Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • bardzo ci dziękuje
  • 7 lat temu
    Beatka73 zgadzam się z Agnieszka76, strachu się nie pozbędziesz ale wiem z własnego doświadczenia, że nie można na dłuższą metę grzebać i rozmyślać dlaczego mnie/Ciebie/nas to spotkało. Spotkało i już. Zwłaszcza, że co jakiś czas na tym forum pada pytanie o powody czy przyczyny i nadal niewiele wiemy. U mnie nie ma ani słowa o HPV (mam całą masę wyników z badań) ale za to miałam szereg objawów i innych powodów które mogły się przyczynić do tej choroby. Dlatego nie ma co się zastanawiać nad przyczyną ale iść do przodu. Pytaj o co co chcesz, pisz do nas nawet na priv. a każda w miarę możliwości z pewnością odpowie, poradzi itp. Każda z nas jest na innym etapie ale ja np. bez sportu ani rusz i udało mi się wrócić do tzw.mojej normalności więc uwierz mi, wszystko jest możliwe i na wszystko czas nadejdzie <3 <3 piszę to z autopsji ;) ;) :) :) :) Pytasz o saunę - moim zdaniem sauna odpada zwłaszcza, że piszesz o objawach menopauzy. Ja z objawami menopauzy w saunie chyba bym wszystkich podusiła :/ Basen pewnie tak choć długie pływanie (rozciągające) nie jest wskazane ale o to podpytaj swojego lekarza. A pytasz bo jesteś po operacji ?
  • nie jestem po operacji ,ale sama nie wiem co mi szkodzi ,jeszcze 2 blachy do odklepania Potem wizyty kontrolne co 3 miesiące.Jestem bardzo nerwowa czy moge wypić sobie winko,dla relaksu ,Mam dziwne bóle w klatce piersiowej coś jak zgaga ,czy nerwy , 3 mies temu robiłam tomograf i było ok .Jutro czeka mnie blachyterapia ,bardzo bolesna,no cóż muszę to przeżyć.po tym postaram sie wrócić do normalności pozdrawiam i dziękuje
  • 7 lat temu
    Beatka73 w takim razie trzymamy kciuki za jutrzejszy dzień,szczęśliwie kończysz już jutro. Nerwy, zgaga, kołatanie serca, ataki gorąca, huśtawka nastrojów ...to wszystko jest nam znane czasem bardziej, czasami mniej i podobnie jak my wszystkie i Ty dasz radę przez to przejść zwłaszcza, że to nie będzie trwać w nieskończoność. Wrócisz do normalności szybciej niż myślisz tego szczerze Tobie życzę <3 <3
  • Dzięki wam dziewczyny za wszystko ,jesteście dla mnie ogromną nadzieją że można,żyć bo ja myślałam żę to już koniec . Radioterapie już zakończyłam ,została tylko dopochwowa.
  • 7 lat temu
    czyli nie kazda brahyterapia trwa godzinami/ a na dododatek z tego co slyszalam w Szkocji 48h-myslicie ze to prawda?
  • jestem po 3 blachyterapii ,samo naświetlanie to tylko 10 min ,a przygotowanie w moim przypadku 2 godz.Dzięki za wsparcie.Jestem dzisiaj wykończona ,a tu jeszcze za tydzień to samo .
  • Jak po zakończeniu leczenia,przebiegają wizyty kontrolne ,jaki robicie badania
  • 7 lat temu
    Beatka73 ja również mam zlecane te same badania co Agnieszka76 chociaż szczęśliwie ominęła mnie chemia, naświetlania.Dowiedziałam się o chorobie w początkowym stadium. Za namową lekarzy szybko podjęłam decyzję o radykalnej operacji bo rak u mnie okazał się w wysokim stopniu złośliwości. Teraz się bardzo pilnuję jeśli chodzi o badania. Beatka73 to co dzisiaj wydaje się straszne niedługo uda się nawet na chwilę zapomnieć, zobaczysz, będzie dobrze. Trzymam kciuki <3
  • 7 lat temu
    Ana67 i Beatka 73 witajcie. Widzę, że nasze archanioły Agnieszka76 i Kaa nie zastąpione posiadaną wiedzą i wsparciem już Was otuliły swoimi skrzydłami. Ja będę trzymać mocno kciuki <3 A gdzie reszta dziewczynek? Karo2016 masz już wyniki? White_lavender u Ciebie wszystko w porządku? I reszta Joasia81 Oleńka 88 Fjorka Zania1313 co u babci? Ja na cytologię dopiero w lipcu, ale nie wytrzymam i pod koniec marca pójdę już na kontrolę (cytologia i kolposkopia) bo ta dodatkowa kolpo z Poznania nie daje mi spokoju(aniele mój Agnieszka 76 będę musiała bo będzie mnie to męczyć :() Życzę miłego wieczorku dziewczynki <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat