Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    tasza27 jesteśmy ze sobą na bieżąco w kontakcie ale chcę żebyś wiedziała, że też zgadzam się z tym co dziewczyny napisały. Rak to poważny przeciwnik a Ty jesteś młodą i silną kobietą.Wiele osób też by miało serdecznie dość gdyby miały przejść to co Ty teraz. Masz absolutne prawo mieć gorsze dni. Ale musisz, po prostu musisz dalej iść do przodu. Przeciwnik poważny ale ludzie wygrywają. Kiedy napisałaś wczoraj, że z biopsji nic nie wyszło to naprawdę byłam zła bo wierzę w to, że wyjdziesz z tego. I tak jak dziewczyny piszą - my tu wszystkie trzymamy za Ciebie mocno kciuki <3
  • Dziękuję Wam kochane <3 <3 Jesteście moimi aniołkami <3 Mam nadzieję, że lekarze coś wymyślą i jakoś to wszystko dalej pójdzie... Jakoś musi... Zobaczymy, oby do przodu...
  • 7 lat temu
    Czesc dziewczyny Moze pamietacie jestem nowa,czekam na rezonans a w poniedzialek mam scan kosci. Diagnoza 3b. Mam takie pytanie,moze glupie.....czy Was ta gadzina boli,bolala? Mam krwawienia,czasem podchodzace pod krwotoki ale jak na ta chorobe nie czuje bolu,jasne to dobrze:)ale czy tez tak macie? Pozdrawiam sobotnio :)
  • Aga dziękuję kochana <3 <3 Jesteście mega wsparciem kobietki <3 <3 Ana67 niestety ten gad jest bardzo podstępny i często nie daje żadnych objawów, ja też czułam się zdrową dziewczyną, mającą co najwyżej ból głowy od czasu do czasu a tu wyskoczyła mi diagnoza o zaawansowanym raku...
  • 7 lat temu
    ana67 a ja dla odmiany miałam alarmy. Nieregularne miesiączki, czasami niewielkie a czasami długaśne i męczące. Poza tym nadżerka mnie męczyła bo miałam w związku z nią wszystkie możliwe dolegliwości. Lekarze do których chodziłam (w sumie jakoś 3,4 po kolei) zapisywali globulki itp. Cytologia II dlatego pilnowałam kontroli jak trzeba i całkiem niedawno jakieś 1,5 roku przed złą cytologią trafiłam do lekarki dzięki której wszystko potem potoczyło się błyskawicznie. Ona mnie obserwowała i prawidłowo pobrała wymazy a to jak się okazuje było kluczowe. Bóle głowy też miałam i rzeczywiście jakoś więcej niż teraz ale nie wiem czy to jakiś sygnał był czy raczej codzienność.. Dlatego zawsze proszę żebyście namawiały koleżanki, przyjaciółki, siostry czy w ogóle generalnie kobiety sobie bliskie, żeby się badały bo potem nagle okazuje się, że może być już stan zaawansowany tej choroby :( <3 Ściskam dzielne kobietki,zróbcie dzisiaj coś wyłącznie dla siebie,cokolwiek <3 <3
  • Witajcie dziewczynki. Tasza27 Kochana nasza trzymamy za Ciebie kciuki tak mocno że na pewno same dobre wiadomości dostaniesz. <3 <3pozdrawiam cieplutko wszystkie Kobietki. Głowa do góry. <3 <3
  • 7 lat temu
    Witam dziewczynki w niedzielne przedpołudnie. Mam pytanie trochę"z innej beczki" Jeżeli doktor mówi nadżerka a tudzież olbrzymia ektopia gruczołowa to czy to jest to samo? Bo się tyle naczytałam, że już nic nie wiem.
  • 7 lat temu
    dona77 a to nie to samo ? Nadżerka czy ektopia gruczołowa jest częstą zmianą u kobiet zwłaszcza młodych i nie jest stanem przedrakowym. Mi bardzo dokuczała nadżerka i leczyłam ją ale ciągle wracała pomimo zapisywanych globulek itp.czy tzw.wypalanki. Myślę teraz, że fachowość gina to połowa sukcesu, ja do takiego kiedyś szczęścia nie miałam. Dzisiaj WOŚP życzę wszystkim pięknych spacerów zakończonych sukcesem wrzutki do puszki <3
  • U mnie konkretnych obbawów nie było. Teraz jak patrzę z perspektywy to bóle brzucha, powiększony brzuch, gęste, skąpe i krótkie miesiączki. My wpieraliśmy Wośp dziś całym sercem i relaksowaliśmy się w aqua parku <3 buziaki
  • witam was moje kochane ,jestem tu nowa .Niestety ,też jestem chora i to stadium 3b ,lub 2b ,zależy na jakich dokumentach .Jestem po leczeniu 23 lampy ,5 chemii ,i 4 blachy. Nie wiem jak to dalej przebiega ,jak szybko mogą być przerzuty,jestem wrakiem człowieka jak sobie z tym radzicie.W moim przypadku guz znikł całkowicie,ale cały. myślę że powróci .Jak sobie z tym radzicie


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat