Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Drugi raz elektrokonizacja ale bede miala "dociety" wiekszy obszar zeby juz byly granice ciecia czyste. Usluszalam ze po prostu zmiany musialy byc bardziej rozlegle nic bylo to widoczne stad tez wycieli za malo za pierwszym razem. Ja uciekam na kolacje walentynkowa a wy dziewczyny trzymajcie sie cieplo <3
  • Tak też bywa. U mnie po konizacji stwierdzili , że ok. Finalnie okazało się , że rak czaił się dalej i nikt nie zauważył. Dobrze , że u Ciebie było to do rozpoznania.
  • white_lavender super wiadomosc!. Ja mam wątpliwości i proszę o podpowiedź :) Odbierając wyniki po konizacji lekarz powiedział, że jest ok i następna cytologia za pół roku. Część dziewczyn robi co 3 m-ce. Zastanawiam sie czy iść prywatnie w marcu i zrobić. Jak to było u Was? :)
  • White_lavender super wiadomości!!! Karo_2016 nie miałam konizacji więc się nie wypowiem dokładnie. Moja ginekolog cały czas mi mówi (gdy chce robić co 3m cytologie ) ze nie ma sensu tak często ich robić. Niech się wszystko tam samo regenruje. Idąc tym tropem na Twoim miejscu ja bym chyba zaufala lekarzowi. Tym bardziej ze wyniki konizacji były ok. Tasza... nie możesz się poddać! Moja babcia pokonała złośliwego taka piersi! Dziś już minęło ponad 11 lat i operacji. Żyje. Ma się dobrze! Ma pierś (nie zgodziła się na usunięcie). Ale ona nigdy nie pomyślała że może być inaczej. Nigdy nie zwatpila! Dasz radę! WALCZ!
  • Karo ja przed nowotworem miałam konizację i przez 3 lata robiłam cytologię co 6 miesięcy.
  • Karo mi tez kazal za 6 miesiecy! Przecież ten wynik ktory masz po konizacji jest dokładniejszy niz cytologia. Lekarz tak mi powiedzial i powiedzial ze po 3 miesiącach to nie ma bata zeby cos sie utworzylo nowego. Powtarzam jego slowa :D Obiecalam sobie teraz ze będę mu ufac skoro mnie tak ladnie poprowadzil i grzecznie na cytologie pojde w sierpniu :)
  • Ok. To nie będę kombinowala. Czekam do czerwca ehhh.
  • Witajcie Dziewczyny. Widze że troszkę się działo. Tasza27 Kochana Walcz!!! Dasz radę. Zobaczysz jeszcze trochę i slonneczko wyjdzie zza chmur. Jestem z Tobą całym sercem. Wierzę że będzie dobrze. Pozdrawiam cieplutko wszystkie Kobietki <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    iwantmagicx tak jak pisałam, bo najczęściej kiedy biopsja nie poszła jak trzeba to lekarze zalecają konizację i w żołnierskich słowach rachu ciachu i po strachu ;) mi nie wystarczyła niestety konizacja ale najczęściej kończy sprawę <3 <3 karo white_lavender i zania1313 dobrze Tobie napisały bo skromnym zdaniem tak błyskawicznie nie działa, żeby ewentualnie coś paskudnego się pojawiło po miesiącu czy dwóch stąd lekarze zakładają, że najpierw się chodzi po zabiegu czy operacji (jak w moim przypadku) co 3miesiące, a po kilku takich kwartałach (2-4) można pozwolić sobie na badania kontrolne do 6miesięcy ale wszystko w uzgodnieniu z lekarzem. Najważniejsze jest żebyśmy potem o tych badaniach kontrolnych nie zapominały ale w naszym przypadku z pewnością nie zlekceważymy terminów wizyt bo przecież my wiemy doskonale, że każdą z nas może dotknąć ta choroba <3 <3 <3 Pozdrawiam wszystkie tutaj, trzymajcie się i dbajcie o siebie :)
  • Część dziewczyny. Znowu się odzywam... krótko opisuję moją sytuacje: 8-10 mies tenu cytologia i lsil cin1 potem kolposkopia która to potwierdziła. Zmiana na nadzerce na tarczy szyjki. We wrzesniu cytologia i hsil cin2, cin3/cis. W pazdzierniku/listopadzie miałam kolejną kolposkopie. Nie wyszło nic ani z wycinków ani wyskrobin. Ale ginekolog mowil ze to zmiany typowe dla hpv tak więc zrobiłam test i wyszedł 31. 14 marca mam konizacje. Powiedzcie mi jak sie czulyscie po zabiegu. Czy mocno się krwawi i jak długo? Mój ginekolog mówi że zwolnienie 5dni. Pozdrawiam Was <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat