Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • dona_77 teraz testu nie robiłam może powinnam go powtórzyć tylko mnie kiedyś mój lekarz powiedział ze jak juz go mam to będę go miała a drugi do którego się ostatnio zgłosiłam to jak spojrzał na wszystkie badania to od razu się mnie zapytał czy mam hpv bo wszystko na to wskazuje
  • doba_77 test i tak jest płatny znalazłam ten co cie interesuje bo chyba o to ci chodziło w pliku zdjęcie. Ja jeszcze jutro pójdę zrobić sobie badanie krwi na marker 125 nie wiem dlaczego profilaktycznie nam tego nie zlecają
  • 7 lat temu
    Magda1980, no własnie ja robiłam ten mRNA wyszedł dodatni i zaraz po nim zwykły test na hpv i wyszedł typ 16. mRNA mówi o przetrwałym zakażeniu, które na pewno jest już powyżej dwóch lat.
  • Dona_77 czyli proponujesz żeby jednak zrobić jeszcze raz tylko test mrna? Tylko czy to ma sens w moim przypadku to nie wiem. Za dwa tygodnie man odbior histopatu to zobaczymy co i jak
  • Dona chyba tu pod koniec czytałam http://www.kolposkopia.com/wirus_hpv_nie_taki_diabel_straszny.html
  • Buźka przez przypadek się wkleiła ;)
  • 7 lat temu
    Magda1980 poczekaj na wyniki, w sumie lekarze wiedzą lepiej co robić, sama nie wiem
  • 7 lat temu
    Joasia81 tak przeczytałam. Ciekawe jak to na prawdę jest? Szukam dziewczyn, które miały to badanie Test mRNA hpv i miały dodatni-napiszcie
  • Ja miałam test HPV z Nucleageny mRNA ale wyszedł ujemny w 2012.
  • 7 lat temu
    Zania1313 czyli 4 lata temu. A teraz robiłaś jakiś test na obecność?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat