Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • witam ponownie ,pozdrawiam was serdecznie ,właśnie zakończyłam leczenie ,za 3 mies wizyta kontrolna ,boje sie bardzo .Jestem słaba ,wykończona tym leczeniem . Ja też miałam badanie pet ,po tym ustalają leczenie.Dla mnie najgorsze były blachy,bo nie miałam operacji i było to bardzo bolesne. Tasza27,wiem że ty też jesteś bezoperacyjna jak to wyglądało u ciebie .
  • 7 lat temu
    Betka73 cieszę się, że dałaś znać. Cieszę się też, że jesteś już po leczeniu bo pamiętam jak się tego bałaś. Czy możesz napisać czy i w ogóle kiedy lekarze planują operację ? Nabieraj teraz sił bo one będą bardzo ważne żebyś za 3 miesiące po badaniu odebrała tylko i wyłącznie dobre wyniki :D
  • Betka73 ja póki co kończę chemię, została jedna sesja, a później zobaczymy, planują radioterapię... Po biopsji dowiem się co i jak dalej...
  • 7 lat temu
    Betka ja tez jestem nie operacyjna.Lekarz twierdzil ze 3b sie juz nie odperuje.Mieszkam w UK,moze w Polsce jest inaczej?
  • Witam was moje kochane .Ja za miesiąc już mam umówioną wizytę. Tasza27 i Ana67 my wszystkie jesteśmy w takiej samej sytuacji ,jedziemy na tym samym wózku.Ja miałam przez 5 tygodni radioterapie i 5 chemii ,jedna co tydzień,po tym 2 tyg przerwy i 4 blachy.Jestem po leczeniu .Jestem bardzo osłabiona . Ja mam 2b ,stadium nieoperacyjne .pytałam mojego onkologa ,twierdzi iż operacja bi mi raczej zaszkodziła niż pomogła .Mówił że tak jest na całym świecie.Mój rak miał nacieki i nic by nie dało jego usunięcie ,ponieważ nacieków nie usuniemy operacyjnie więc i tak czekała by mnie chemia ,lampy ,wiec nie ma sensu meczyć organizm . No i wyszło ze miał racje bo rak na 7 cm sie wchłonoł . Bardzo wam wszystkim kobietką na tym forum dziekuje za to jesteście . Cały czas żyje w strachu ,ogarnia mnie czarna rozpacz. Znacie kogoś kto żyje juz chociaż kilka lat ,czy idzie sie oswoić z ta sytuacją pozdrawiam buziaki <3
  • Betka73 najważniejsze, że najgorsze masz za sobą. Guz sie wchłonął... Przede mną jeszcze długa droga, ale mam nadzieję, że też dadzą radę mi pomóc.... Myślę, że to zawsze gdzieś zostanie w głowie, trzeba po prostu nauczyć się z tym żyć... I wierzyć, że masz życie przed sobą i cieszyć się każdą chwilą. Trzymam za Ciebie kciuki <3
  • 7 lat temu
    Ten starch towarzyszy mi caly czas z tylu glowy. Staram sie pogonie podchodzic do wszystkiego,aczkolwiek swiadomosc ze jestem caly czas diagnozowana i co jeszcze moga znalesc wywala mnie z butow. Jestescie mlode dziewczyny sadzac z nickow-ja mam 50 lat (w kwietniu)i ten organizm jest juz troche przechodzony......:) Jeszcze jedna sprawe chce poruszyc,ot tak zeby sobie pogadac. Spotkalyscie sie z taka reakcja bliskich,znajomych ze w rozmowie z wami nie padalo slowo-rak?Oczywiscie wiedza na co jestem chora,ale samo slowo nie chce im przejsc przez usta. Nawet jak ja mowie - mam raka sa zmieszani. Moj facet tez ma z tym problem,uzywa okreslenia-jestes chora. Jak myslicie narzucac slowo -rak ,nowotwor czy udawac ze nie slysze obchodzenia tego slowa?
  • Hej :-) Ja już odebrałam wyniki histo. Rozpoznanie kliniczne HSIL Dostałam skierowanie do poradni gin-onkologicznej. Na skierowaniu mam napisane -----rozpoznanie cin2 i wpisany kod (ICD) N87. Czy wy na swoich wynikach czy też skierowaniach miałyscie kod choroby wpisany? Czy to oznacza ,że mam raka??? Ja juz nic z tego nie rozumiem. Przecież cin 2 to jeszcze nie rak a z kodu wynika ,że nowotwór śródnabłonkowy stopień 1. Mam mętlik w głowie i sama nie wiem co o tym mysleć.
  • Hej :-) Ja już odebrałam wyniki histo. Rozpoznanie kliniczne HSIL Dostałam skierowanie do poradni gin-onkologicznej. Na skierowaniu mam napisane -----rozpoznanie cin2 i wpisany kod (ICD) N87. Czy wy na swoich wynikach czy też skierowaniach miałyscie kod choroby wpisany? Czy to oznacza ,że mam raka??? Ja juz nic z tego nie rozumiem. Przecież cin 2 to jeszcze nie rak a z kodu wynika ,że nowotwór śródnabłonkowy stopień 1. Mam mętlik w głowie i sama nie wiem co o tym mysleć.
  • Hej :-) Ja już odebrałam wyniki histo. Rozpoznanie kliniczne HSIL Dostałam skierowanie do poradni gin-onkologicznej. Na skierowaniu mam napisane -----rozpoznanie cin2 i wpisany kod (ICD) N87. Czy wy na swoich wynikach czy też skierowaniach miałyscie kod choroby wpisany? Czy to oznacza ,że mam raka??? Ja juz nic z tego nie rozumiem. Przecież cin 2 to jeszcze nie rak a z kodu wynika ,że nowotwór śródnabłonkowy stopień 1. Mam mętlik w głowie i sama nie wiem co o tym mysleć.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat