Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Justyna88 jakieś 20 godzin temu napisałam Tobie, że pewnie skończy się na konizacji. Stało się i to sprawę zakończy. Nie rozmyślaj teraz kiedy był dostępny wynik i dlaczego nie dostałaś go wcześniej. Czasami jest tak, że wynik z zaleceniem musi przekazać konkretny lekarz a był okres świąteczny, sama wiesz jak to jest. Najważniejsze, że wynik już masz i że wiesz co Ciebie czeka. Konizację miałam ja tak samo jak wiele kobiet na tym forum. Pomożemy, wspomożemy, doradzimy. Skup się teraz na tym co będzie, to teraz jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie :)
  • Justyna88, 26 stycznia to szybko termin konizacji. Ja w Warszawie czekałam 2,5m-ca. Konizacji miałam 15grudnia. Na wynik muszę czekać ok 5 tygodni. Uczę się cierpliwosci?
  • Faktycznie masz rację kaa ale trochę ponarzekac można ;p trzymają ludzi tyle czasu w niepewności. .. Karola_2016 a mi się wydawało, że długo ;/ chociaż jak porównać ile czasu Ty czekałas to faktycznie szybciutko. Wydawało mi się, że długo bo np na kolposkopie w tym samym szpitalu czekałam tylko tydzień od odebrania cytologii... Jakoś szybko polecialo.. Teraz też i będzie po sprawie ;)))
  • 7 lat temu
    Ja czekałam z kolei na wszystko tak krótko, że w zasadzie w ogóle nie czekałam, miałam w tym wszystkim sporo szczęścia jakkolwiek to zabrzmi ;) Cel jest jeden: być pod kontrolą, słuchać lekarzy (w miarę możliwości konsultować to z innym/dla porównania bo nikt nie jest nieomylny) i szybko wyzdrowieć, dojść do formy, badać się nadal terminowo i mieć nadzieję, że nam się uda. Jesteście już zdiagnozowane a to ważne bo pomyślcie ile kobiet chodzi po świecie nie mając zielonego pojęcia o chorobie; wiadomo, że jedne z nas miały objawy niepokojące ale inne wcale. To podstępna choroba. Pozdrawiam wszystkie <3 <3
  • 7 lat temu
    Dziewczyny :( złapałam mocnego doła :( Rozmyślam i rozmyślam :(
  • 7 lat temu
    dona77 jeśli dół jest rzeczywiście duży to trzeba mu łeb ukręcić już teraz zaraz :/ sama siebie znasz najlepiej więc albo zrób coś wyłącznie dla siebie (może kosmetyczna, może fryzjer i gada szmatka) a może długi spacer (ale jest ciemno więc może dopiero jutro) a może jakieś porządki które nie tylko zajmą myśli ale z pewnością chałupa będzie na błysk <3 <3 Dona77 liczę na Ciebie, że dasz radę !!
  • Dona77 uwierz, że jak my tutaj trzymamy kciuki to będzie tylko dobrze ;***[ znajome????? Kochana będzie dobrze innej opcji nie ma!!!!!
  • Justyna nie martw sie masz to samo co ja, ja ide 11 stycznia na zabieg czyli juz niedlugo.. i jesli nick to twoj rocznik to mamy tyle sami lat wiem ze teraz lapiesz doly ja mialam tak samo na ppczatku ale na operacje czekam juz drugi miesiac wiec mi przelo pewnie zalapie dola po zabiegu jak bede czekala na wyniki.. po prostu stataj sie myslec o czymkolwiek innym tylko nie o tym wiem nie da sie ale z kazdym dniem będzie lepiej.. Karo_2016napisz jak sie czujesz boli Cie jeszcze krwawisz bo psychicznie to wiem ze tylko czekanie za wynikami ehhh obiecalas ze mi wszystko powiesz to teraz opowiadaj :P
  • Czuję się dobrze. Miałam elektrokonizacjie, po której nie krwawilam tylko lekkie uplawy. Brzuch wogole mnie nie bolał. Po 10 dniach dostałam okresu i lekkie krwawienie. Okres-wywołany tabletkami anty. Nie wiem czy strup będzie mi się jeszcze odbywał.czy razem z okresem było krwawienie :) wtedy też około 2dni bolał mnie brzuch. Dużym minusem sa zakupy z obciazeniem do 2kg i rzeczywiście jak coś doladuje powyżej to czuję brzuch :P. Nie wiem co chcesz jeszcze wiedzieć więc pytaj <3
  • Elektrokonizacje? Tez chce ale chyba nie mam co liczyc bo od poczatku mi mowili ze to zwykle ciecie bedzie.. w sumie wszystko opisalas co chcialam tylko jeszcze jedno pytanie bierzesz tabletki anty? Ja tez wlasnie i zastanawiam sie czy nie bedziemy musialy ich odstawic bo one podobno wskazane nie sa przy tych naszych przypadlosciach.. dziekuje kochana ze odp <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat