Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Ona30 jak nam przywieźli coś w garnku różowego to bylam pewna :D :D :Dże to kompot a to okazał się miał być barszcz, same kucharki się śmiały a przecież same to coś przywiozły. Tasza27 ja miałam problem z tymi upławami, duży i uciążliwy tak więc wiem co masz na myśli, to jest utrapienie. Kup sobie wkładki zapachowe np.rumiankowe, będzie ciut lepiej ale dobrze,że lekarzom powiedziałaś,powinni coś zaradzić nawet, jeśli twierdzą, że to normalne. Pozdrawiam wszystkie <3
  • Ja wcześniej też miałam konizację ale z powodu Agus. Również nożem, pewnie lekarz wyjaśni Tobie wszystko. Ja się trochę niepokoję bo w kilku miejscach na ranie pooperacyjnej gromadzi się ropa. To już miesiąc i tydzień po operacji. Czy to normalne?
  • 8 lat temu
    Joasia a mówisz o ranie na brzuchu? To jeśli to ponad m-c to na bank nie powinno być ropy. Skonsultuj to z lekarzem tak jak mówi Aga.;)
  • Tak to cięcie jak przy cesarce tylko dłuższe. Kurcze a ja już mam tak dosyć tych lekarzy :/ wycisnęłam,wypsikałam octaniseptem i zobaczę, a jak nie pomoże to kolejna wycieczka... w życiu tyle nie chodziłam po lekarzach co przez ostatnie trzy miesiące :/
  • Dzisiaj miałam kolposkopie. Wysiedziałam sie w szpitalu na Woloskiej od 10 do 15...Samo badanie bezbolesne maks. 10 min. Wynik CIN 2, nacieki. Lekarz stwierdził, że jak najszybciej trzeba zrobic konizacje szyjki, juz bez biopsji. Także dzisiaj ustaliłam termin na 15 grudnia br. Na razie nie mysle co bedzie... Okres przedswiateczny, ale trudno, a jak to pozniej wyglada? Dostane zwolnienie?
  • 8 lat temu
    Joasiu to nie ma żartów Ja po cc miałam stan zapalny i nie było fajnie. Saczki antybiotyki dożylnie i płukanie rany woda utleniona. Joasiu idź do lekarza. Joasiu konizacja przez otwarcie brzucha???
  • Nie,konizacja była 3 lata temu. Teraz usuniecie macicy z jajowodami-rak gruczołowy szyjki macicy. Cytologia co 6 miesięcy i nikt raka nie widział bo był głeboko w kanale szyjki niestety...
  • Ja po konizacji miałam miesiąc zwolnienia.
  • Mam 38 lat i zdrowe jajniki. Oszczędzili je ;-)
  • Mam 38 lat i zdrowe jajniki. Oszczędzili je ;-)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat