Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Emily to teraz juz wszystko wiemy :) i znam to uczucie pewnego zawodu ze jednak się mysli ze cytologia sie mylila ehhh masz dokladnie taki sam wynik jak ja, jesli chodzi o hpv to mialam 16. Tylko wiesz nie wiem czy feraz ten wynik cos wniesie bo jak masz CIN III to najlepiej bedzie pozbyc sie dziadostwa z szyjki i za jakis czas spokojnie robic dzidzi :) musisz byc zdrowa zeby dzidzi mialo piekna i zdrowa mamusie!! Pomysl o tym pozytywnie pomysl ze juz blizej wyleczenia jak dalej!!! <3
  • Kochane moje korzystam jak najwięcej z moim kochanym Synkiem, Mężem i Tata. Jest pięknie. Snieg nie pada ale jest go wystarczająco dużo. Dziś Morskie Oko zwiedziliśmy... Długi dystans jak na amatorow i dwulatka ale dalismy radę. Wszystkim życzę zdrówka i powodzonka. Dla takich chwil warto żyć. <3 :P :P <3
  • Hej dziewczyny :) miałam dziś wizytę u pani doktor. Powiedziała że w moim przypadku na ten moment za 6 miesięcy kontrola. Żadnych zabiegów. Powiedziała że na razie zmiana jest taka że ma szansę się cofnąć a jeżeli zrobią jakiś to może być potem problem z wykryciem poważniejszych zmian przez blizny i zmiany na szyjce po zabiegach. Poza tym powiedziała że nie może zabronić mi zachodzenia w ciążę ale zalecalaby wstrzymanie się do kolejnej kontroli w związku z tym że nir wiadomo w która stronę to pójdzie. Więc trochr mnie uspokoiła ale z drugiej strony ta niepewność się będzie ciągnąć. No i wyczułam zmianę w piersi od razu poszłam na usg i mam torbiele w obu. Które są trochę bolesne ale też się je tylko kontroluje i jak urosna to ewentualnie odciągaja płyn. Więc zostaje z wami na dłużej i mam nadzieję że za pół roku powiem że wszystko się cofnelo. Buziaki dobrej nocy
  • 7 lat temu
    emilyemily :) no to są dobre wieści, skoro Twoja lekarka mówi o tym, że wystarczy się temu przyglądać i obserwować to naprawdę tylko się cieszyć. Musisz być teraz pod stałą kontrolą no i cycorki też trzeba sprawdzać ale Ty to wszystko przecież doskonale wiesz skoro ledwo coś wyczułaś a już zdążyłaś mieć usg <3 <3 Tak trzymać. Najważniejsze to się badać a Ty jesteś tego najlepszym przykładem, ściskam mocno.
  • Ooo emily super wieści!! <3 a ja Ci juz amputacje wrozylam!! :D czyli jednak musisz miec coś lepiej ode mnie w tych wynikach :) a torbiele to pikus tak jak dziewczyny piszą. Trzymaj się kochana i dbaj o siebie! <3
  • Cześć dziewczyny, mam takie małe pytanie gdyż odebrałam dziś pismo ze Szpitala w którym miałam robioną 17 stycznia elektrokonizację że moje wyniki histopatologiczne są już do odebrania i mam się stawić osobiście w celu konsultacji z ordynatorem.... Zadzwoniłam z lekkim opieprzem gdyż byłam tam kilka dni temu i wyniki już były a Pani sekretarka wydała mi tylko wypis, i usłyszałam że oczywiście bardzo przepraszaja i że wyniki wyszły źle dlatego musze przyjechać żeby spotkać się z ordynatorem w celu konsultacji dalszego leczenia.... :/ i stąd moje pytanie, czy to oznacza że nie wycięli oni wszystkiego i będę miała robioną drugą konizacje nożem chirurgicznym czy nie daj boże może to oznaczać coś znacznie gorszego jak np RAK. Wyniki z kolposkopii i pobrania wycinków miałam CINIII podobnie wyszła mi wcześniejsza cytologia. + oczywiście HPV.
  • Dziękuje bardzo :) Stresuje się ponieważ osoba z którą rozmawiałam - Pani w sekretariacie (to również ona wysyłała do mnie pismo) powiedziała jasno i wyraźnie że wyniki są złe stąd ta konsultacja z ordynatorem. :(
  • Mogę jechać kiedy chce i liczyć że lekarz się ze mną spotka bo jako tako wizyt na konkretną godzinę nie umawiają. Dziś kończy mi się L4 po konizacji i idę do pracy więc jechać do szpitala mogę dopiero we wtorek ;/
  • Ja to mam nadzieje że jak faktyczni będą mi mieli coś dociąć to mnie położą w szpitalu już w przyszłym tygodniu, akurat jestem świeżo po okresie :D Dziękuje za miłe słowa na prawdę. Mój chłopak to tylko mówi "Nie czytaj forum" "na pewno jest okej" "nie bądź przewrażliwiona" "nie wiem co mam powiedzieć" hehe :)
  • Wole mieć to za sobą a nie pogardzę następnymi 3 tygodniami na L4 bo jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej :D Ja juz chyba cały internet obeszłam, szykuje się na następna konizacje B)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat