Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Czekamy na dobre wyniki :) a Ty kochana dzielna dziewczynko odpoczywaj <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Tasza27 odpoczywaj teraz dużo <3 A za dobre wyniki ja też już trzymam kciuki. Dobra passa trwa już od początku tego roku i tak musi być w Twoim przypadku :)
  • 7 lat temu
    Kochane - dzisiaj namówcie najbliższe sobie inne Kobiety, żeby pomyślały o sobie i skorzystały z dzisiejszego dnia badając się. Od kilku lat dzisiejszy dzień jest Światowym Dniem Walki z Rakiem. Doskonale wiemy już przecież, że wczesne wykrycie tej choroby daje spore szanse na całkowite wyleczenie dlatego namawiajcie inne na cytologię. Trzeba się badać i być pod stałą kontrolą, żeby nie było za późno - zbyt późno <3 <3
  • Witajcie Dziewczyny. Tasza27 musi być dobrze. Tyle już przeszlas że wyczerpalas limit złych wiadomości. A ja Kochane moje rzuciłam się na urlop z rodzinka. W końcu zobaczyłam góry zima. Kościelisko <3 <3 <3
  • Oleńka udanego urlopu <3 Kaa powtarzam wszystkim kobietkom, że badania to podstawa. Mają żywy przykład ;) Uściski <3 <3 <3
  • Oleńka,piękne widoki! Udanego wypoczynku :) Ja dzwoniłam do szpitala i wyniki biopsji i na hpv już są. Więc znowu się zestresowalam. Mąż może ze mną pojechać o 14 więc trzymajcie kciuki żeby było dobrze. Dam znać. Miłego dnia!
  • 7 lat temu
    emilyemily jeśli to Ty pierwsza zadzwoniłaś do szpitala niż Oni do Ciebie to z reguły nie powinno być źle, trzymamy kciuki a to zawsze pomaga <3 <3 Olenka korzystaj ze śniegu bo tam pewnie macie go pod dostatkiem, wspaniałego wypoczynku B) :) <3 B)
  • Kaa, wynik odebrany. Miałam pobrane tylko 2 wycinki, oba cin2/cin3. Jutro już się umówiłam do mojej pani doktor. Wyników hpv nie mieli, więc pewnie jeszcze nie ma albo gdzieś indziej wylądowały. Trochę się zesmucilam bo liczyłam na to że może się cytologia nie potwierdzi. Ważne że już wiem co się dzieje teraz tylko żeby się mną dobrze zajęli. Uczucie nieciekawe ale póki co się trzymam Wynik był już 2.02 więc szybko bardzo ;)
  • 7 lat temu
    emilyemily jakiś tydzień temu pisałyśmy o biopsji a teraz zobacz...masz już wyniki i jutro idziesz z nimi do swojej gin. Te wyniki mogły być przecież dużo gorsze, sama przecież to wiesz. Nie smuć się tylko zaplanuj jutro tę wizytę, wypytaj o wszystko swoją lekarkę. Jesteś pod kontrolą, to najważniejsze. Nie zamartwiaj się na zapas <3 <3
  • Kochane :)Mama jest po operacji - kierowano ją na raka jajnika.....bo WYNIK ROMA był zły...odebraliśmy wynik hist. i mnie zastanowiło to co jest napisane.... bo wskazuje na raka szyjki macicy albo ja nie umiem tego interpretować...Ogólnie wycięte ma wszystkie narządy.. Pomóżcie zrozumieć wynik :( WYNIK HIST. - CIN3-mikroskopowe ognisko znalezione w okolicy kanału szyjki macicy .. mięśniaki srodscienne trzonu macicy o wielkości 4x3x2 średnicy 0,8 oraz 0,5cm endometrium dyshormonotyczne. Ciałka żółte krwotocze w 1 jajniku wielkości 2x1x2 w 2 średnicy 0,5cm ciałka białawe obu jajników. Lekarz zobaczył wynik i powiedział Cin3 usunięto wszystko jest Ok kontrola za 6 miesięcy ..... Czy to znaczy, że jest dobrze? Że po operacji wystarczy tylko kontrola ?:(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat