Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Witam was wszystkie Joasia81 dostałam dzisiaj odpowiedź zBIO tak jak pisałaś odpisali dzisiaj. Na razie nie ma niepokojących objawów więc mam się zastosować do zaleceń.systematyczne kontrole. Joasiu pisałaś, że gdzieś wyczytałaś, że formy przetrwała hpv16 mogą się cofnąć ale ja nigdzie tego nie znalazłam :( Agnieszka76 tak jak napisałam wyżej i jest tak jak Ty mi mówiłaś, dziękuję za wskazówki
  • 7 lat temu
    karo_2016 ja miałam kilka swoich ale w szpitalu zawsze leży jakaś lignina itp. dlatego jeśli nawet zapomnisz to dramatu nie będzie :)
  • Karo_2016 najedź się dobrze dziewczyno bo od jutra przez kolejne prawie 3 dni to o jedzeniu zapomnij. Z całego pobytu ze szpitala to nie zapomnę tylko bólu głowy z głodu :P
  • 7 lat temu
    Magda1980 mam do Ciebie pytanie Pisałaś, że masz już wirusa 7 lat.Kiedy ostatnio robiłaś test i czy robiłaś też ten mrna bo ciągle szukam kogoś kto miał ten test robiony. Ja zrobiłam Mrna hpv 16 dodatni czyli to świadczy o tym, że mam go już ponad 2 lata a w 2010 w październiku było ujemne
  • Dona77 ja robiłam test w listopadzie 2009 r test typem biotypap i biopap QTS szczerze nie wiem co to oznacza teraz go nie robiłam ale jeśli on już tam był to jest do dnia dzisiejszego przez co teraz ma takie problemy
  • Magda,ja mam planowany wypis jutro-jezeli wszystko będzie ok. Dlaczego 3dni nie jadłas? Denerwuje się ja.nic nie wiem jak to blondynka :)
  • 7 lat temu
    A w 2009 jak robiłaś ten test to miałaś jaki to typ wirusa? Mówią, że do dwóch lat organizm może sam zwalczyć wirusa. Może go nie masz jak nie robiłaś teraz badania na wirusa?
  • 7 lat temu
    I pytanie do wszystkich dziewczyn Czy któraś z Was miała robiony test HPV MRNA (infekcja przetrwała) typ16
  • Karo_2016 mnie przyjęli do szpitala w środę do 14 mogłam tylko jeść w czwartek operacja i cały dzień kroplowki w pustej od rana kleik jakiś dali którego i tak nie zjadłam na obiad miska niby zupy której też nie tklelam no i w sobotę do domu. Ja miałam mieć konizacje a zrobili amputacje może dlatego leżałam dłużej. Będzie dobrze
  • Dona_77 wyślę Ci zdjęcie tego wyniku


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat