Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Emi kawa ekstra :D Kaa kciuk fioletowy, dziwnie się piszę samymi wskazującymi :P
  • evla - jutro wszystko będę wiedzieć.. spanikowana wynikami od razu do niego napisałam - odpisał, że spokojnie czekać na wizytę i wtedy sobie porozmawiamy (dopiero po tym smsie powiedziałam mamie o wynikach). Leki miała dopochwowe - globulki. Po nich po 3 miesiącach ponownie cytologia - byłyśmy we 2 na wizycie i byłam pewna, że zwykła kontrola, a wtedy okazało się, że jest torbiel około 4 cm (mam nadzieję, że nie rośnie )..i lekarz skierował na markery - tak żeby sprawdzić.. powiedział mamie że testy ROMA, wynik cytologii od wyniku będzie zależeć co dalej.. wspominał, że weźmie ją do szpitala na 1 dzień żeby przebadać.. ale ja wariuje .. bo boję się o nią.. jeszcze jak czytam, że kobiety z tym rakiem żyją do 5 lat.. wgl nie rozumiem tego :( Mamcia wcześniej kilkanaście lat temu miała zmiany na twarzy tzn,przy oku rosła jej narośl - wycinali jej to za każdym razem i mówiła, że to był rak skóry.. ale bez chemii bez niczego zwykły zabieg jak coś rosło i był niepokój to od razu do wycięcia..Wyzywam ją do tego, bo pali fajkę za fajką :[ Zamiast mniej to więcej mi się wydaje.. i wiesz zwracam bardziej na nią uwagę - biegunka i od razu wariuje, teraz ma rwę kulszową , a ja myślę od razu, że to rak itp. Gdyby co to leczenie w Poznaniu .. nie wiem gdzie co i jak :/
  • 8 lat temu
    Mama fajkę za fajką pali bo się stresuje, a Tobie stara się nic nie mówić żeby Cię nie martwić...takie są właśnie mamy. Chronią jak mogą:) Na razie skóry i jajników bym wcale nie łączyła, ale wspomnij o tym lekarzowi. A jak lekarz opisał tą torbiel? mówił czy czynnościowa, czy lita?? Mama jest przed menopauzą czy po? to też istotne w teście ROMA?
  • Jest jeszcze przed..wcześniej wykrył mięsniaki, ale stwierdził, że nie rosną, to poczekamy aż skończy miesiączkować.. nic o torbieli nie wiem bo mama była sama w gabinecie, bo byłam pewna (ona też) że to zwykła kontrola... jutro poczytam w karcie :) ja jak taki szpieg wszystko o niej muszę wiedzieć :) a tobie co lekarz powiedział? Byłaś z wynikiem ROMA u lekarza?
  • 8 lat temu
    Dziś idę. Jak zbierzesz informację i będziesz po rozmowie z lekarzem napisz. Ja też dziś będę po, to porównamy. Ja torbieli miałam 3, skaczą to prawy to lewy jajnik, zapewne czytałaś. Uzupełnię wiedzę u lekarza i wtedy będziemy analizować. Na razie to ważna by była powtórka cytologii tak myślę, i usg kontrolne torbieli oczywiście, bo jak to czynnościowa to mogła zniknąć. Ale nawet czynnościowa podnosi he4. Masz napisane na wynikach jaka jest w tym laboratorium norma? bo są dwie czy nawet 3 normy w zależności od laboratorium
  • 8 lat temu
    AgnieszkaSz- mamy to samo hpv. Mam pytanko, a robiłaś mRNA? To badanie wskazuje czy zakażenie wirusem jest przetrwałe czy nie. Ale nie wiem jaki to ma wpływ na całość, poza tym, że jest cholernie drogie. A no i wszystkie tu (kuzwa!!!) Na coś czekamy wiec razem razniej;) Justyna89- na spokojnie. Z tego co ty Evla mówi, to test Roma pokazuje prawdopodobieństwo a nie daje samo diagnozy. Trzymaj rękę na pulsie, dobrze, że mama Cię ma;) Evla kawka wypita. Obiad się robi. Na którą Ty masz tego giną bo kciuki bola;) Kaa czekamy;) A no i dziewczyny nie krzyczcie na mnie...ja tez palę fajki...jedyne przerwy jakie miałam to podczas ciąży i karmienia...uff przyznałam się.
  • emi83 - wrrrr fajkiii :):D Dziękuję za wsparcie :) Kochana jesteś :) A co do badań... to mnie szlag trafia, że tyle kosztuje.. a na NFZ nie chcą dac "bo się nie należy" wrrrr...
  • 8 lat temu
    Emi ja popalam cygaretki...:/ dobra dobra Ilka już mi nagadała, się ograniczyłam choć dużo nie pale. Kawę jeszcze jedna robimy, muszę jakoś przetrwać ten dzień. Kochana na 16.30 kciuk Ci amputują!:P
  • 8 lat temu
    Justyna no niestety z tego co pamiętam za hpv dna płaciła 300 zł bo pakiet rozszerzony a za mrna 360. I wiem tyle, ze jest duże ryzyko raka szyjki macicy a i tak się hpv nie leczy...wiec nie wiem po co to drugie badanie było. .. Evla to rób ta kawę bo rzeczywiście dzień jakiś mulący. Tylko Ty moja panno uważaj na cisnienie;) a miałam pytać, połówka bierzeszesz do gina hihi;)
  • 8 lat temu
    Aaa kciuki nie są mi kompletnie do niczego potrzebne;) Poza tym pisaniem na telefonie tutaj. Bo jak biorę kompa to zapomnij, że coś zrobię bo mój smark krzyczy " tlaktol,mamo plosie" ;) :P


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat