Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Fjorka myślami jestem z Tobą. Trzymam kciuki i czekam na dobre wiesci :D
  • kaa,agnieszka76 - nie będę w takim razie malowała się, a po co rajstopy uciskowe, w karcie nie miałam tego zapisanego :(
  • 7 lat temu
    karo_2016, Agnieszka76 jak widać co ośrodek to inne wymagania i obostrzenia bo u mnie pończochy w określonym stopniu ucisku były na liście jako jeden z wymogów. Pończochy uciskowe np.II stopnia trzeba było mieć ze względu na uniknięcie zakrzepów, w konsekwencji i żylaków. Co do zmycia lakieru to trzeba zmyć zarówno u nóg jak i u rąk bo podczas operacji mierzy się saturację czyli natlenienie organizmu. W przypadku niedotlenienia paznokcie sinieją i to się po prostu co jakiś czas sprawdza. Zamiast makijażu oczu może zrób sobie hennę, będzie trwalsza ;)
  • Ja upusciłam tydzień temu szufladę na stopę i dwa paznokcie mam sine, ale to zgłoszę :)
  • 7 lat temu
    Te pończochy trzeba było mieć już na sobie jak jechałyśmy na blok, zdejmowałyśmy je kilka godzin po wybudzeniu się; miałam je w zaleceniach zarówno przy konizacji jak i przy operacji radykalnej i to był standard. To żadna przyjemność bo cholernie ciasno no i gorąco uufff. Zastrzyki przeciwzakrzepowe też były u mnie standardem tyle tylko, że już po radykalnej no i w brzuch ;( ale już w domku <3 <3
  • 7 lat temu
    Ja mam makijaż permanentny na ustach i brwiach i pielęgniarka kazała zmyć no ale cieżko by było :D ;) więc byłam pomalowana a pończochy uciskowe dostałam w szpitalu przed konizacja i pare godzin po zdjęłam no i zastrzyk przeciw zakrzepowy też był .Fjorka kochana trzymam kciuki daj znać :) <3 <3
  • Ojej w brzuch :( współczuje,
  • 7 lat temu
    karo_2016 w brzuch przeciwzakrzepowe zastrzyki są przepisane po operacji radykalnej w celu uniknięcia zakrzepów/można sobie o tym poczytać. Dla mnie to też było przerażające, że w brzuch który i tak jest obolały ale nie taki diabeł straszny. Igiełka jest malutka, krótka i cieniutka.Mój mąż upierał się żeby mi te zastrzyki robić ale ja zdecydowałam, że wolę sama i ani się nie obejrzałam ;) a opakowanie się skończyło <3 <3 I to nie tak, że ja niczym się nie przejmowałam i nic mnie nie przerażało bo wręcz przeciwnie ale wtedy byłam bardzo cierpliwa (...) i celem było zdrowie i wyłącznie dobre wyniki. Może to pokora a może już po części zmęczenie tym wszystkim. Pozdrawiam wszystkie <3
  • Ja rajstop nie potrzebowałam również, widziałam jak sąsiadkę bandażują , ale z powodu żylaków. Zastrzyki po usunięciu macicy były okropne 60 ich było i do tej pory czuje guzki pod skórą bo to świeża sprawa ;) miłego dzionka dziewuszki, ja dziś pucujè chałupkę.
  • 7 lat temu
    U Joasia81 i Agnieszka76 nie trzeba było a u mnie tak a te które nie miały to musiały prosić żeby Im ktoś przywiózł albo śmigały z bandażami, co ośrodek to inaczej. Jeśli karo_2016 nie masz ich w zaleceniu to nie ma czym się przejmować. Fjorka wiesz już coś ? My tu się niepokoimy a Ty nic a nic nie piszesz ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat