu.Lekarz powiedział ze cytologia co pół roku w takim przypadku.
  • Dziewczyny same sobie robiłyście te badania na okreslenie typu hpv ? Mnie nigdy lekarz na takie nie wysłał :/
  • iwantmagicx, mnie wysłała lekarka i miałam pobrany wymaz przy kolposkopii z szyjki macicy. wydaje mi się, że każdy ginekolog może cie wysłać :) ale to już jest chyba indywidualna sprawa. możesz sama poprosić o skierowanie albo zrobić je prywatnie. poza tym badaniem które miałam np. ja. są też takie które oznaczają czy to hpv jest przetrwałe czy jeszcze ma szanse się cofnąć i usunąć z organizmu. Test HPV mRNA ale to różne opinie o tym badaniu są i na ile ono jest przydatne. też coś czytałam, że u niektórych widać to gołym okiem np. kłykciny gdzie nie potrzeba dodatkowych badań bo lekarz od razu wie :)
  • Ja dostałam skierowanie od ginekologa na moją prośbę. Oczywiście po wcześniejszych złych wynikach cytologii.
  • Hej hej!!! Ale tutaj tłoczno! :D witajcie moje dobre duszyczki jak w walnetynki mam randkę z moim ginekologiem ide omowic wyniki po konizacji.. iwant ja robilam sama tzn moj gin mi robil ale placilam za to. Emily no wazne ze Ci te onkogenne typy nie wyszly tego hapevala ;) i kochana ja bym na Twoim miejscu skonsultowala sie z innym lekarzem bo patrz miałyśmy takie same wyniki ja mialam konizacje Tobie kazali czekac moze idz skonsultuj i badz pewniejsza.. w sumie to moga tez nie chciec Ci amputowac bo jesteś młodsza nie rodzilas no nie wiem kochana ale jak masz siedziec pol roku jak na szpilkach to może lepiej sie skonsultuj <3 Dziewczynki milego weekendu walentynkowego ja chyba czuje ze jestem juz gotowa na moj "pierwszy raz" po konozacji hehe <3
  • O to widzę że mamy takie same plany na walentynki :D ja idę odebrać wyniki po konizacji właśnie w walentynki i mam konsultację od razu (jak się dopcham :D)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat