Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Emily ja też miałam tyłozgięcie. Po fakcie rozpoznajemy objawy niestety i kojarzymy fakty :( biopsje miałam w ogólnym , inaczej sobie nie wyobrażam. Ja po wszystkich zabiegach czułam się dobrze. Nic mi nie dolegało. Znieczulenie też nie wpływa na mnie źle. Dzień zabiegu troche ospały, ale to wszystko. Może trochę ze stresu źle się czujesz? Najgorsze jest czekanie na wyniki.
  • Hej kobietki <3 Kaa, Joasia, Aga jutro idę dowiedzieć się kiedy, co i jak z tą moją biopsją, w środę miałam chemię i wczoraj transfuzję, ale wszystko minęło póki co ok. Trzymajcie kciuki, żeby teraz z tą biopsją wszystko ok wyszło, bo boję się jak cholera tych wyników.... Jeszcze jedna dawka chemii za 3 tyg i zobaczymy co dalej.... Ściskam Was moje dzielne psiapsiółki <3
  • 7 lat temu
    emilyemily ja miałam biopsję w znieczuleniu więc się obudziłam jakby nigdy nic, nie bolało, zero krwawienia no może jakieś plamienie, pielęgniarki latały czy mi dać coś ból ale ja niczego nie wzięłam bo nie potrzebowałam. Do domu mogłam wyjść po jakiś 5 godzinach chyba. Zapowiedziano mi, żebym na siebie uważała, żebym nic nie podnosiła ciężkiego, nie forsowała się itp., sama wiesz. Najtrudniej mi było przystopować ze sportem ale przecież to wszystko jest nic bo liczyły się tylko i wyłącznie dobre wyniki. Z pobranych 5 wycinków 4 miałam dobre, piąty nie był do odczytania no i wtedy zaczęło się naprawdę to czego się obawialiśmy. Pamiętaj jednak, że każdy przypadek jest inny, naprawdę tak jest. Stan psychiczny jest szalenie ważny i to nie jest banał. Najważniejsze jest to, że jesteś już pod kontrolą. Ja Tobie życzę żebyś nie trafiła już nigdy na tego lekarza gbura ale z drugiej strony jeśli nawet jest gburem i bucem to może jest świetnym fachowcem :D Trzymam też kciuki za Twojego męża bo mój denerwował się okropnie i wtedy jak widziałam Jego mokre oczy to nie wiedziałam, kto tak naprawdę jest bardziej przerażony ale to właśnie jest miłość <3 <3 Trzymajcie się oboje. Dbaj o siebie ok ?
  • 7 lat temu
    tasza27 coś nam się pomyliło najwyraźniej z tymi terminami u Ciebie ale teraz skoro tyle masz od nas dobrych fluidów to postaraj się dziewczyno bo wsparcie masz jak cholera tak wielkie !!!! Trzymaj się ! W ogóle wszystkie się trzymajmy <3 <3 życzę wszystkim udanego tygodnia.
  • Tasha, trzymam mocno kciuki za Ciebie! Wysyłam dużo ciepła i uśmiechu! : ) To miałyście szczęście dziewczyny z tym znieczuleniem. Z tego co słyszałam to pobrali mi kilka wycinków, więc zobaczymy : ) Leże i wypoczywam, jedyny wysiłek to taki, że moje 6 kotów lubi się na mnie pokładać, ale mruczenie uspokaja więc nie mam za złe. Co do temp to może jeszcze być owulacja, która mogła być teraz, poza tym wszystko dobrze, lekkie plamienie. Kaa, co do gbura to może i tak :) ale niesmak pozostał :P Udanego tygodnia wszystkim <3 uściski! PS. załączam małe kluski jakieś 2 miesiące temu
  • Dziewczynki dziękuję Wam bardzo, z Waszymi zaciśniętymi kciukami od razu lżej na serduchu <3 Emily kociaki przesłodkie ;) Dobrze mieć takie przytulaki ;)
  • Emilyemily witaj w naszym zacnym gronie!!! <3 sliczne kociaki!! <3 tez mialam bez znieczulenia i wiem jakie to uczucie jakby ktos wyrywal skore kawałeczkami :/ :/ ale masz to juz za soba i oby wynik byl szybko i dobry! <3 Pozdrawiam Was wszystkie moje wojowniczki!!! Ja dzis zadzwonie do szpitala moze sa juz moje wyniki?!?! W srode minie 3 tyg.. Milego poniedziałku!
  • Dziewczyny!! Dzwonilam do szpitala sa juz moje wyniki!! Tak szybko pewnie cos nie tak same posalyscie ze jak sa szybko to pewnie za dobrze nie jest kolo 13 pojade odebrac.. błagam trzymajcie kciuki i mam nadzieje ze tam bedzie napisane zrozumiałym dla mnie językiem bo wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tyg..
  • Tasza mobilizuje dobre fluidy <3 <3 <3 <3 White również dla Ciebie <3 <3 <3 <3
  • White trzymam kciuki! Ale skoro ty najpierw do nich zadzwoniłaś a nie oni do Ciebie to pewnie dobre wieści! Głowa do góry, czekam na wieści : ) <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat