Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    white_lavender zgadzam się w tym wypadku z emilyemily, nie nakręcaj się tylko wracaj tu szybko i chwal się dobrymi nowinami ;)
  • Caly wyniki po łacinie.. ale na dole napisane: granice odciecia stozka szyjki macicy: pochwowa i maciczna oraz material wyskrobinowy wolne od utkania nablonka patologicznego.. wiec wydaje mi sie ze ok... poza tym sa dziwne lacinskie slowa widze tez ze u gory jest napisane ze cin 3 ale slowa lacinskiego rak nie ma yhhh To co moge sie chociaz troszke cieszyc? Dzwonilam do lekarza nie wytrzymałam powiedział ze jest ok ze tzn ze wycieto zmiane i ze jak przyjde na wizyte to ustalimy dalsze leczenie ale jakie leczenie skoro jest wyciete? Juz sama nie wiem co mam myslec
  • White, z tego co wertowałam forum to może znaczyć, że wycięli wszystko i to co wycięli miało zmiany cin3 :) ale to już pewnie lekarz wytłumaczy, ale zawsze możesz wysłać wynik do BIO tutaj i też odpowiedzą :) ja bym się cieszyła na twoim miejscu. wyniki już masz tylko wizyta i dowiesz się wszystkiego. a leczenie pewnie jakieś zapobiegawcze, kontrolne itp :) ściskam mocno!
  • 7 lat temu
    white_lavender no na takie wieści warto czekać :D : a lekarz dobrze mówi bo stan zapalny trzeba wyleczyć. I pamiętaj Kochana - nie lekceważ kolejnej wizyty bo dobre wyniki żeby były takie zawsze musisz się badać i być pod kontrolą jak trzeba ok ?? Świetna wiadomość i tego się trzymaj. Ściskam
  • Ok :) wycieli to co złe. Czas na radość ;) dalsze leczenie to pewnie kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola.
  • Kaa ja jestem taka panikara ze najchętniej to bym co chwila sie badala pamietasz co bylo jak zobaczylam strupa i krew w zeszlym tyg? Hehe no ciesze sie dziewczynki jak cholera!!! :D musi to jeszcze do mnie dojsc ale ciesze sie <3 emily a Ty dawaj znac co i jak bo jeszcze w październiku byłam dokładnie na tym samym etapie co Ty <3 a widzisz teraz moze i z krótszą szyjka ale szczęśliwa :)
  • 7 lat temu
    white_lavender ooo i tak właśnie ma być <3 <3 <3 <3 I niestety tak teraz będzie, że nasza wyobraźnia zaszaleje nieraz ale my się damy !! Dobrego tygodnia wszystkim i sobie ;) też :D
  • white, no u mnie jeszcze minimum tydzień czekania ale staram sie być dobrej myśli :) nie ważne co będzie dam radę! z waszym wsparciem to chyba nic nie straszne, na każde pytanie jest odpowiedź :) i nie ma tego złego :) miłego wieczora kochane! <3
  • Hej kobietki <3 White super wieści :) Teraz może być już tylko lepiej ;) Ja po wizycie u lekarza, w czwartek idę na zabieg usunięcia węzła chłonnego z szyi. Powiedzieli, że sa za małe na biopsję, a wycięcie da najlepszy obraz co to jest. Tak więc w czwartek trzymajcie kciuki, bo mimo, że będę pid narkozą to trochę się jednak boję... Ale jakoś trzeba przetrwać... Oby tylko wynik był dobry i żeby nie było tam tego gada... Buziaki kochane <3
  • *


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat