Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • jakby ktoś pytał - to czytam i trzymam za Was wszystkie kciuki - tylko pisać mi się nie bardzo chce - a poza tym muszę w pracy i w domu poukładać....Al jest tak - mam T1a1 czyli niski stopień złośliwości i gdybym chciała mieć dzieci to by było wyczekiwanie ale niestety jest inwazyjny i zdecydowałam z lekarzem ze usuwamy macicę i szyjkę. Od razu badanie krwi, EKG i RTG - normalnie tak szybko, że nawet sobie nie zdążyłam popłakać...Wszyscy mówią, że dobrze - ale powiem szczerze że chyba aż za szybko - nie mam kiedy pomyśleć. Musze jeszcze wszystko w domu poukładać i w pracy i w pracach społecznych - nie wiem jak dam radę. Powoli do przodu mówię sobie ale chyba nie dam rady....Juz wczoraj mówiłam mężowi ze chyba się rozmyślę - ale on na to, że mi nie pozwoli. Potrzebny jest nie raz czas a tu go nie ma......ale cóż muszę dać radę.....Bo jak nie my to kto? No nie kobiety?
  • Dororakoz.5 kochana ile masz lat? Jeśli nie planujesz dzieci to chyba dobra decyzja. Dasz radę! Kobiety sa bardzo silne :D Trzymam za Ciebie kciuki
  • Dorota u mnie do czasu konizacji też wszystko się działo jak na taśmie produkcyjnej. Dzień po dniu, bez czasu na myślenie, mimo że u mnie to był inny etap. Ale to jest akurat teraz najlepsze dla Ciebie. Pełna mobilizacja, pozbyć się choroby i cieszyć sukcesem! Szybko się rozprawisz z gadem, a czas na to żeby się zatrzymać jeszcze przyjdzie. Po operacji wszystkie zmiany będą usunięte a Ty znowu zdrowa. <3 <3 <3 Dorota, każda z nas pisze przez własny pryzmat, tego co nas spotkało lub tego co ewentualnie może się stać. To są szczere słowa prosto z serca. Wszystkie jesteśmy z Tobą <3 Im szybciej tym lepiej. Już niedługo będzie po wszystkim i Twoje 1a1 będzie tylko wspomnieniem Twojego triumfu nad rakiem. Trzymaj się Dorota! U mnie dziś wyjątkowo od dwóch tygodni świeci słoneczko. To dla Ciebie na pewno <3 <3 <3 <3 <3
  • Dziękiii, pewnie masz rację ale jak mówi znajoma: dobre rady się daje ale się ich nie słucha....
  • 7 lat temu
    dorotakoz.5 1a1 to stopień zaawansowania i ja miałam to samo, a stopień złośliwości mierzy się w skali G1-G4, ja miałam G3 więc czasu na zastanawianie miałam mało. Ale to chyba dobrze, przynajmniej piszę to ze swojej perspektywy. Nie ma co rozmyślać za długo bo jeśli diagnoza jest jaka jest to tu chodzi o nasze życie a jest o co walczyć, stawka wysoka. Ta choroba jest podstępna i tu akurat podjęłaś rozsądną decyzję <3
  • Ja też już 3 miesiące po radykalnej. Jak zły sen. Ale nie ma co się zastanawiać dorota. Wóz albo przewóz.
  • Lepiej wiedzieć o chorobie na czas...niż się nie badać, nie wiedzieć...a do lekarza trafić gdy już nie ma ratunku. Podziwiam Was wszystkie, każda z Was tyle przeszła
  • 7 lat temu
    Joasia i dorota dacie rade <3! Trzymam za Was mocno kciuki <3 <3 <3! Agnieszka,kaa,karo,fjorka,zania,white leona ania karolaols olenka ilka sciskam mocno i zycze udanego weekendu ❤️❤️❤️!
  • 7 lat temu
    Wszystkim dzielnym Kobietom mocno kibicuję. Udanego weekendu, spędźcie go tak jak tylko chcecie <3 <3 czyli na sprzątaniu, na praniu, na to i tamto ;) żartowałam :) :) Tak czy inaczej nie zapominajcie w tym wszystkim o sobie <3 <3 <3 <3 Fjorka Ty w poniedziałek masz lekarza ?
  • Ja mam gdzieś sprzątanie ;)lecę do fryzjera na poprawè humoru a wy kochane też tak zróbcie-coś dla siebie <3 buziaki <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat