Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Ja juz dzis uciekam kochane. Zycze dobrej nocki! Pa <3
  • 8 lat temu
    dobranoc dziewczyny, pomimo wszystko życzę Wam słodkich snów. Jutro się widzimy ;) odpocznijcie spokojnej nocy:)
  • 8 lat temu
    Kaa Evla - myślę o Was i od rana czekam z kawą. Dla wszystkich oczywiście;) kciuki aż białe. Pospijcie choć trochę dziewczyny. Paaaa;)
  • Cześć, i ja do Was dołączam.Jestem po konizacji i tez czekam na wyniki ?
  • 8 lat temu
    Dzień dobry dziewczynki;) Robie kawe;) AgaSz jaka pijesz???;) witaj;) opowiedz coś wiecej;) Kaa, Evla - jestesmy;)
  • 8 lat temu
    Hey dziewczyny.:) AgnieszkaSz witaj :) Kaa trzymam nie puszczam, w sklepie z tego wszystkiego portfel upuściłam wypadł grosik na szczęście, widzisz dobry znak:) Emi moja chyba wystygła, ale dawaj bo się muszę dobudzić :P Trzymamy kciuki pijemy kawę i mamy dobry dzień. Tego się trzymamy. Tylko czemu ta pogoda taka nie fajna:P
  • evla... i inne dziewczyny :) ale to u Pani na innym wątku znalazłam, że miała Pani robione markery Ca12 i He 4.. odebrałam wyniki ok 2 tyg temu mojej Mamy.. Ca125-10,31 , HE4-76,4 ROMA - 17,74% ... wizyta jutro.. 2 tyg. przepłakane dzień w dzień.. ostatni tydzień jakiś bardziej optymistyczny, ale od wczoraj znowu nerwy :((( LEkarz kazał przyjechać dopiero jutro... do tego torbiel na jajniku.. wcześniej zła cytologia 3A.. ale torbiela nie było.. brała leki itp.. Pomóżcie.. poradźcie coś :( Czy ROMA od razu oznacza raka złośliwego.. forum i inne strony przeleciałam od A-Z... o co w razie czego pytać lekarza jutro.. --> na pewno wejdę z mamą do gabinetu, bo jak wejdzie sama to ja się dowiem" jest dobrze" ... Wiecie co? czytam to forum z łezką w oku a od was taka radość bije.. pozdrawiam :)
  • 8 lat temu
    Justyna89 witaj:) a teraz po kolei...normy markerów znasz? Test ROMA to wielkość prawdopodobieństwa że w jajnikach dzieje się coś złego w sensie nowotworowym. Twoja mama ma 17% czyli na 83% w jajnikach nic się nie dzieję. Markery są dobre choć he4 lekko w górę ale torbiel to powoduje. Jakie leki mama brała? Co zalecił lekarz po tej cytologii, tylko leki? Ja mam to samo, dla mnie najważniejszę jest to czemu mam he4 wywindowane aż na ponad 80, jak dalej się badać z powodu tak wysokiego testu roma, czy rak na początku musi się też objawiać guzem i czy warto zrobić badania genetyczne i znaleźć onkologa. Czekam na Twoje odp, razem damy radę :)
  • W czerwcu wyszła mi cytologia ASCUS,związku z tym lekarz wysłał mnie na biobsje, ( drobne odniosło LSIL i wirus hpv) Zrobiłam sobie badanie na typ wirusa i mam 16,51,59 ?Tydzień tem konizacja I teraz czekam na wynik histopatologiczny , jeszcze jakies 10 dni.jestem mega wystrachana
  • 8 lat temu
    AgnieszkaSz cytologia choć zła, nie jest najgorsza. Dobre w złej sytuacji jest to że to tylko/aż LSIL. Co do hpv typ16 jest wysokoonkogenny, ale o typach chyba inne dziewczyny się wypowiedzą bo ja jeszcze się nie przebadałam. Jakoś tak mi się nawarstwia wszystkiego...będziemy czekać razem z Toba, nie będziesz sama <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat