Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dorota dzielna z Ciebie dziewczyna. Najgorszy będzie ten dzień czekania ale możliwe, że już pojutrze odetchniesz z ulgą po wszystkim <3 Stres robi swoje ale teraz musisz być egoistką, teraz Ty jesteś najważniejsza. Tatuś zajmie się córeczką i na pewno będzie miał wszystko pod kontrolą. Spokojnej nocy kochana <3 mam nadzieję, że nie trafiłaś na żadne chrapiące współlokatorki. <3 Agnieszka mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży z mamą. Myślę o Tobie ciepło <3 Wikola bardzo się cieszę, że Ci lżej :) i trzymam kciuki, żeby do czasu kolejnej cytologii Twój cin poszedł sobie precz <3 Ja przetłumaczyłam już cały wynik z kolposkopii. Niepokoi mnie to, że mozaika jest razem z powiekszonym obrazem naczyń krwionośnych (sorki za nieprofesjonalne tłumaczenie). Wiem, że oznacza to wczesnego inwazyjnego raka ale na wyniku jest zaznaczone, że te zmiany są tylko w jednym kwadrancie a nie na całym obwodzie. Więc może jednak nie? Ktoś też tak miał? Czy do specjalistów tam w górnym kąciku pisać?
  • dorotakoz.5 będzie dobrze. Pomysl ze w czwartek będzie już z głowy. :) Wikola a lekarze widzieli już Twój wynik testu HPV? Bo jednak te typy które u Ciebie wyszły (16,18,66)wszystkie sa onkogenne. Pewnie cytologia kontrolna będzie czestsza niż zwykle
  • Bo tylko na typy wysokiego ryzyka robilam test czyli hpv 12.Lekarz widział tylko cytologie na której było napisane powtórzyć cyt.za pół roku i takie zalecenie od lekarza tez padło. O wyniku powiedziałam mu ze zrobiłam prywatnie a on ze jak będę go miała to chciałby go zobaczyć czy w tym momencie coś to zmieni???wątpię. ..mam dwie córki wiec zasugerował mi ,żebym zaczęła myśleć o szczepionkę bo juz z góry założył po 2 cyt.ze hpv mam i miał rację. ..dzisiaj odebrałam ten wynik musze się zapisać na wizytę ale jakoś mi się jie spieszy bo wiem ze i tak nic nowego mi nie powie .
  • 2 lata temu robilam cytologie i była gr. II plus jakieś zapalenie a w tym roku już cin1 :(
  • Dorotka trzymaj się, zaraz będzie po krzyku. Nie wiem co będą tobie usuwać. Ja we wrześniu z powodu raka in situ miałam usuwaną macicę z jajowodami i mankietem pochwy przeez laparotomię brzuszną czyli nacięcie podobne do cesarki. Operację miałam w piątek a w poniedziałek wróciłam do domu. Zależy od szpitala. Wikola różnie to bywa z cytologią, ja przed brzydką diagnozą przez 3 lata miałam dwójkę i nagle rak wylazł. Zależy czy dokładnie pobiorą materiał. Cin 1 może się cofnąć przy hpv. Będzie dobrze. A co do szczepienia również mam córkę 11 lat i chcę ją zaszczepić , ale nasi pediatrzy nie mają pojęcia na ten temat.
  • Wikola ja też jestem szczepiona Silgardem. Ale mnie test HPV wyszedł negatywny na najbardziej onkogenne i typ 6 i 11. Nie wiem czy jest sens w Twoim przypadku. Szczepionka jest skierowana przeciwko hpv 16,18 a Ty już je masz. Gdybyś miała tylko jeden z nich to jeszcze jakiś sens by był No nie wiem ja jeszcze proponowalabym wizytę u innego lekarza. Bo skoro już drugi raz w cyto masz cin1 i teraz wyszed dodatni hpv to chyba Trzeba by zrobić kolposkopie. Wiem,że przy ostatnim teście na hpv (onkogenne typy) lekarze zalecają częste cytologie z kolposkopia.
  • Zania , ale Wikola napisała w poście, że chce zaszczepić córki a nie siebie.
  • Cześć dziweczyny :DZapisałam się jutro na wizytę zobaczę co mi powie czy zalecil kolposkopi czy dalej obserwacja jeżeli obserwacja to umowie się na wizytę z ginekolokiem onkologii prywatnie w sprawie porady a potem ewentualnie zmienię lekarza.Staram się pozytywnie myśleć ale najgorsze typy wirusa 16 i 18 t i świadomość tego ze mogą nieźle namieszać w moim życiu :/
  • Hehe tak to jest jak się.jednym okiem czyta a drugim patrzy na dziecko :D
  • 7 lat temu
    Hej dziewczynki Joasia81 ja też miałam in situ i miałam tylko konizacje i lekarz zakończyl leczenie i zalecił cytologię co trzy miesiące a u ciebie przy tej samej diagnozie było zastosowane inne leczenie w sumie to myślałam że będę miała coś więcej niż konizacje możesz napisać jak wyglądało to u ciebie chciała bym porównać ;) Dorotka kochana trzymam kciuki za jutro <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat