Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Dziewczyny, czytalam to forum od samego poczatku i juz nie pamietam na jakiej stronie,ale jakas dziewczyna porzszyla temat sexu oralnego,czy czasem w jamie ustnej nie mamy tego swinstwa. Czy wy sprawdzalyscie jame ustna, co o tym myslicie?? Mnie to troche zaniepokoilo...chce tez zapytac lekarzs przy najblizszej wizycie o ta kwestie..
  • 8 lat temu
    Moje zdrowie jest najwazniejsze, chce zyc, wiec jak bedzie trzeba to i macice dam sobie wyciac:(
  • 8 lat temu
    Ona30 z tą macicą to spokojnie, ja czytałam że rak szyjki macicy potrzebuje lat do "rozwinięcia skrzydeł". Co do jamy ustnej, seksu oralnego to nie wiem, trzeba by się zorientować w temacie. Ale może później któraś z dziewczyn ,która będzie wiedzieć się zaloguje i odezwie.
  • 8 lat temu
    Evla ja bylam teraz u lekarzs rodzinnego i wzielam skierowanie do laryngologa. Od jakiegos czasu mam problemy z gardlem, stany zapalne, ciagla chrypka... Wole dmuchac na zimne i sprawdzic czy czasem jedno nie wplyna na drugie.... Apropo cytologii- skoro jest tak niedokladna to dlaczego lekarz nigdy nie zaproponowal mi kolposkopie, i tak chodzilam do niego prywatnie, bo kolejki na kase chorych byly bardzo dlugie, wiec mogl mnie poinformowac o innych badaniach...z pojeciem kolposkopia zetknelam sie na forum.
  • 8 lat temu
    Cóż trudno mi znaleźć odp na tą zagadkę... cytologia choć nie zawsze dokładna jej wynik jest wskazaniem do kolposkopii, nie każdy też gabinet ma kolposkop i osobe wykwalifikowana... cytologia też jest tańsza... nie znam 100% odpowiedzi
  • 8 lat temu
    Ona30 poczytałam. I tak, można się przez seks oralny zarazić hpv i jest to coraz częstsze.
  • 8 lat temu
    Evla wlasnie tego sie obawiam i mam zle przeczucia jedli chodzi o moje gardlo, ale dzisiaj jakos nie stresuje sie tym...Zrobie badania i sie okaze... Mam wspanialego meza,ktory mnie wspiera, ale on nie rozumie, ze dla mnie stresem jedt samo przebywanie w szpitalu, rozmowy z lekarzami, a co dopiero te zabiegi- jestem panikara:( a on przeczytal, ze z moim wynikiem wroce do zdrowia i ze nie powinnam panikowac i stresowac sie. Czasami taki lajt z jego strony mnie wkurza.. A jak wasi partnerzy zareagowali na wasze wyniki? Jak was wspierali? Dziewczyny pisze o takich pierdolach, bo nie ma to jak pogadanie z innymi kobietkami na ten temat, chociazby tu.. A z siostra czy mama nie moge, wiec bede sie wam zwierzała i wyżalała:-)
  • 8 lat temu
    Ona30 żal się kochana ile trzeba, byle było Ci łatwiej:) mój narzeczony jest w tym temacie bardzo podobny do Twojego męża...wszystko będzie dobrze, przestań czytać, choć wyjdź do ludzi, weź się oderwij, a to tak u mnie nie działa bo ja lubię mieć czarno na białym i posiadać 100%. Ciągle szukam, myślę, a On no cóż..."Ev daj spokój, na razie nic pewnego nie wiadomo" a ja właśnie z tego powodu się martwię i to Jego "odpuść" działa mi na nerwy :/ aczkolwiek jak przychodzi czas wizyty czy pobyt w szpitalu to bzikuje a ja się uspokajam trochę bo w końcu coś się dzieje, a działanie jest lepsze od czekania o milion procent :D gardłem się w ogóle na razie nie przejęłam, na razie skupiam się na jajnikach i wysłaniu mojego na badanie w kierunku hpv, ale On nigdy nie ma czasu pracoholik jeden :P
  • 8 lat temu
    Evla ja mialam w zeszlym roku w lutym cytologie i bylo ok. Potem poznalam meza no i wynika z tego,ze od niego sie zarazilam (pytalam onkologa i potwierdzil mi to- jak sie pytalam to pielegniarka powiedziala do niego,zeby mi nie mowil, bo bede sie w domu z mezem klocila;-) ), ale nie wiem jak to dokladnie jest. Lekarz mi powiedzial, ze mezczyzni przekazuja nam to swinstwo,ale sami nie maja zadnych konsenkwencji! Niesprawiedliwe to
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 mowie tylko to,co mi onkolog powiedzial, ale moze rzeczywiscie mowil ogolnie.. z tym zarazaniem to nie rozumiem wszystkiego, ale nie jestem zla na meza (nawet gdyby to on mnie zarazil), wrecz przeciwnie kocham go i jestem wdzieczna za jego wsparcie i dyskrecje


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat