Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dodam co nieco o sobie: mam juz 38 lat i jak pisałam wcześniej 2 córki. Na kontrole chodziłam co roku i raz na 3 lata cytologia. W styczniu wyszło że cytologia zła i CIN2,CIN3. Potem kolpo w CO w Bydgoszczy - trochę bolało ale dało się radę. Koplo- wynik CIN1, znów cytologia w lipcu i znów zły wynik i znów kolpo ale teraz trafiłam do dr. Dziedzica i to on posłał materiał na HPV. I tam wyszło HPV 16 i dlatego idę na konizację. U nas w rodzinie niestety rak szyjki macicy jest już znany - młodsza siostra miała go i leczyła się w Niemczech bo tam od kilku lat mieszka. jedno jest pewne - odezwę się wieczorkiem - jak juz najmłodsza pójdzie spać..Dzięki za pomoc i za trzymanie kciuków. :)
  • Dodam co nieco o sobie: mam juz 38 lat i jak pisałam wcześniej 2 córki. Na kontrole chodziłam co roku i raz na 3 lata cytologia. W styczniu wyszło że cytologia zła i CIN2,CIN3. Potem kolpo w CO w Bydgoszczy - trochę bolało ale dało się radę. Koplo- wynik CIN1, znów cytologia w lipcu i znów zły wynik i znów kolpo ale teraz trafiłam do dr. Dziedzica i to on posłał materiał na HPV. I tam wyszło HPV 16 i dlatego idę na konizację. U nas w rodzinie niestety rak szyjki macicy jest już znany - młodsza siostra miała go i leczyła się w Niemczech bo tam od kilku lat mieszka. jedno jest pewne - odezwę się wieczorkiem - jak juz najmłodsza pójdzie spać..Dzięki za pomoc i za trzymanie kciuków. :)
  • Dodam co nieco o sobie: mam juz 38 lat i jak pisałam wcześniej 2 córki. Na kontrole chodziłam co roku i raz na 3 lata cytologia. W styczniu wyszło że cytologia zła i CIN2,CIN3. Potem kolpo w CO w Bydgoszczy - trochę bolało ale dało się radę. Koplo- wynik CIN1, znów cytologia w lipcu i znów zły wynik i znów kolpo ale teraz trafiłam do dr. Dziedzica i to on posłał materiał na HPV. I tam wyszło HPV 16 i dlatego idę na konizację. U nas w rodzinie niestety rak szyjki macicy jest już znany - młodsza siostra miała go i leczyła się w Niemczech bo tam od kilku lat mieszka. jedno jest pewne - odezwę się wieczorkiem - jak juz najmłodsza pójdzie spać..Dzięki za pomoc i za trzymanie kciuków. :)
  • Dodam co nieco o sobie: mam juz 38 lat i jak pisałam wcześniej 2 córki. Na kontrole chodziłam co roku i raz na 3 lata cytologia. W styczniu wyszło że cytologia zła i CIN2,CIN3. Potem kolpo w CO w Bydgoszczy - trochę bolało ale dało się radę. Koplo- wynik CIN1, znów cytologia w lipcu i znów zły wynik i znów kolpo ale teraz trafiłam do dr. Dziedzica i to on posłał materiał na HPV. I tam wyszło HPV 16 i dlatego idę na konizację. U nas w rodzinie niestety rak szyjki macicy jest już znany - młodsza siostra miała go i leczyła się w Niemczech bo tam od kilku lat mieszka. jedno jest pewne - odezwę się wieczorkiem - jak juz najmłodsza pójdzie spać..Dzięki za pomoc i za trzymanie kciuków. :)
  • 7 lat temu
    dorotakoz.5 zrobisz jak zechcesz, w końcu każda z nas wie na ile może sobie pozwolić ale musisz wiedzieć, że większość z nas to mamy i żony, wiele z nas pracuje zawodowo i niektóre z nas :) uprawiają sport i są bardzo aktywne. Radzimy Tobie jak powinnaś zrobić i doradzamy z własnego doświadczenia. Sekretarka w biurze z pewnością jest istotnym ogniwem firmy ale przez kilka dni (piątek wolny więc do czwartku włącznie) ktoś inny może odebrać telefony i zająć się biurem. Podczas Twojej kilkudniowej nieobecności mogą Ciebie potem bardziej docenić bo zobaczą jak kiepsko jest bez Ciebie.... Decyzja jest Twoja i tylko Twoja.
  • 7 lat temu
    Kawke robie;) Tasza kochana jak się ciesze, ze dostałaś krew;) to cudna wiadomość. Teraz pomału będzie do przodu zobaczysz. <3 <3 U mnie już wszystko wnporzadku;) tylko plamie. Nic nie boli;) polezalam dwa dni w szpitalu i jak nowa. W domku nie robie nic i wiecie co?? Nic złego się nie dzieje;) Dorotakoz...uważaj na siebie i uwierz mi. Wiem co mówię. Ja tez uważałam, że muszę iść do pracy. Mimo, że każdy mi to odradzam. Włącznie z szefowa. Nie ma ludzi niezastapiony ch. Ja miałam nauczkę i na pewno następnym razem nie będę robić głupot. Buziaki dziewczyny.
  • Popieram emi. Ja po konizacji miałam miesiąc zwolnienia. Nie warto ryzykować. Ja w pon.jadę na oględziny do CO. i będą oglądać co tam u mnie wyrosło. Pysznej kawki życzę :)
  • 7 lat temu
    Witajcie kochane <3, Jestem nocnym markiem, ale i (niestety) spiochem:P-dzis wstalam krotko po 9tej i zaspalam na kawke. Kawki co prawda nie pije, ale wypilabym z Emi herbatke dla towarzystwa;-). Trzymam kciuki za Fjorke i dorote :)! Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie bezbolesnie:-)! Odezwijcie sie po zabiegu, jak sie wyspicie;-)! Emi super, ze dochodzisz do siebie:). I pewnie pobyt w szpitalu przekonal Cie, zeby uwazac na siebie bardziej <3. Agniesia serducho ze wzajemnoscia<3! Apropo mnie: Dziewczynki, moje 'doktorki';)- jestem 4 tygodnie po lyzeczkowaniu, mam okres. Jak myslicie,po okresie, co z sauna czy jacuzzi (domowym, nie publicznym)? Zabronione czy dozwolone? Zapomnialam,co mowili przy wypisie ze szpitala. Zapamietalam tylko, co 'najwazniejsze' :P, tzn ze sex jest dozwolony ;).Haha... Tak sie sklada,ze od wczoraj mam lepszy humorek:). Zycze Wam tego samego <3. Czekam na jakies podpowiedzi... Buziaczki
  • Fjorka - trzymam mocno kciuki!!! <3
  • Trzymam kciuki za dziewczynki i również wielkie <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat