Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Ona30 super!!!!!!! Brawo dzielna dziewczynko:) kiedy do domu? ?;) A czy czasami Evla gdzieś się zapodziała? Evla ?? Gdzie jesteś? ?
  • 8 lat temu
    O 16stej maz mnie odbierze:). Teraz dostalam barszczyk z łazankami;). Juz glodna bylam jak wilk;))
  • emi83 przy dodatnim p16 jest hsil a przy ujemnym lsil, u mnie też była niesklasyfikowana dysplazja,ale p16 było dodatnie. Na kolposkopii lekarz stwierdził brak jakichkolwiek zmian a niestety wyszedł rak. Dla mnie wyniki są zadowalające,ale fachowcem nie jestem
  • 8 lat temu
    :D
  • 8 lat temu
    Takie srednie to jedzenie w szpitalu :P
  • 8 lat temu
    Ona30 jak fajnie, że od razu do domku;) Joasia- no ja też myślałam, że są zadowalające tylko po co konizacja? Nożem. Z cytologi miałam ascus IIIGR. Nie bylo tam nic o hsil Isil
  • Ona30 widzisz, wszystko dobrze. Teraz ma być już tylko lepiej. Wrócisz do domku i od razu lepiej się poczujesz ;) Cieszę się, że wszystko się udało i już jesteś po <3
  • Ona30 skoro na jedzonko narzekasz znakiem temu że już wszystko ok u Ciebie hihi. Pozdrawiam serdecznie. <3
  • Emi83 ja z cytologii również miałam ascus a po wycinkach miałam Cin 2 . Po konizacji również Cin 2. Wiem od onkologa że pod nazwą ascus może być wszystko oprócz nowotworu przeważnie. Gdyby było coś gorszego powonni napisać asc-H . Tak mi to później tłumaczyli. <3ponadto dodam że konizacjiaa nieraz jest i zabiegiem leczniczym i badaniem diagnostycznym. O ile dobrze pamiętam to nożem tną żeby sprawdzić margines ciecia. <3
  • 8 lat temu
    Ona30 juz w swoim łóżeczku? ? Oleńka i dziewczyny dziękuję za informacje. Takie to wszystko pokręcone. A człowiek nie lekarz i duupa;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat