Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Dziewczyny jak ja jeszcze raz bede sie porywac na takie cos to z mentalnego liscia prosze :D szal 8/9latkow :P jeszcze tylko 3godziny!
  • 8 lat temu
    Evla masz to u nas;) juz niedługo - wytrzymaj;) Aga - mój połoweczek należy do tych facetów, którzy a zapas nie martwią się tak jak my kobiety. Hm..oczywiście jest przy mnie cały czas i wspiera i pyta i uspokaja itp Ale widzę, że jak zaczynam temat to go nie ciągnie jakoś strasznie, nie rozkłada na czynniki pierwsze i ogólnie bez przesady. A ja chyba bym chciała, żeby ciągnął czasem ten temat...u nas jest trudna sytuacja bo kilka m-cy temu pochowalismy jego mamę, rak piersi. I generalnie teraz w domu jak się słyszy słowo rak...to jest ciężka atmosfera. ..
  • 8 lat temu
    Hej kochane, No wiec pisze szybciutko jak bylo u laryngologa: Lekarz popatrzyl mi w gardelko i stwierdzil przewlekle zapalenie blony sluzowej...(najpierw chcialam,zeby popatrzyl i cos stwierdzil). Potem opowiedzialam mu o moim przypadku i o wirusie HPV- doktor znieczulil spray'em jezyk,zebym nie miala odruchow wymiotnych, poczekalismy 2 minutki i sprawdzil przelyk jakims 'lustereczkiem'-choc spray byl ohydny, to efekty byly super,bo nic nie czulam. Lekarz nic niepokojacego nie znalazl, poinformowal mnie, ze jakby virus przerzucil sie na jame ustna, to on by to zauwazyl podczas tego badania. I tu sie praca laryngologa zakonczyla(przepisal mi jeszcze spray na zapalenie blony sluzowej). Pytalam o dodatkowe badania, wymaz.. Ale on powiedzial, ze to na onkologii- on noe robi takich badan, a skierowania tez nie zapisze, bo nic wskazujacego na nowotwor nie widzi... Niby nic nie znalazl, powinnam wiec byc spokojna- no i nawet jestem, ale.. 'Oko' laryngologa juz mi nie wystarcza na tym etapie. Zamierzam pojsc do nastepnego, zeby to skonsultowac... Ten laryngolog byl stary, pojde do mlodszego i bede miala porownanie. Wiecie o co mi chodzi- wykonanie badania czysto na nowotwor i wyslanie do laboratorium, zeby sprawdzic - to by mnie uspokoilo. Taki wynik, do tego na papierku bylby prawdziwym uspokojeniem.
  • 8 lat temu
    Hm...nic kompletnie nie wiem nt pracy laryngologa i mało można przeczytać o HPV w gardle. Cholera musze się dokształcania, ale to dopiero wieczorem. Ale zrozumiałam tego laryngologa, tak trochę na chłopski rozum...ginekolog tez najpierw ogląda nasze zmiany i coś mówi i wtedy podejmuje decyzję o pobraniu bądź nie wycinków. Co nie zmienia faktu, że ja już nikomu na słowo nie wierze a już na pewno nie lekarzowi.
  • 8 lat temu
    Moglabym zapytac: To co mam z rakiem w zaawansowanym stadium przyjsc, z zaropialym gardlem , kiedy bedzie juz za pozno na dzialanie,czy jak?? Mi chodzi o badania a nie o stwierdzenie choroby... Jak moge sie chronic, uniknac choroby... Lekarz powinien udzielic mi informacji... A nie internet...
  • 8 lat temu
    Dziewczyny wracam. W domu poczytam dokladnie. Jedno po pobierznym czytaniu wiem...ze nienawidze ignorancji lekarzy, ale wiem ze oni potrafia nas zbywac i patrzec jak na przeczulone hipochondryczki co nie jest prawda. Jestem padnieta
  • 8 lat temu
    Ona30- masz rację. Na dobrą sprawę wymaz powinien zrobić i juz. I każdy miałby pewność. Bo rzeczywiście na oko ...to straszne, że to my musimy wiedzieć, żeby się nie dać zbyć. ..
  • 8 lat temu
    Evla- strzal w 10! Facet (czyt. Laryngolog) mowi, ze to jeszcze nie rak i nie w zaawansowanym stadium i ze dobrze ze regularnie sie badalam i ze to wykryli... i zebym sie nie przejmowala. No kurcze! Niech jemu tez cos wykryja w penisie,niech tez pogrzebia, cos wytna, itp. Niech tez sie nie przejmuje!!! Emi83 bede walczyla o wymaz!
  • 8 lat temu
    Jakby on mial cos na penisie to zonie gardlo by wrecz cale poddal biopsji. Ale ze my tylko pacjetki z ulicy....
  • 8 lat temu
    To bylo dobre :P


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat