Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    A ja nad samym morzem - Gdańsk ;)
  • 8 lat temu
    Kawusia ekstra :D U mnie było to samo, dzwoniłam jak opętana i po kolposkopi i po konizacji:p słysząc moje nazwisko Pani od razu w statystyce wie o co chodzi, jak przychodzę to jest tekst "aaa to Pani...często Pani dzwoni":/ szkoda że kobieta chyba nie rozumie że podarowała mi dwa nie fajne wyroki ;/ i boję się ją spotkać po raz trzeci
  • 8 lat temu
    Hm...ukatrupie ja;) i więcej się nie spotkacie bo innej rady nie ma;) a swoją drogą babki w rejestracji są jakieś takie pozbawione empatii. Przecież wiadomo, że nie odbieramy zwykłej morfologii a one traktują nas czasem jak " nastepny"...
  • 8 lat temu
    Oj to prawda. Zero myślenia, przecież pracuje na oddziale ginekologiczno- onkologicznym i raczej nikt tam nie przychodzi z katarem... trzeba ją chyba traktować z jej podejściem, jak to ładnie określiłaś "następny" i wierzyć że spotkania nie będą częste ;)
  • 8 lat temu
    Heheh;) oby;) kawka wypita;) jutro Ty robisz;) a tymczasem trzeba ogarnąć to i tamto i zmęczyć kopytka (czyt. Oderwać się od tematu) ;)pewnie i tak tu dzisiaj wleze; *
  • 8 lat temu
    pewnie:) jutro kawka jasne, za to w czwartek mnie nie będzie. Oderwanie się przyda:) kotka też zaczepia trzeba się będzie pobawić :P Miłego dnia <3
  • 8 lat temu
    Emi83- dostanie sie na zabiegi a potem czekanie na wyniki wiaza sie z ogromnym stresem, ale z tego co czytam to niestety i z bolem. Ingerencja w nasze cialo nie nalezy do najprzyjemniejszych. Zabiegi same w sobie dzieki znieczuleniu nie sa najgorsze, ale potem... Najgorzej boje sie konizacji, po ktorej moga nastapic komplikacje, niektore dziewczyny dostawaly krwotokow, albo pozniej cos zle sie zroslo,mialy bole podbrzusza,mocne plamienia,itd. Nie nakrecam sie,tylko wiem co mogloby sie wydarzyc... Szkoda, ze juz nie ma tych dziewczyn, ktore byly zalozycielkami tego forum... Na szczescie zostawily tu po sobie slad i teraz mozemy czerpac z tego otuche..Im sie udalo przezwyciezyc chorobe i stres to i nam sie uda;). Ps. Gdansk jest piekny, czesto spedzam tam weekendy z przyjaciolmi;)
  • 8 lat temu
    Evla i Emi83- tylko my tu jestesmy aktywne? Cos nas malo... Juz tyle tego forum przeczytalam, ze musze sie cofnac,zeby zobaczyc jak u was sie zaczelo... Zycze milego dnia:-)
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 dzieki za slowa otuchy! Dla mnie zeszly tydzien byl koszmarem! Zapewne jak wiekszosc z Was bylam pewna siebie, zaradna, nigdy nie chorowalam a tu taka zmiana sytuacji i podejscia do zycia. Rodzina cos podejrzewa,ze jest cos nie tak ze mna,ale dopoki nic nie wiem(czekam na wycinki,ktire beda dokladniejsze niz cytologia),to nie bede ich stresowac, tylko moj maz wie. Jedtem przeziebiona i na to skierowalam ich uwage...narazie odpuscili dopytywanie. Dla mnie chyba najgorsza jest ta niepewnosc i czekanie na odlegle terminy zabiegow, wiazace sie z ciaglym "stresem w brzuchu",dygotanie serca,napady placzu... Ps. Onkolog powiedzial mi,ze gdybym zaszla wczesniej w ciaze, to nie mialabym tego problemu teraz. Hmm..spotkalyscie sie z taka opinia??
  • 8 lat temu
    Czytalam chyba u Evly o tescie ROMA. Co to jest??


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat