Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Witam Kobiety ja również jestem tu nowa a moja historia zaczyna się od lutego tego roku kiedy robiłam cytoligie i wyszła mi grupa 2 nie byłam tym przerażona ponieważ już kilka lat wcześniej miałam grupe 3 a po ciąży wszystko wróciło do normy. Lecz w sierpniu pojechałam od tak sobie z koleżanką do lekarza o zrobiłam kolejne badanie no i szok grupa 4. Oczywiście lekarz zalecił pilne badanie kolposkopowe które zrobiłam juz na poczaku września wynik badania granice nablonkowe niewidoczne, zbielen patologicznych nie uwidoczniono, na godzinie 6 torbiel nabotha, obraz kolposkopowy niepoderzany, niesatysfakcjonujscy. Lecę znów do lekarza ten ustala aby pobrać wycinki do badań histopatologicznych no i jeszcze zrobiłam badanie na HPV oczywiście wyszła 16. We wrześniu położyłam się do szpitala na wycinki 4 tygodnie czekania było straszne wyniki dostałam rozpoznane hsil duże fragmenty nabłonka paraidermalnego obecne w wycinkach i wyskrobinach wykazują cechy dysplazji średniego o dużego stopnia tapetowanie cech gruczolowych cin2/3 hsil endolervix i endometrium bez cech atypii. Lekarz ustali operacje konizacji chirurgicznej na początek grudnia. Zgłosiłam się do szpitala i czeski film nikt nic nie mówi kładą na stół a jak odebrałam kartę informacji leczenia szpitalnego to otrzymałam taki opis pacjentka przyjęta z powodu cin2/3 celem konizacji chirurgicznej wykonano zabieg amputacji szyjki metoda m/o sturmdorf. I na tym się kończy czekam na kolejne wyniki badań mój lekarz prowadzący w ciąży wiec na zwolmieniu. Zero informacji dla pacjenta. Mam troje dzieci które wychowuje sama i strach w oczach jeszcze dwa tygodnie oczekiwania. Wystarczyło pół roku. Zmęczona juz jestem.
  • Witam Kobiety ja również jestem tu nowa a moja historia zaczyna się od lutego tego roku kiedy robiłam cytoligie i wyszła mi grupa 2 nie byłam tym przerażona ponieważ już kilka lat wcześniej miałam grupe 3 a po ciąży wszystko wróciło do normy. Lecz w sierpniu pojechałam od tak sobie z koleżanką do lekarza o zrobiłam kolejne badanie no i szok grupa 4. Oczywiście lekarz zalecił pilne badanie kolposkopowe które zrobiłam juz na poczaku września wynik badania granice nablonkowe niewidoczne, zbielen patologicznych nie uwidoczniono, na godzinie 6 torbiel nabotha, obraz kolposkopowy niepoderzany, niesatysfakcjonujscy. Lecę znów do lekarza ten ustala aby pobrać wycinki do badań histopatologicznych no i jeszcze zrobiłam badanie na HPV oczywiście wyszła 16. We wrześniu położyłam się do szpitala na wycinki 4 tygodnie czekania było straszne wyniki dostałam rozpoznane hsil duże fragmenty nabłonka paraidermalnego obecne w wycinkach i wyskrobinach wykazują cechy dysplazji średniego o dużego stopnia tapetowanie cech gruczolowych cin2/3 hsil endolervix i endometrium bez cech atypii. Lekarz ustali operacje konizacji chirurgicznej na początek grudnia. Zgłosiłam się do szpitala i czeski film nikt nic nie mówi kładą na stół a jak odebrałam kartę informacji leczenia szpitalnego to otrzymałam taki opis pacjentka przyjęta z powodu cin2/3 celem konizacji chirurgicznej wykonano zabieg amputacji szyjki metoda m/o sturmdorf. I na tym się kończy czekam na kolejne wyniki badań mój lekarz prowadzący w ciąży wiec na zwolmieniu. Zero informacji dla pacjenta. Mam troje dzieci które wychowuje sama i strach w oczach jeszcze dwa tygodnie oczekiwania. Wystarczyło pół roku. Zmęczona juz jestem.
  • Jeszcze dodam że wirusa hpv mam już od 7 lat. Nie wiem czy to problem psychiczny ale mam tak ogromne bóle krzyżowe jak przy porodzie.
  • 7 lat temu
    Witaj Magda 1980. No właśnie to jest dziwne badamy się i potem takie wyniki. U Ciebie po poł roku takie zmiany?????szok Ale pisałaś, że wczesniej miałaś 3 Czy wtedy tez robiłaś test na hpv? Teraz jak pisałaś to typ 16 ale test robiłaś zwykly hpv czy mrna na infekcję przetrwałą
  • Hej Magda! No ja właśnie czekam na konizacje w styczniu będę miała w sumie taki sam powód jak Ty i HPV i dysplazja dużego stopnia. Nie martw się teraz już jak jesteś po operacji pozostaje czekać na wynik czy wycieli Ci całą zmianę a pewnie tak było. Trzymam kciuki. <3 ostatnio ktoś mi powiedział ze zamartwianiem się wyniku już nie zmienię bo chora już jestem i teraz tylko czekać na to jak bardzo i czy jednym ciachnieciem się z tym uporaja tak ze myśl pozytywnie :D
  • dona77 cytologie 3 miałam jak byłam w ciąży 2010 i wtedy lekarz kazał mi zrobi test na HPV i kolposkopie po urodzeniu córki aż do tego roku cytoligia był 2 od sierpnia się tak posypało
  • Dziewczyny u mnie po konizacji cin 2 przez 3 lata wychodziła dobra cytologia i nagle bum rak gruczołowy. Wydaje mi się, że to kwestia pobierania cytologii....
  • Zostałam dopuszczona do jutrzejszego operacji :D wirus oczywiście trzyma pomimo walki katar tylko lekko odpuszcza. Mam pytanie czy wziąć podpaski do szpitala?paznokcie ponalowalam odżywka także będą widoczne :D .Przed chwilą zrobilam ostatni trening :( kolejny pewnie za mc ehhh. Będę musiała jakoś przestawić swoje życie z mega aktywności na regenerację. Nie jestem przyzwyczajona do pomocy,wszystko robię sama. Dzisiaj ostatnie zakupy i porządki hihi.
  • 7 lat temu
    karo_2016 czyli jest tak jak chciałaś i bardzo dobrze, szybciej będziesz miała to za sobą. Posłuchaj mnie Kochana ja z racji mojego domowego życia i tzw. służbowego też wszystko wolałam i wolę robić sama ale na pewien czas musisz dać sobie "na wstrzymanie". Musisz przystopować ze sportem i kropka. Masz cel a jest nim udana rekonwalescencja po operacji i dobre wyniki. Daj znać jak będziesz mogła ze szpitala. Powodzenia <3
  • Odezwę się ze szpitala,a co z podpaskami-brać?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat