Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • A ja żadnych uplaw nie mam więc nie poradzę. Może to jakaś infekcja. Na badaniu zapytaj, jeśli to jakies zapalenie to będą widzieć gołym okiem. U mnie widzieli zapalenie przy wycinkach i kolposkopia.
  • 8 lat temu
    Dobranoc dziewczyny;) jutro kawa;) nie ma spania ;)
  • Witam dziewczyny. Jestem tu nowa. W czerwcu miałam konizację z powodu Cin3, niestety nie wycięto wszystkiego więc 2 września kolejna operacja tj. usuniecie macicy, jajowodów i szyjki. Czekam już 5 tyg na wynik histopatologiczny. Napiszcie mi proszę jak długo czekałyście na wynik.
  • 8 lat temu
    Witaj marrika;)ja czekałam na wynik kolposkopii 4 tygodnie... jaka kawke pijesz? ;) dziewczyny kawa stygnie;)
  • 8 lat temu
    Witajcie :D zaczyna się kolejny tydzień i oby dla wszystkich nas był udany i owocny wyłącznie w dobre decyzje. marrika ja nie czekałam zbyt długo, chyba nawet zadzwoniłam po 2 tygodniach ale to przecież zależy od danego ośrodka i raczej chyba nie warto się tym sugerować. A dlaczego nie zdecydowali się w Twoim przypadku na radykalną, co z jajnikami ?
  • 8 lat temu
    emi83 ja poproszę o mocną kawę, ciśnienie mam niskie a dzisiaj sporo przede mną (zawodowych spraw :D) <3
  • 8 lat temu
    Kaa jest mocna kawa;) ja też dziś biegam, ale nie mogę się dobudzić. Coś mnie tak muli ze chyba zaraz będzie kawa nr 2;)
  • 8 lat temu
    Widże że mnie sporo przez weekend ominelo;) ale...ja tez trzymam za wszystkich kciuki;) A teraz dziewczynki jestem głupia i zielona. Odebrałam wynik na piśmie i oto on: wycinki błony śluzowej z okolicy pseudonadzerki gruczolowej tarczy części pochówek szyjki macicy. Obecne nieswoiste zmiany zapalne. W nablonka nie ma cech dysplazji. Wykonano dwa razy IHC ( ki 67 dodatnie jedynie w warstwie podstawnej nabłonka, p16 minus) No to jest cin czy go nie ma. Bo na moje go nie ma. A dr który robił kolposkopie powiedział jasno ze na pewno jest co najmniej cin 2/3. Mam zalecenie konizacji nożem. Patomorfolog mowil, ze sa bardzo nieprawidlowe komorki i po to robil IHC. Z lekarzem jestem umówiona na 17 i co teraz? Ja nic nie kumam!!! Błagam pomozcie
  • 8 lat temu
    Na 17 października ...
  • 8 lat temu
    A no i jak nie ma cin to po kiego uja konizacja w dodatku nożem. ...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat