Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Tasza pamietaj ze nastawienie ma duze znaczenie, wiec postaraj sie kochana nie martwic zbyt wiele:). Wiem, ze to nielatwe, ale jak ci zle to pomysl o pieknych chwilach jakie cie czekaja albo o twoim marzeniu ktore chcesz spelnic-czarne chmury oddala sie od ciebie:). Zycze Tobie spokojnej nocy <3. Pozdrawiam wszystkie dzielne i walczace <3. Dobranoc zzz...
  • Tasza27 gratuluję. Mylisz się że nie masz na to wpływu. Masz ogromny. Także glowa do góry, cycki do przodu i wierzyć wierzyć i nie tracić nadziei. Zobacz ja byłam na badaniu piersi w lutym. Mam skupisko torbieli w lewej piersi. Lekarz onkolog powoedzial tak- niech pani wróci do domku, wypije drinka z mężem i o tym nie myśli, stres odgrywa znaczącą rolę w chorobach. Pytalm ja również o ciny, nowotwory i takie tam. Mówiła owszem znaczącą rolę odgrywa stan naszego organizmu ale psychika i nastawienie jest szalenie ważne. <3 <3
  • Dobra wiadomość Tasza <3 Ja wczoraj przed kąpielą zachaczyłam o coś. Patrze a tu pętla żyłki wystaje. Pociągnęłam i wyciągnęłam powoli, długa była. Trochę bolało i po jednej stronie lekko krwawiło. O co chodzi??? Dwa miesiące po operacji .
  • Ta lekarka strasznie mnie zdołowala... Do tej pory starałam się zajmować głowę czym innym i myśleć pozytywnie. Ale ona sprowadziła mnie strasznie do parteru.... ;(
  • Dla obcej osoby może się tak wydawać. Gdyby nie było szansy to by nie leczyli. Zawsze jest szansa. Głowa do góry mała <3 młoda jesteś i dasz radę <3 <3 <3
  • Co za babsztyl wredny... tasza27 trzeba było jej powiedzieć że nigdzie się nie wybierasz! Moja babcia ponad 10lat temu miała złośliwego raka piersi. Badała się często...dwa miesiące po ostatnim badaniu, zapalenie piersi, wysieki z sutka. Bardzo szybko postanowili usunąć guza,węzły pod pachą i pierś. Moja babcia nie zgodziła się na usunięcie piersi. Była świadoma ze w razie niepowodzenia będą musieli wykonać drugi raz operację. I proszę dziś mija 12 rok a moja babcia pełna zdrowia biega po fryzjerkach i kosmetyczkach(ma 65l). Ona wygrała bo jest mega optymistyczna osoba! Miała chwilę załamania ale pamiętam jak mówiła że ona ma dla kogo żyć, że absolutnie się stąd nigdzie nie wybiera. A chemia, radioterapia i inne zwalczala jak przeziębienie. Tak jak dziewczyny piszą,psychika odgrywa dużą rolę. Musi być dobrze. Tasza27 "bo Ty na przekór wszystkich tym Co zasmucaja świat usmiechaj się przez łzy"
  • Tak spod szwu, ciągle w jednym miejscu słabo się goi i właśnie tędy to wyszło. Jutro dzwonie w sprawie tego polipa. Jak będę w szpitalu to powiem. Długosć wyciągniętej żyłki taka jak długość cięcia. Mówiłam ostatnio jak byłam to spojrzał i powiedział że to pikuś.
  • 7 lat temu
    Joasia81 nie miałam podobnego problemu ale nie lekceważ tego bo jeszcze wyjdzie z tego mniejszy albo większy krwotok i znajdziesz się w szpitalu na dłużej. Tak jak napisałaś "przy najbliższej okazji" jak najszybciej zgłoś to lekarzowi :)
  • Dzięki kobietki <3
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny, Mialam 4 tygodnie temu lyzeczkowanie szyjki i pobierane wycinki, a dzis dostalam okres. Boli mnie brzuch i krwawie wiecej niz normalnie, ale tragedii nie ma, normalne objawy( jak bralam tabletki anty to nic nie bolalo i bardzo malo krwawilam,ale teraz musze sie do tego przyzwyczaic...). Mam nadzieje, ze teraz wszystko sie ustabilizuje i po grudniowej wizycie w CO bedziemy mogli znow starac sie o dziecko:). Jestem dobrej mysli:-)! Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkim dobrego humoru i samych pozytywnych mysli <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat