Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Karo_2016 dziękuję <3 Olenka88 bo w piórka obrosnę :P Myślę, że każda z nas znajduje w sobie siłę o jaką wcześniej nawet się nie podejrzewała przy tej diagnozie. Nie ma innej opcji, trzeba walczyć o swoje życie... Ja mam nadzieję, że się uda, chociaż czasem wiadomo też łapię dołki, ale to chyba nieuniknione.... Trzymam kciuki za wszystkie walczące <3 A reszcie dziewczynek życzę miłego wieczorku <3
  • Karo_2016 dziękuję <3 Olenka88 bo w piórka obrosnę :P Myślę, że każda z nas znajduje w sobie siłę o jaką wcześniej nawet się nie podejrzewała przy tej diagnozie. Nie ma innej opcji, trzeba walczyć o swoje życie... Ja mam nadzieję, że się uda, chociaż czasem wiadomo też łapię dołki, ale to chyba nieuniknione.... Trzymam kciuki za wszystkie walczące <3 A reszcie dziewczynek życzę miłego wieczorku <3
  • Dziewczynki moje nieocenione potrzebuje pomocy!!! Powiedzcie mi to ma mi taka woda rozowawa leciec po tej konizacji?!? Ja niby powinnam miec teraz miesiączke bo mam przerwe w tabletkach ale leci mi normalnie woda to nawet nie krew tylko takie wodniste rozowe uplawy nie wiem czy panikowac i dzwonic do lekarza czy to tak wygląda to oczyszczanie? Powiedzcie jak to u was wyglądało ? Karo Ty mialas elektrokonizacje to pewnie inaczej to przeszlas.. to nie ma zadnego zapachu jakos szczególnie duzo tez tego nie ma ale normalnie martwi mnie ta konsystencja.. A po konizacji pamietam sie dziwilam ze tak malo krwawie to teraz patrze juz półtora tyg i cos leci yhhhh :/ :/
  • White_lavender widzę,ze każda ma inne objawy. Ja okres z odstawienia tabletek miałam b skapy i też się denerwowalam. Wczoraj kolejny okres i leci ze mnie jak nigdy. W pracy pewnie vo godzinę będę zmienisla podpaski...Kochana jak u Ciebie trwa już 1.5 tygodnia idź do lekarza-masz prawo w tej sytuacji czuć się podenerwoeana. Pozdrawiam cieplutko i napisz jak to się skończyło ;)
  • 7 lat temu
    White_lavender mi po konizacji też leciała taka różowa blada jakby woda, nie dużo ale jednak; w szpitalu moja lekarka mnie uspokoiła i wyjaśniła, że to jest oczyszczanie i że to normalne. Ważne, żeby taki stan nie nasilał się i żeby nie było brzydkiego zapachu :/ :/ Tak więc nie martw się, wszystko się goi i wraca do normy :D
  • Kaa moj aniele dziekuje za odp Tobie karo tez <3 ja jak glupia chodze i wacham bo wiem ze wazne zeby zapachu dziwnego nie bylo i goraczki.. dzwoniłam umowic sie do lekarza ale wizyta dopiero 14 lutego czyli razem z wynikiem pojde dopiero!!! Mam nadzieje ze bedzie oki wszystko i te nieszczesne wyniki beda juz do tego czasu..
  • 7 lat temu
    white_lavender 14 lutego odbierzesz dobre wyniki i kwiaty od ukochanego. Dwa w jednym, za jednym zamachem a cooo <3 <3
  • 7 lat temu
    to znowu ja..... Dostalam dzisiaj wezwanie na poniedzialek na PET. Reasumujac wynik 3b po biopsji,potem scentografia kosci,rezonans magnetyczny (tylko o nim byla mowa wczasie rozmowy z lekarzem)mieli na jego podstawie ustalic dawki chemii i radioterapii.Teraz ten PET-czego oni szukaja? Nie mam kontaktu z lekarzem,dostane wezwanie na wizyte jak juz wszystko beda mieli-takie tu sa procedury.A mnie strach rozum odbiera-moze jest gozej niz mowili,moze sa przezuty,moze nie ma juz czego leczyc...... Miala ktoras z Was PET?Jaki byl z niego wynik,w czym pomogl? Pozdrawiam :)
  • Kochana ja też miałam pet scan, nic się nie martw, mi lekarz powiedział, że pet jest podstawą do podjęcia leczenia, ponieważ pokazuje wszystko co związane z rakiem. Zrobisz pet i wtedy powiedzą Ci jakie leczenie bedzie dla Ciebie najlepsze ;)
  • 7 lat temu
    ana67 badanie PET które miała nasza Tasza27 i pewnie nie tylko Tasza nie jest rzadkością i dzięki temu badaniu lekarz prowadzący może ocenić rozmiar zmian, czy są przerzuty czy nie ma, w szczegółach wszystko ocenić i ma to jak na tacy. Może też ocenić postępy leczenia zwłaszcza chemioterapii. Dlatego nie zamartwiaj się na zapas. Poczytaj sobie na spokojnie jak się do tego badania powinnaś przyszykować. Pytaj o wszystko o co chcesz, pytaj Taszkę i nie zapomnij o tutejszym BIO bo tam siedzą lekarze i anonimowo są dla nas wszystkich dyspozycyjni.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat