Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    :).
  • 8 lat temu
    Ona30 Kochana ja jestem już po radykalnej histerektomii a więc cytologię muszę robić żeby ocenić czy z pochwą jest wszystko ok. Ja jakiś czas temu zmieniłam gina na babkę co do której w z zasadzie wątpliwości nie mam. Wcześniej babka mi robiła tak cytologię,że wychodziła za każdym razem dobra. A ja się badałam zawsze, jestem tym przypadkiem,że chodziłam,badałam się i i dupa.Moja nowa gina jest typem szczególarza. Najwidoczniej miałam szczęście w nieszczęściu.
  • 8 lat temu
    Kaa tak tylko pytalam bo wiesz, tyle sie naczytalam ze cyto nie zawsze wychodzi dobrze, tzn zalezy czy lekarz sie postaral.. Ale najwazniejsze ,ze masz babeczke,ktorej ufasz, mysle ze to bardzo wazne, i przede wszystkim dla psychiki. Ja mam nowych lekarzy teraz i potrzebuje czasu zeby im zaufac, tak jak ufalam mojemu ginekologowi. Ps. Kaa Ja tez bede trzymala za ciebie kciuki jutro! Evla za ciebie oczywiscie rowniez. Tyle tych stron do czytania: czy jeszcze ktoras czeka na wyniki w tym tygodniu? Emi83 zdecydowalas sie na dodatkowe barwniki?
  • 8 lat temu
    A wy trzymajcie od wtorku za mnie kciuki, zebym okres dostala :P. W przyszly poniedzialek mam wycinki i nie wyobrazam sobie, zeby termin byl przesuniety przez okres. Czekanie jest najgorsze jak wiecie... W tym tygodniu akcja KCIUKI :D :D :D
  • 8 lat temu
    Ja sobie chyba l4 przedłuże żeby nie musieć kciuków puszczać:P nie słyszałam o płynnej cytologii...
  • 8 lat temu
    Ona30 przecież możesz dla świętego spokoju poprosić o zlecenie markerów przy badaniu krwi, badanie krwi też co jakiś czas każdy/każda powinien wykonać, to nie boli nic a pewności nabierzesz....
  • 8 lat temu
    Kaa to i ja jutro trzymam kciuki;) Evla - odkąd wiem, że jutro wizyta trzymam kciuki nawet obiadu nie było jak zrobic;) ale się udalo;) dziewczyny będzie dobrze;) Ona30 -zdecydowałam się,bo skoro na tym etapie zakończyło by się tylko na stwierdzeniu, że komórki są nieprawidłowe to trochę nie miałam wyjścia. Patomorfolg powiedział, że dzięki tym barwników dowie się jakiego pochodzenia są te komórki. Czy nowotworowe czy jakieś inne. Bladego pojęcia nie mam. Może najnormalniej w świecie wykorzystuje moja nie wiedzę i chce dorobić, ale...niech mu tam.
  • 8 lat temu
    Kaa a jakie markery robi się w naszym przypadku?? Ja też nie słyszałam o płynnej cytologi. Powiesz coś więcej?
  • 8 lat temu
    emi83 jak będziesz na wizycie to poproś o badanie markerów, lekarz dokładnie wie jakie badania w związku z tym zlecić; markery rzeczywiście mogą też być podwyższone np. w związku ze stanem zapalnym ale dobry lekarz wychwyci co trzeba :D
  • 8 lat temu
    Aaa. Rozumiem. Ale może nie będę wychodzić przed szereg i się nakręcac. Mam dość czekania na wyniki kolposkopii;) pozostawiam to lekarzowi;) dzieki;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat