Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Karo to faszeruj sie czym tam mozesz ;) a na wyniki az tak dlugo sie czeka? Myslalam ze okolo 3 tyg jak za wycinkami.. Powiedz mi kochana pytalas moze lekarza przed konizacja ile dni mozesz wspolzyc? Ja oczywiscie nie zapytalam a boje sie zostal mi tydzień a czasami po stosunku mam plamienia i zebym akurat na zabieg nie miala jakis uplawow..
  • 7 lat temu
    Ja na wyniki z biopsji i konizacji czekałam około 2 tygodni. Na wyniki z operacji też około 2 tygodni. To wszystko zależy więc od danego ośrodka. Najważniejsze, żebyście wyniki dostały dobre, nie sugerujcie się za bardzo tym jak to konkretnie było w innych szpitalach. Tasza27 jak tam ?
  • Przed operacją chyba ok 2 dni. Jak masz plamienia po to może zrezygnuj... Po konizacji 6 tygodni ;) ja po 3 tygodniach miałam dostać wynik-zadzwonilam Pani powiedziała u nas czeka się ok 5 tygodni. Szpital MSWiA w Warszawie-żenada!!!
  • Hej dziewczyny ;) Kaa w sumie nic nowego nie wiem, dowiedziałam się tyle, że będę miała robioną biopsję tego podświetlonego miejsca przy obojczyku. Nie mogą dojść do tego co to jest, dlatego biopsja, wtedy będzie wiadomo na 100%... Powiedzieli, że to może być stan zapalny, działanie chemii i że wątpią, że to komórki rakowe, ale muszą sprawdzić, żeby mieć pewność na 100%... Zobaczymy więc, trochę przeraża mnie wizja tej biopsji i wyników, ale wyjścia nie ma...
  • 7 lat temu
    white_lavender współżycie jakieś 5,6 tygodni po zabiegu ale pod warunkiem,że wszystko jest ok, się dobrze wszystko goi, ewentualne plamienia ustały, sama wiesz.. Musicie uzbroić się w cierpliwość <3 <3 karo_2016 współczuję, że masz taką złą opinię o szpitalu,kurcze to przecież takie ważne jak się nami zajmują,opiekują :/ tasza27 zgadzam się w 100% z Tobą Kochana, jestem z Tobą myślami bardzo bardzo mocno Tobie kibicuję. Pozdrawiam wszystkie dzielnie walczące, udanego dnia <3 <3
  • Witajcie Kochane <3 Właśnie wróciliśmy z Polski. Kaa bardzo się cieszę, że wyniki są dobre chociaż tak podejrzewałam, bo tyle dobrej karmy nazbierałaś podnosząc nad wszystkie na duchu <3 Oby kolejne nie były gorsze :) Tasza powodzenia kochana <3 trzymam standardowo kciuki, żeby to był tylko stan zapalny <3 Mnie teraz czeka czekanie do marca na wyniki. Przy okazji w Polsce zrobiłam markery na jajniki i papa i też wyszło do d... Wolałabym żeby powiedzenie kto szuka ten znajdzie się nie sprawdziło w tym przypadku :( Życzę Wam wszystkim Kochane i sobie również zdrowia i miłości w 2017 roku. Ściskam mocno <3 <3 <3
  • A u mnie jak narazie pozytywnie i dobrze to wczoraj się dowiedziałam że moja babcia (nowotwór piersi pokonany 11lat temu ) ma znów zarozowiony sutek i jakąś wydzieline z piersi- gdy mocniej scisnie (ponoć od sierpnia bardziej intesywny kolor, bo wydzieline bezbarwna ma i jej onkolog ppwoedziala ze w jej przypadku moze nawet lepiej ze wydzielina jest. ) markery robił bardzo często. Nawet ostatnie miała 1,5m temu...i mammografie w listopadzie. Czy to możliwe że to cholerstwo wróciło? Czy to może być coś innego? Fjorka a Tobie co tam wyszło z tymi jajnikami?
  • Zania nie mam żadnego pojęcia jeśli chodzi o raka piersi, chyba najlepiej jak spytasz tam na grupie. Fajnie, że u Ciebie pozytywnie :) Powodzenia w pracy... mnie koniec macierzyńskiego już przeraża a to dopiero w lipcu, więc doskonale wiem jak się czujesz <3 Ciężki temat ale ponoć początki są najtrudniejsze, a potem jak już przywykniemy do dawnego rytmu to pójdzie lekko. Mi wyszło podwyższone ca 125 i wysokie ryzyko wg z testu ROMA (nie wiem co mi z tym papem ;)). W środę idę do ginekolog, zobaczę co powie ale nie sądzę, że coś wielkiego to będzie. Tylko męczące to jest, że znowu coś nie tak. Miłego wieczorku dziewczyny <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Ja też pozdrawiam wszystkie babki, wszędzie zimna zima więc uważajmy na podwiewy hi hi <3 <3
  • Cześć PANNY!!!Trzymać się i głowy do góry!!Kaa - będę pod ścisła kontrola w moje poradni na miejscu - już w piątek idę na pierwsza kontrolę - zobaczyć chcą jak tam rana, muszę zostawić im wyniki, itp. Poza tym ja zawsze od kiedy pamiętam - ten jeden raz w roku do ginekologa szłam - więc nic nowego. Tasza27 - będzie dobrze!! jak dziewczyny pisały guz zareagował a to pod obojczykiem to może być wszystko inne - nawet tak jak lekarze mówią - zwykły stan zapalny - tak więc będzie dobrze!!!Trzymamy wszystkie kciuki.Pozdrawiam.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat