Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    dona77 ding dong tu archanioł ;) :) :D ;) :) :D Żadna z dziewczyn się za bardzo nie odzywa czyli wszystko jest w porządku, codzienność, codzienność <3 <3 <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Ooo archanioły <3 <3 <3 człowiek pisze a one już wiedzą i czuwają, faktycznie dziewczynki zajęte innymi sprawami i dobrze. Ale ja myślę o Karo2016 ona tak dlugo czeka za wynikami tyle się denerwuje bo wszystkie wiemy jak to czekanie dołuje i stresuje. Ja czekając teraz na ostatnie wyniki przebiłam samą siebie ahh, ale dobrze, że doktor przed wyjazdem napisał maila, bo jeszcze bym czekała do 24 stycznia a tak wyniki były dużo wcześniej chyba 11 stycznia pamiętam to był mój dzień :D
  • 7 lat temu
    Mam nadzieję że wiecie iż wasza pozytywna energia pomaga zmagać się w moim przypadku póki co z myślami.Ale za chwilę będę od Was czerpać energię na fizyczne dolegliwości. Dziękuję :)
  • 7 lat temu
    ana67 pewnie pytaj śmiało, ja też swego czasu szukałam tutaj rady czy pomocy bo kto inny wie jak się czujemy jak nie właśnie te które już mają to przynajmniej częściowo za sobą a i nawet jeśli nie, to kobietę zrozumie ....druga kobieta i powinnyśmy się wspierać <3 <3 A fachowo jak trzeba możesz zawsze zasięgnąć opinii w BIO prawy górny róg na niebiesko; ja kilka razy Ich zapytałam (anonimowo), odpowiedź przyszła szybko no i spod pióra lekarzy onkologów więc to jest bardzo cenna i fachowa pomoc, poleca :)
  • Dona77 Okazało się ze w grudniu byla u onkologa (wizyta kontrolna jak zawsze co kilka msc). Pani Doktor uważa że jest ok. Mammografia z listopada dobra. Ma się nie martwić i nie męczyć piersi. Bo nerwy też swoje robią. Także sytuacja alarmowa -odwołana ;)babcia ma 65l wiec ma jeszcze dlugo,dlugo zyc :)
  • 7 lat temu
    Miala ktoras z Was robiona scyntografie kosci w czasie diagnozowania?Nie bylo o tym badaniu mowy,tylko przyszlo wezwanie.Wiecie jak to jest,wlacza sie myslenie-moze badanie krwi pokazalo cos czym powinnam sie martwic.....
  • 7 lat temu
    Zania1313 to super wiadomość <3 Takie wieści tutaj lubimy czytać Babcia pamiętam jak pisałaś potraktowała to jako grypę - super babcia, najważniejsze, że jest ok. Ana67 nie odpowiem na to pytanie może dziewczyny, które mają większe doświadczenie coś podpowiedzą?
  • witam kochane kobietki ,dzisiaj zrobiła, coś dla siebie ,byłam u kosmetyczki ,fryzjera . Nastrój trochę .lepszy .Chciałam o coś zapytać ,kiedy dowiedziałam sie ze mam raka ,wpadłam w rozpacz,przyszedł do mnie psycholog ,nic nie dała ta jego pogadanka,ale powiedział ze to wirus pcv , przenoszony przez kontakt sex ,chorują na niego panowie wiec wywnioskowałam ze zaraził mnie mój mąż.Czy któraś z was ma informacje na ten temat
  • Betka pewnie hpv. Nie słuchaj tych bzdur. Tak niby mówią, ale ja też po gadzie rak gruczołowy szyjki macicy. Przez szereg badań nikt nie wspomniał o hpv chociaż to podobno w 90 procentach powoduje takie schorzenia. Niby rozwija się pi 10 - 15 latach. To niekoniecznie mąż - może partner wcześniej, partnerka... Kochane jestem tu z Wami, mam sesje i kuje dlatego jestem cicho, ale wspieram wszystkie kobiety <3 <3 <3
  • Takie tam głupoty przychodzą ,mi do głowy.Jestem tyle co po leczeniu i pierwszą kontrolą. Wiec jak mnie coś zaboli ,to od razu zapala się czerwona lampka .Jak szybko mogą być przerzuty.Kiedy można rozpocząć współżycie,i jak to wygląda.Na sex to ja zupełnie nie mam ochoty,ale wiecie jak to jest mąż odstawiony już z 6 miesięcy od sypialni . Jak sobie z tym radzicie


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat