Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dzwoniłam dzisiaj do szpitala. Nadal nie ma wyników,ale mam w czwartek zadzwonic moze już będą ...wtedy Pani umowi mnie z lekarzem w ciągu 3dni roboczych. Czyli kolejny tydzień w napięciu :/
  • Ilka,ja już 4tygodnie czekam. Staram się nie myśleć o tym :( uczą mnie cierpliwości ehh
  • 7 lat temu
    Nie chcę snuć teorii spiskowych ale może jest i tak, że w sytuacji w której wyniki nie są złe to lekarze się nie spieszą, czasem nawet (cholera wie z jakiego powodu tak naprawdę) się nimi nie zajmują na cito nie mając wyobraźni przy tym, że ktoś na nie cały czas czeka. A w sytuacji w której dzieje się już na początku coś złego i wszystko wskazuje na to, że wyniki będą w najlepszym razie kiepskie (nie chcę z grubej rury pisać, że "złe") to zdecydowanie szybciej kobieta jest o tym powiadamiana bo czas tu jak wiemy odgrywa dużą rolę. Znacie moją historię i w moim przypadku za każdym razem nie czekałam dłużej niż +-14 dni a nawet mniej. Miałam nawet wrażenie, że moja lekarka wręcz czeka na te wyniki i równie szybko ja też je dostanę. Wiem, że to może tylko mój punkt widzenia ale znam kilka kobietek które niestety musiały się podobnie jak ja zderzyć z tą najgorszą diagnozą i również to czekanie nie trwało dłużej niż 2 góra 3 tygodnie. Dlatego dzisiaj trzymam za Was kciuki, żeby te wyniki były dobre bo najprawdopodobniej właśnie takie odbierzecie lada dzień <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Witam wszystkie dziewczynki <3 Niedawno pisałam tutaj jako nowa. Potrzebowałam trochę czasu na przeczytanie całego wątku. Na pewno bardziej zrozumiałam i poznałam problemy. Przypomnę o sobie. Test hpv mrna dodatni 16 z 8 listopada. Cytologie od 2010 do 2016 dobre ze stanem zapalnym - leczenie. Kolposkopia bez dysplazji. Teraz miałam mieć wyniki 24 stycznia i już są A mianowicie były wczoraj. Test Cintec-ujemny Cytologia Lbc Ascus -leczenie Kontrola za 6 miesięcy Wiem, ze Karo2016 czeka na wyniki trzymam kciuki, czekanie najgorsze, ale będzie dobrze Dorotakoz5 daj znać po kontroli. Was jest tak dużo, że mi jeszcze wszystko się na pewno miesza. Kaa ty wniosłaś dużo ważnego i pozytywnego do tego forum. Tasza27 u Ciebie leczenie przynosi skutki, jesteś młoda i pokonasz to Zania1313, Fjorka 80,White lavender, Ona30,Leona i wszystkie inne, których nie wymieniłam ściskam mocno <3 A w szczególności chciałabym podziękować mojemu Aniołowi za wsparcie i opiekę na forum Agnieszcze 76 <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    A zapomniałam Joasia 81 i Olenka88 kochane ściskam mmocno <3
  • 7 lat temu
    dona77 cieszę się bardzo, że Twoje wyniki są ok a pod kontrolą być musimy, to bardzo ważne, trzeba się pilnować nawet jak jest już całkiem całkiem dobrze. Pozdrawiam Ciebie mocno, odzywaj się często bo jak jesteśmy tu wszystkie razem to potem każdej z nas osobno jakoś jest lepiej na serduchu w razie potrzeby <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Kaa już teraz wiem jak to działa na tym forum bo na początku byłam tak wystraszona, że z desperacji napisałam nie czytając niczego o żadnej z "NAS" Razem zawsze lepiej. A Ty z Agnieszką 76 jako stróże oazy i spokoju, pomimo Waszych zmagań potraficie pocieszyć, uspokoić ach i w ogóle. Życzę dziewczynki milej i spokojnej nocy <3 <3 <3 <3
  • Dziewczyny!!!! Ja juz po konizacji wczoraj mialam nie jest tak zle mialam zneczulenie w kregoslup i najgorszy nie jest bol ani nic tylko kurde cewnik!!!!!!!! Masakra jakas czekam na obchod i mam nadzieje ze mi go wyjma a po poludniu bede mogla isc do domku.. Mi powiedzieli ze wyniki to za 3 tyg max.. mam badzieje ze tak bedzie i teraz pozostaje byc dobrej mysli ze wycieli wszystko to co trzeba i nawet jesli tam były jakies zmiany nowotworowe to wierze ze margines bedxie czysciutki i ich juz nie ma!!!! Trzymjacie za mnir kciuki a ja bede trzymala za Was <3
  • 7 lat temu
    white_lavender a widzisz, wszystko będzie dalej tak samo dobrze. Ja cewnika nie miałam i po konizacji jakąś dobę (już nawet nie pamiętam dokładnie ;) ) mogłam wyjść do domku. Będzie dobrze, zmiany wycięli <3 <3 Pamiętaj, żeby uważać na siebie teraz, nie podnoś nic ciężkiego, serio to bardzo istotne, żeby wszystko się dobrze zagoiło. dona77 Kochana jesteś <3 <3 <3 <3
  • Witam dziewczynki :) cieszę się dona ,że jesteś pod kontrolą, również ściskam <3 white masz to za sobą, czas szybko leci ;) To prawda z tymi wynikami, u mnie podejrzewając wznowę gada były po dwóch tyg. Byłam na kontroli, wszystko ok. Teraz muszę pod skrzydła do onkologa i kontrola, kontrola dożywotnio :) również ściskam wszystkie aniołki na tym forum i dwa archanioły ( kaa, agniesia <3) <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat