Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    tasza27 znajdziesz tu niejedną która jeszcze całkiem niedawno była pod kreską,całkowicie koszmarna sytuacja żeby nie powiedzieć beznadziejna ale udało się nam i Ty też dasz radę.Najważniejsze,że jesteś już pod kontrolą bo skoro nie miałaś żadnych objawów choroby to jednak teraz jesteś diagnozowana.Ja cyklicznie się badałam i miałam grupę II ale potem nagle paskudne upławy i od zawsze nieregularne miesiączki więc leczona byłam na nadżerkę ale bezskutecznie (ale to już historia).Rok temu podobnie jak Ty byłam zdruzgotana.Postanowiłam zaufać lekarzom i rzeczywiście w ciągu 5 miesięcy musiałam pogodzić się z diagnozą, poddać się wielu badaniom i radykalnej operacji. Jestem po radykalnej histerektomii, czuję się dobrze, pracuję i można powiedzieć, że funkcjonuję normalnie. Piszę to dlatego, że jeszcze nie tak dawno podobnie jak Ty byłam w bardzo ale to bardzo kiepskiej formie. To bardzo trudne zaufać komuś kto pisze "nie martw się, będzie dobrze" ale mi/nam na forum możesz zaufać bo znajdziesz tu kobiety które wygrały z tą paskudną chorobą. Możesz na nas liczyć.
  • Dziękuję Dziewczyny <3 Ja staram się trzymać jak tylko mogę, póki co czekam na pełną diagnozę i decyzję o leczeniu.... Najgorzej, że mam te nacieki.... Mam 27 lat i muszę pogodzić się z tym, że nigdy nie założę rodziny, że będę musiała podjąć alkę z tą straszną chorobą... nie wiem czy jestem wystarczająco silna, żeby temu podołać.... ;(
  • 8 lat temu
    tasza27 Ty nawet nie wiesz jak silna jesteś. Choć to dziwnie zabrzmi to cieszę się, że tu trafiłaś bo nikt inny tak nie wesprze jak druga a jest tu jak widzisz nas całkiem sporo.Rak to paskudna choroba ale dzisiaj można z nią wygrać, naprawdę :D
  • Cieszę się dziewczyny, że Wam się udało <3 .... Najbliżsi próbują wspierać, mówią, że będzie dobrze, że to zwalczysz.... ale tak naprawdę nikt kto tego nie przeżył nie ma pojęcia przez co przechodzę... Nie wiem co mnie czeka i nie wiem czy dam radę sobie z tym wszystkim poradzić..... :(
  • Boję się każdego dnia.... Czy przetrwam, czy dadzą radę mnie wyleczyć... Czy jesli będę miała chemię to nie załamię się własnym wyglądem... wiem, że może to puste, ale nie dość, że nie będę mogła mieć dzieci to i wyglądu kobiety.... Po prostu mnie to przerasta.... :(
  • 8 lat temu
    tasza27 jak poczytasz sobie różne wątki to inaczej będziesz odbierać głowę bez włosów czy wypadające brwi...na to wszystko są sposoby i pewnie niejedna kobieta w tym poradzi. Najważniejsze to Twoje nastawienie. Przed Tobą trudny czas. Kiedy będzie Tobie smutno albo źle albo zwyczajnie bedziesz chciała zapytać o coś a nawet o sprawy intymne czy bardziej osobiste to do każdej z nas możesz pisać na priv. A jeśli będziesz chciała zadać pytanie bardziej konkretne a lekarza jak na lekarstwo...to w prawym górnym rogu masz do dyspozycji biuro interwencji onkologicznej. Do rezonansu jeszcze kilka dni, ja też miałam rezonans. Wiele wyjaśnił. Poczekajmy co pokaże. Pozdrawiam serdecznie <3
  • Dziękuję kaa <3 Wasze wsparcie wiele dla mnie znaczy, w końcu każda z nas musiała się zmierzyć z tym cholerstwem. Pociesza mnie to, że dałyście radę, więc ja też jakoś muszę! <3
  • Heeeeeyyyyyy:) Emiiiii gratuluje :) ale się tydzień trafił :) dzisiaj miałam tyle pracy ze nie moglam do was napisać:( Potem pobieglam na trampolinyyy ... ale jestem :) Kobietyyy ale wy sexyyyy jesteście:)? Ja żeby mojego zdenerwować to zakładam długie spodnie i bluzkę ? ta mina bezcenna :) Myslę o was :) trzymajcie sie :) buziakiiii?❤️
  • tasza27 :) optymizmu kobietkooo? dr Krzysztof Gojdź na fb wstawił zdjęcie i ogolił włosy .. jego pacjenta chora na raka ... Shanen Doherty z beverly hills 90210.. chora na raka sama zgoliła włosy i nagrała:) Kochana będzie dobrze włosy odrosną, bo zdrowie najważniejsze :) Uwierz w to !!
  • 8 lat temu
    Witajcie kochane, Zaczne od tego dziewczynki, ze bardzo bardzo! sie ciesze, ze dostalyscie dobre wiesci od waszych lekarzy, odebralyscie dobre wyniki gin i piersi tez byly "czyste";).. (evla kaa emi83 {tyle stron musialam nadrobic ze juz szczegolow nie pamietam ale wiem ze wybaczycie mi;))})! Ja bylam w CO i dostalam opiernicz od lekarza, bo zapytalam o kolposkopie (wiecie,ze nie dawalo mi to spokoju psychicznego), powiedzialam ginekologowi, zeby mi to wytlumaczyl dla mojej psychiki..on jest troche dziwny, na pewno jest super lekarzem ale podejscia nie ma do takich 'zalamanych' i nieoswojonych do konca z diagnoza mlodych dziewczyn jak ja,no i troche sie wkurzyl/tak jakby z pretensjami do mnie, ze u mnie kolpo to nie ma sensu, bo wycinki sa wazniejsze..kurcze- ja tylko chcialam zeby mi spokojnie wytlumaczyl, zebym zrozumiala a on sie wkurza. Mnie to wkurza ale i niepokoi ,ze lekarze na ktorych trafilam tylko mowia mi krotkimi zdaniami co planuja, a nie wyjasniaja o co dokladnie chodzi. To moje cialo zycie i zdrowie wiec to normalne ze chce jak najwiecej sie wlasnie od lekarza prowadzacego dowiedziec ale... Jak chce dopytac to z pretensjami do mnie! To rzeczywiscie z internetu sie wiecej dowiem:(!. To moj gin u ktorego prywatnie sie leczylam byl super jesli chodzi o podejscie do ludzi i o przekazywanie informacji! Musze sie wam pochwalic ze dostalam dzis okres:)! Spozniony i boli jak cholera(jak bralam anty to nie wiedzialam co to okres taki byl lagodny i regularny), ale wazne ze jest! Chyba pierwszy raz sie z tego ciesze, bo w poniedzialek bede miala wycinki:). A juz sie balam, ze bedzie przesuniecie zabiegu, czego z nerwow bym nie wytrzymala! Tasza27 witaj wsrod nas:)! Masz szczescie, ze trafilas na forum,bo dziewczyny sa silne i przekazuja nam pozyttwna energie. Ja czytalam to forum od poczatku i dodalo mi to sil do walki.. Dzielimy sie tu naszymi troskami, mozesz sie tu wyzalic i dziewczyny dodadza ci wsparcia<3. Ale sie rozpisalam;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat