Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    emi83 pewnie pewnie ale np.jak będziesz sobie robić tradycyjne badania krwi to można poprosić przy okazji ;) o badania poszerzone, zawsze to większy spokój na przyszłość
  • 8 lat temu
    Masz racje. Tak zrobie;) dzieki
  • 8 lat temu
    Dziewczyny nisz kuzwa właśnie spojrzałam na moje cytologie. Miałam robiona 2 lata temu zwykła. W kwietniu zwykła ( u mojej gin!!) Obie były gr.II. we wrześniu LBC - jest napisane i wyszła gr.III. tak domniemam, że poprzednie były zwykle bo nie jest napisane LBC. I co? Przez 5 m-cy zrobiła się gr. III? W sierpniu wyszło wysokoonkogenne HPV do tego przetrwałe. Jasna Cholera to sobie pogdybałam. ;)
  • 8 lat temu
    Kaa mialam badanie krwi miesiac temu kiedy jeszcze o niczym nie wiedzialam, robie je co 6 miesiecy ale skierowanie mialam zawsze od lekarza rodzinnego, wiec na tym etapie nie wiem co to sa te markery.. Wyjasnicie mi? O cytologii plynnej slyszalam ze niby dokladniejsza
  • 8 lat temu
    Markery nowotworowe, nazywane także wskaźnikami nowotworowymi, to substancje chemiczne o zróżnicowanej budowie wytwarzane w tkankach organizmu. W zdrowych tkankach jest ich bardzo mało. Kiedy jednak pojawia się nowotwór, rusza produkcja tych substancji. Niektóre markery nowotworowe występują w organizmie już w okresie życia płodowego i osiągają dość wysokie stężenia, ale później zanikają. U człowieka dorosłego, w normalnych warunkach, nie występują w ogóle lub w bardzo niskich stężeniach. Przedostają się do krwi i wraz z nią krążą w organizmie. Mogą przyjmować postać antygenów, białek, enzymów lub hormonów. Wzrost stężenia markerów może, lecz nie musi świadczyć o toczącym się procesie nowotworowym. taka chyba najprostrza formułka
  • 8 lat temu
    Ona30 ja np.ostatnio poprosiłam o markery wątrobowe bo najprawdopodobniej przez stosowanie (za długie w zasadzie bez dłuższej przerwy) tabletek antykoncepc. pojawiły mi się naczyniaki więc wyobraź sobie jak się martwiłam ale robię usg jamy brzusznej no i te marktery, wszystko wyszło ok więc to nie ukrywam podwójnie mnie uspokoiło. A na te kobiece nasze sprawy też są markery dlatego jeśli badania krwi to dlaczego dla naszego świętego spokoju sobie ich nie zrobić ?? no dlaczego ?
  • 8 lat temu
    emi83 może pobierali Tobie nie z tego miejsca co trzeba, ja też nie do końca jestem przekonana czy jakiś rok temu i wcześniej miałam prawidłowo pobieraną cytologię (w sensie z dobrego miejsca) bo raptem z II grupy nagle bach i III grupa. Ale fakt faktem nie leczyłam nadżerki więc może ta moja II grupa była już z wykrzyknikiem a ja to zlekceważyłam? Mam do siebie samej żal, że nie pociągnęłam tego wcześniej ale teraz jest teraz a ja kochane w przeciągu 5 miesięcy przeszłam: diagnozę,liczne w związku z tym badania itp.itd.no i szybką decyzję o radykalnej. To wszystko w ciągu 5 miesięcy ! Jak sobie przypomnę to myślę, że dzielna ze mnie babka a muszę się potrójnie trzymać bo mam męża i dwóch synów no i psiaka rozrabiaka :D
  • 8 lat temu
    przepraszam kobietki ale mi się tak jakoś wszystko wylało .....
  • 8 lat temu
    Kaa bo Ty jesteś dzielna! nie musisz nad tym gdybać, tak po prostu jest. Jesteś dla Nas wzorem, pokazujesz że można zawalczyć i żyć mimo złej diagnozy. Ze warto przez pare miesięcy zaciskać zęby i przeć na przód żeby później powiedzieć "dałam rade, przetrwałam ogromnie dużo i mogę się znów cieszyć życie" i to życiem wręcz chyba nowym i pełniejszym <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Dzieki za info! Szkoda tylko, ze jak robilam badania krwi to nigdy o tym wczesniej nie slyszalam:(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat