Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 co u ciebie? Jakies nowosci kochana:)?
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 bede miala znieczulenie dozylne, czyli bede spala. Ale czy bede miala cos w buzi, jakas rurke? I jak sie budzi po takim znieczuleniu? Wiesz co na ten temat czy mialas znieczulenie miejscowe?
  • 8 lat temu
    RTG plucek- cos tam mialas Aga czy tylko dla kontroli?? Ale super ze jest oki:). Ja jak bede wiedziala wyniki wycinkow, to chyba zajme sie calym cialem :P i zbadam wszystkie narzady po kolei:P. Apropo wirusa HPV to czytalam ze powoduje zmiany sluzowki jamy ustnej i gardla- to wlasnie mam! Wymaz jamy ustnej mozna wyslac do laboratorium i badanie wykaze czy sa komorki rakotworcze..
  • 8 lat temu
    Aga- ja dostalam karteczke jak sie przygotowac do zabiegu i na koncu bylo napisane,ze wypisza mnie 3-4 godziny po zabiegu i ze ktos musi mnie odebrac.
  • 8 lat temu
    Ona30 ja poprosiłam i na moją prośbę dali mi dożylne plus maseczkę, zasnęłam a po jakiś 20minutach mnie obudzili i 2 godzinki potem do domku; mi po biopsji nic nie było, żadnych krwawień ani bólu :D Ona30 my mamy ostatnio wprawę w kciukach dlatego w poniedziałek masz je jak w banku, pozdrawiam :D
  • 8 lat temu
    emi83 a Ty gdzie jesteś ?? Udany dzień dla Ciebie ????
  • 8 lat temu
    Dzieki kaa <3! Wiem ze wlasnie na was moge liczyc :D <3 :D! Kaa jaka maseczke:)?
  • 8 lat temu
    :D :D :D :D :D :D :D w sensie nie rurę ale taką maskę i odpłynęłam, kurcze zapomniałam jak się nazywa. Jak będziesz miała dożylne jak ja to nie poczujesz nic a nic ;)
  • 8 lat temu
    Ona30 patrz co znalazłam dla Ciebie: "Znieczulenie krótkotrwałe dożylne – polega na podaniu pacjentowi drogą dożylną leku przeciwbólowego i znieczulającego, który po kilkunastu sekundach powoduje zaśnięcie; w metodzie tej pacjent sam oddycha, a sen trwa kilka minut – dawki leku można powtarzać do zakończenia zabiegu; metoda ta wykorzystywana jest przy krótkich zabiegach" <3
  • 8 lat temu
    ja rurkę miałam przy konizacji już na bloku operacyjnym a przy biopsji w tzw.zabiegowym rurki nie miałam tylko tę maskę ale nawet jeśli tylko dadzą Tobie miejscowe jak Agnieszce to przecież i tak najważniejsze są....wyniki ! Odmeldowywuję się na dziś <3 <3 spokojnego wieczoru.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat